Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/morava/mala_voda.aspx
Home ČR - Morava Malá Voda Mapa

Potok Malá Voda

68% Oblíbenost řeky


 • Pramen :
 • Délka toku (sjízdné) v km : 9,4
 • Obtížnost :
    Úsek Říční km Obtížnost
  celýLitovel - ústí do Moravy 9.4 - 0.0ZW

 • Podmínky: náhon, který odbočuje z řeky Moravy pod Řimicemi, ale využívá se jen úsek z Litovle pro objetí Litovelského Pomoraví, kde v této části dle ročního období může být zákaz plavby. Jedná se o klidný a uzší tok. Na kanál se dostanete z řeky Moravy odbočením u koupaliště před Litovlí a jet náhonem vpravo kolem tábořiště Vodních sportů Litovel. Potom pokračovat k cestnímu mostku a:
  1) v době možného splutí před železničním mostem vystoupit a přenést přes silnici kolem elektrárny zpět do náhonu (dále 2 cestní mosty a 3 lávky pro pěší) a dále již pokračovat hlavním korytem Moravy a tedy nejet ani Malou Vodu,
  2) v případě omezení v CHKO přenést přes cestní mostek (směr Komárov) a po 300 m nasednout na soutoku Strusky a Malé Vody a pokračovat po Malé Vodě až do Hynkova.
 • Sjízdná na čem, kdy, pro koho:
  Limity sjízdnosti jsou definovány pro plastové kánoe se středně zkušenou posádkou, která si dokáže i za nižších stavů najít proudnici s dostatkem vody. Pro majitele kajaků, zkušené vodáky nebo pro vodáky, kterým nevadí občasné přetahování, může být limit nižší. Naopak pro rafty, laminátky nebo začínající vodáky je obvykle nutné vody více.
  ÚsekkdyVodočetAktuálně Povodí Moravy Aktuální sjízdnost
  celýceloročně    

 • Charakter řeky:
  Úsekšířka, typ korytaokolítyp lodědoporučeno prorychlost plavby
  celý4 - 8 mlouky, lesyotevřenézačátečníky2 - 3 h

 • Nejhezčí úsek:
 • Nebezpečný úsek: před Lhotou nad Moravou na jezu odbočit a pokračovat po tzv. Svodnici, protože níže je neprůjezdný objekt.
 • Obvyklý začátek a konec:
 • Plavbu spojit s řekou: Morava, Mlýnský náhon
 • Přístup k řece:
 • Tábořiště: (Přidání nového odkazu )


Řeku už jeli: (8)
zapsat do zápisníku jel jsem ji taky (zapsat do zápisníku) Chystám se na ni
Kdo Km Trasa Obtížnost Datum Loď Hodnocení

Ivis
6 přítok Muzejní Voda -Lhota nad Moravou,jez ( 2,3 ř. km) ZW 25.4.20 nafukovací kajak Hodnoceni
Vodočet: Popis: celkem hezké i když jen velmi mírně tekoucí voda, možná jsem 4 hvězdičky přehnal, ale zas i celkem hezké okolí a žádné překážky. Jediné překážky (min.2x strom přes celou řeku) jsou pak posledních 500 m na Svodnici při dojetí k mostu od jezu. Z Březové je to trošku užší než horní část a možná i víc meandry. Navíc jsem tento usek z Březové do Lhoty jel poprvé.Průměr 6km/h.

Krtek Pepin Kouba
23 Litovel - Hejčín ZW 25.7.19 plastová kánoe Hodnoceni
Vodočet: Popis:

aladin
10 Litovel-Horka ZW 17.7.19 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Moravičany 76cm/4,41m3 Popis: Potok docela pěkný, hluboký, padlých stromů minimum, ale voda je prakticky stojatá. Objížďka elektrárny přes Svůdnici s občasným dřením. Hodně slabé tři hvězdy, navazující Mlýnský potok je díky občasným úsekům s proudící vodou rozhodně lepší.

Stanislav V.
6 ústí Muzejní vody-odbočení Svodnice ZW 27.7.18 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Popis: Z Muzejní vody jsme se dostali do volejnaté a stojaté Malé Vody.

Ivis
1 přítok Svodnice - soutok s Moravou ZW 16.5.18 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Popis: při splutí Svodnice . Malá Voda měla vody dostatek na rozdíl od Svodnice. Tento krátký usek Malé Vody /0,5km/už nebyl tak čistý jak horní 5km usek z Litovle. Na dvou místech přenášení respektive přetahování přes spadlé stromy ve vodě přes celou řeku.

Ivis
5 Litovel , Palackeho ul. - Brezove , MVE ZW 30.4.18 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Popis: V Litovli je trošku problem zjistit který vodni tok je pravě Malá Voda... i přimo na této ulici je několik mostků a toků ... Mistni moc nevi, vše je pro ně Morava ... a taky mě pobavil po tel. pan z pujčovny z Šumperku, když říkal že je to dost zapadané, že to prořezávali naposledy pred 2 roky. Realita byla taková, že to byla skoro nejvic průchodna řeka z mých letošních sjetých 60 řek ...-)) . Trošku přehánim nicméně byl jen jeden spadeny strom za celých 5 km, který pokazil dokonalý průjezd. 3 hvezdičky za hezké okolí, jakoby se zde zastavil čas. Jinak stojici voda téměř v Litovelském pomoraví .

OndraZ
10 Litovel - Hynkov ZW, WW I 29.7.17 nafukovací raft Hodnoceni
Vodočet: vodočet Moravičany 90cm, 10m3/s; vodočet Hynkov 92cm Popis: Olej k prvnímu jezu, přetahování elektrárny v Březové cca 300m. Do Březové 4 padlé stromy co se daly za daného vodočtu přejet, pod Březovou 3 stromy, co se musely přenášet. Ve Svodnici pěkné vlnky a 1 strom k přenášení. Doba plavby 2 hod. Na nafukovací kanoi bych to jet nechtěl.

Minimlok
3 lhota nad moravou- hynkov ZW, WW I 10.7.17 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Popis: super potok takový český turiec :) jungle jak se patří :)

Zobrazit další podrobnosti o této řece ze zápisníku
Průvodce kilometráží:

Tisk kilometráže:

Od říčního km:     do říčního km:    

Detailní výpis:


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

10.05.15 Malá Voda: V kilometráži u Morava 262,1 je psáno, že se dá přenést loď v Litovli 300m přes Komárov doprava na s ... více

Přidat Hotline
Reklama
Spolujízda (pendl aut)

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.