Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/korsica/default.aspx
Home Korsika

Země KorsikaA

C

G

T

Většina korsických řek má tyto společné rysy: enormní spád, silně zablokované pasáže, malý průtok, skalnaté nepřístupné soutěsky daleko od civilizace. Optimální termín pro sjíždění řek je jaro max. do poloviny května nebo naopak po podzimních deštích, které lze jen obtížně vystihnout. Pozor také na změnu vodního stavu, kde 5 cm může učinit řeku nesjízdnou. Běžné jsou úseky takřka suché, po kterém následuje prudké sevření řeky. Nikdy také nejezděte do soutěsek za deště - skalní plotny jsou pak velmi kluzké a prohlížečí či přenášení může být nebezpečné.. Mějte sebou také patřičné vybavení a záchranné pomůcky. Táboření je možné v mnoha kempech za asi 15-20 Fr/osoba či téměř kdekoliv v přírodě. Je však lépe se dohodnout s majitelem pozemku a vyhýbat se národním parkům.

Výběr 6 nejhezčích korsických řek pochází z knížky Pavel Lichtág: "Kilometráž korsických řek". Celou knížku s 52 řekami z celé Korsiky si můžete objednat na tomto emailu.


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

19.01.07 Tavignano: Doporučuji doplnění: Typ lodě: km 41,0 - 60,0 debl kanoe, menší raft za vhodného stavu vody Těchto ... více

Přidat Hotline
Reklama
Spolujízda (pendl aut)


Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.