Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/forum-zachrana-z-ostruvku.aspx?ID_prispevku=5022

Diskusní fórum záchrana z ostrůvku


Diskuse nad tématem
záchrana z ostrůvku, řeka: Morava, Eki, 09.08.2023 9:39
Ahoj, tak nám napršelo, viz: www.novinky.cz/clanek/krimi-ha...

Odpovědět

|_Re: záchrana z ostrůvku, řeka: Morava, Karel, 09.08.2023 23:55
Novinky.cz :-))) to ještě někdo čte a bere vážně?

Odpovědět

|_Re: záchrana z ostrůvku, řeka: Morava, HH, 10.08.2023 10:13
Když hledáš informace, zadáš klíčová hesla do vyhledávače, ale vyhledávač nerozlišuje Tvá oblíbená a neoblíbená periodika.
Nehledal bych v článku o záchraně na řece žádnou politiku, žádné ilumináty ani nic podobného. A byl bych rád, kdybychom se tu nebavili o tom které noviny nebo kteří politici jsou fuj, ale o vodě.
Toť vše.

Odpovědět

|_Re: záchrana z ostrůvku, řeka: Morava, Eki, 10.08.2023 10:22
Tak, tak. Mě zajímá, jestli je informace vodácky relevantní a pravdivá. Tuto evidentně není důvod nějak falšovat. Obdobné články o události třeba zde: olomoucky.denik.cz/nehody/olom...
a zde: www.blesk.cz/clanek/zpravy-kri...
Jsem rád, že to skončilo šťastně, bez úrazu či úmrtí Smajlík

Odpovědět

|_Re: záchrana z ostrůvku, řeka: Morava, kavol, 10.08.2023 13:59
tak, tak? - no, v odpovědi HH ti dokazuju, že informace pravdivá zjevně není ... a ten Deník to ještě vyšperkovává o "ledovou" vodu - jako uznávám, že 14 °C není v létě nicmoc, ale "ledová"?

smutné je, že zase vítězí ten největší bulvár Blesk, sice spousty emotivních formulací, ale fakticky tomu asi není moc co vytknout, "rozvodněnou" řeku převzali od mluvčí, ani si to narozdíl od jiných nepřibarvili na "silně" ... a malé plus bych jim dal za poslední odstaveček o vestě, schopnostech a jezech

Odpovědět

|_Re: záchrana z ostrůvku, řeka: Morava, Eki, 10.08.2023 14:42
Novináři přibarvují, to ano, s tím je potřeba počítat. Nestačí jim zvýšená hladina, oni musí mít pro nalákání na článek "rozvodněnou" řeku. Nestačí jim studená voda, ona musí být "ledová"... Smajlík Smajlík
Taky je potřeba počítat s neznalostí terminologie, viz ten "raft" a podobně. Ale myslím, že soudný vodák si z toho článku skutečnost dokáže vyextrahovat Smajlík

Odpovědět

|_Re: záchrana z ostrůvku, řeka: Morava, kavol, 10.08.2023 13:44
mno, viděl bych tady dva problémky, kvůli kterým považuju odsuzování Novinek za zcela validní

za prvé je léty prověřeno, že si člověk nikdy nemůže být jist správností (použitelností) jejich informací, jednak přebírají kdeco zjevně bez jakkékoliv validace, jednak cokoliv zavánějícího jakoukoli odborností je nad jejich síly, hodinky nebo holinky, oboje se to přece natahuje, kanoe je pro ně raft atp. - ostatně viz tady, řeka dva metry pod SPA I. je "silně rozvodněná" ... 50 kubíků v Olomouci, tak po odečtení Malé vody a přítoků to koštuju tak na 35 max u Střeně, to je za mě v tom korytě tak jako příjemně tekoucí ... s trochou nadsázky bych řekl, že dokážou zmotat a překroutit i recept na obyčejný čaj

a za druhé, tu politiku do toho právě většinou namontujou ... tady to je ještě celkem umírněné, ale rozeštvávání různých skupin obyvatelstva, zejména za účelem prospěchu korporací resp. politiků hájících jejich zájmy, je u nich na denním pořádku - třeba letos snad nikdo nemohl minout velkou kampaň proti platbám v hotovosti, s čísly vytaženými s prominutím z pierdele, a s citovým vydíráním jak z učebnice psychologie ...

Odpovědět

|_Re: záchrana z ostrůvku, řeka: Morava, HH, 10.08.2023 14:07
Až budeš psát o vodě, klidně se s Tebou i pohádám, ale tohle téma mě tu na vodáckém serveru opravdu nezajímá.

Odpovědět

|_Re: záchrana z ostrůvku, řeka: Morava, Střelec, 11.08.2023 6:15
Tak to nečti, milý HH. Bohužel seš občas stejně otravnej a vlezlej, jako ta politika.
Vodáctvo dost dlouho "s politiky (a politikou) netančilo", až málem skončilo jako kůl v plotě, nebo spíš v likvidaci. Dvacet let po střelecké veřejnosti si teprve uvědomilo, že pokud nemá skončit definitivně, musí s politiky tančit a založilo si na to AVTS, protože s jednotlivci se papaláši ze senátu a parlamentu nebaví.
A u tisku je nutné vědět, s kým se nebavit, protože lže a cenzuruje (většinou prorežimně, což je mimo jiné zrovna Seznam) tak, že by Rudé Právo zezelenalo závistí a kdo reprodukuje reálné informace (jen lehce přibarvené).

Odpovědět

|_Re: záchrana z ostrůvku, řeka: Morava, Poustva, 10.08.2023 22:00
ad 2) polarizující článek = emotivní diskuse = více zobrazené reklamy. Víc bych v tom nehledal.
Vousatá poučka praví, že informace ve sdělovacích prostředcích můžeme rozdělit do 3 kategorií: pravdivé, pravděpodobné a ty ostatní. Pravdivé je datum, pravděpodobná předpověď počasí.

Odpovědět

|_Re: záchrana z ostrůvku, řeka: Morava, kavol, 11.08.2023 11:22
měj si mě za konspirátora, ale já si fakt myslím, že s tou reklamou je to jen příjemný bonus ... tohle není hraní na různé strany, aby se to rozvířilo a prokliky se točily, tohle jsou cílené kampaně - pokud tu někdo připomíná Rudé právo, tak jo, kolik tam vyjde článků, které nejsou úplně v zájmu Eurosajůzu, tak jeden z padesáti, ze sta? (a říkám "ne úplně v zájmu", vyloženě proti přesně nula)

Odpovědět

|_Re: záchrana z ostrůvku, řeka: Morava, zrcadlo, 11.08.2023 6:01
Šǐřís tady doslava Rudé Právo a "divíš se" že s tim má někdo problem?

(novinky.cz jsou on-line verze deníku Právo, dříve Rudé Pravo)

A když už se někdo nebojí ozvat, ať s Rudým Právem táhneš, tak začneš zesměšňovat ilumináty a imperialistickými agenty a prej netahej sem politku. Tak, netahej sem politiku a Rudé Právo nech doma.

Odpovědět

|_Re: záchrana z ostrůvku, řeka: Morava, HH, 11.08.2023 9:55
Novinky sice nečtu, ale když někdo dá odkaz na článek o záchraně na řece, tak se podívám, o co šlo. A ať ten článek probírám zleva doprava a nebo zprava doleva, nenašel jsem v něm nic politického. Hodinky s holínkami si v článcích o vodě a vodácích pletou všechny noviny, probabišovské, profialovské, prokomančské, procokoli.
Za desítky let, co jezdím, se mnohokrát obměnilo složení mých parťáků - ale vždycky jsme se drželi toho, že na vodě jsme žádnou politiku neřešili. Díky tomu jsme mezi sebou neměli nikdy žádné neshody a rozepře. Jestli se tady na raft.cz začneme navzájem osočovat a kádrovat podle toho, kdo koho volí a kdo co čte, tak u toho být nepotřebuju. Vás by takový raft.cz bavil?

Odpovědět

|_Re: záchrana z ostrůvku, řeka: Morava, Eki, 11.08.2023 11:17
Ahoj, za to můžu já. Viděl jsem při dojížďce do práce MHD na mobilu vodácky zajímavý článek, tak jsem si ho pak vyhledal na počítači a prsknul do diskuse první odkaz z několika. Byl jsem lehkomyslný, myslel jsem, že někoho zaujme obsah. Zvýšený průtok ženoucí klienty půjčoven na padlé stromy na Moravě a tak. Do včera jsem netušil pod co patří Novinky.cz, že by teoreticky mohly patřit, kdybychom neudělali před víc než 30ti lety tu revoluci, pod Rudé Právo. I pod tím původním článkem je mimo jiné také "velmi zdařilá" diskuse. Takže omluva z mé strany...

Odpovědět

|_Re: záchrana z ostrůvku, řeka: Morava, kavol, 11.08.2023 12:38
ale prosímtě, za co ty se omlouváš, však to chápem, to je v pohodě ... někdo si pod tím potřeboval rýpnout, ok, to se dalo přejít, no ale když někdo to rýpnutí potřeboval rozmazávat, tak už si to holt žije sým životem ;-)

(kdybys třeba dal odkaz na ten Blesk, který jsem si z uvedeného vyhodnotil jako fakticky nejlepší, tak zase budeš číst kecy o bulváru ... sis ještě nezvykl, po tolika letech na Interfernetu? :-))

Odpovědět


 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
Reklama
01.10.2023 8:10 Vavřinecký potok se letos konat nebude. Důvodem je stavba mostu v Doubravčanech. Stavitel mostu minulý týden projevil obavy ze zvýšené hladiny vody v potoce, rybáři se rozhodli mu vyjít vstříc a pro letošní rok během vypouštění rybníka udržovat průtok pod 1,5 m3/s.
26.09.2023 14:33 Manipulace do původního koryta Váhu z V.D. Krpeľany bude trvat až do 8.10.2023. Bude tak možné splouvat velmi pěkný 15 km úsek.
20.09.2023 8:12 Akce na Rokytce se uskuteční 21.10. Pouštění vody ale není zatím potvrzeno.
18.09.2023 20:00 Z důvodu hydrologické situace nebude možné pustit vodu na Jihlavě z Mohelna dne 24.9.2023, akce se neuskuteční. I další termín se na 90% asi zruší.
12.09.2023 6:53 Letošní Rio Botičo opět nebude. Provádí se stále práce v koryto toku, voda se nedá pustit. Jedná se ale o Rokytce.
08.09.2023 18:44 Akce Teplá i Střela se nebude konat! Povodí Ohře i povodí Vltavy náhle zrušilo manipulaci na přehradách pro závody, přestože z kraje týdne jim bylo puštění vody přislíbeno. Zdůvodnění je výhled na delší suché období.
20.08.2023 21:41 Hamerák se letos v plánovaném termínu neuskuteční. Z důvodu opravy hráze Vajgaru nelze s vodou manipulovat. Organizátoři alespoň zajistili náhradní termín na 4.11., kdy se bude voda pouštět cca 9 - 17h, ale bude se jednat pouze o volné splutí bez organizace.
12.05.2023 9:28 Upřesnění: od 10. 5. do 31. 12. 2023 byl vyhlášen zákaz plavby na řece Moravě mezi Hanušovicemi (ZKL) a Raškovem v délce 0,5 km, říční kilometr 325,3 - 324,8. Důvodem je rekonstrukce silnice po sesuvu. Kácení stromů na břehu bude v nejbližších dnech, potom budou probíhat stavební práce v korytu řeky.
29.09. Bazar prodám: Prodám kajak Jakson Little Hero. Bez prasklin, celkově v dobrém stavu. Little Hero je menší z řady H

24.09. Kdo vezme: Ahoj hledám partu na divokou vodu. V Čechách vypouštění přehrad a v létě něco zajímavého WW2-3. Můž

22.09. Bazar prodám: Orinoko Gumotex 2002

17.09. Ztráta: Ahoj 16.9 2023 jsem při sjíždění Moravice zapomněl dvě pádla v Podskalí na pravé straně před mostem.

16.09. Ztráta: Klíče s cedulkou XIII v Českém Krumlově

13.09. Bazar prodám: Prodávám Waku Stout, nejhodnější kajak pro lehčí jezdce (tak od 60 do 80 kg). O loď bylo celé dva ro

04.09. Bazar koupím: Sioux (laminát),výrobce Proplast Hluboká nad Vltavou

31.08. Ztráta: dioptrické brýle

27.08. Ztráta: Při bouřce 26.8.2023 jsme na kempu Nové Spolí u ČESKÉHO KRUMLOVA ztratili modrý "nepromokavý" vak YA

23.08. Bazar prodám: daruji kajak

Vtip Karla Macase
05.09. Dunajec: Ahoj, v úterý 29.8.2023 jsme jeli vlastní lodí z louky zvané Nokle do přístavu pltí na SK/PL hranici
10.08. Sázava: Ve Žďáře nad Sázavou se u Penny rekonstruuje most a zřejmě v rámci rekonstrukce byl osazen stupínek
08.08. Hornád: Splouvání Hornádu v úseku od Hrabušic je limitováno na vodočet 70 - 110 cm. Jsme tu pěšky a tok v so
27.07. Hron: Ahoj! Právě splavený Hron Německé-Ziar n.H. Objevy: Kostel v Hronsek jsme z vody neviděli, neni
27.06. Hron: Taborisko Šášovské Podhradie bez infraštruktúry = majiteľ zomrel. Lúka je síce pokosená, ale voda/WC
18.06. Jihlava: Pozor, 4.jez ( ten posledni) je nesjizdny, uprostřed a vpravo je malo vody a vsechna voda valí vlevo
07.06. Vltava: Začala rekonstrukce Šítkovského jezu v Praze. V tomto okamžiku je zahrazena levá čtvrtina jezu těsně
26.05. Sázava: Žádáme o zvýšenou opatrnost při proplouvání stavbou v letošní sezóně 2023 a dodržování pokynů na inf
22.05. Lužnice: Pozor na jezu Benešův mlýn (36,7 km): neprůjezdná propust! Asi povodňová vlna z půlky dubna předsun
10.05. Morava: Ahoj, v úseku mezi Leštinou a Lukavicí leží strom, nelze objet a obtížně se přetahuje. Proud stahuje

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.