Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/forum-vltava-na-laminatce.aspx?ID_prispevku=4486

Diskusní fórum vltava na laminátce


Diskuse nad tématem
vltava na laminátce, řeka: Vltava, michal, droud~seznam.cz, 28.08.2019 13:30
Ahoj měl bych dotaz na starší a zkušenější. Jelikož má drahá polovice má v polovině září dovolenou napadlo mě využít situace a místo plácání se po moravě sjet výjimečně Vltavu ale jelikož jsem tam nikdy nebyl rád bych se doptal jak je to se sjízdností zdejších jezů na laminátovce? Vím že na plastu se sjíždí skoro všechno ale jelikož se k vymoženostem jako jez nedostávám mám s nima prd zkušenosti tak mě zajímá jak moc jí dají ty různé dřevěné skluzavky propusti a kdo ví co ještě při aktuálních průtocích zabrat (tam kde bude metrový skok budeme pravděpodobně tahat) nechci ji zlomit. Jasně vím že je jednoduší si na místě pujčit plasťák a netáhnout se stím 300km na střeše auta nebát se že ji na prvním jezu zlomím ale jsem trochu konzerva a jezdil jsem vždycky na laminátu. A věc druhá jak dlouho trvá úsek vyšší brod boršov nacházím verze že 4-6 dní jenže mám trochu chrtí povahu takže mě nebaví sedět v lodi a čumět do blba a doma máme jen olej takže nepádluješ stojíš a vím že i úsek 25km který jezdíme na zátah s jednou svačinou umějí někteří natáhnout na dva dny každopádně díky za každou kloudnou informaci

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, kavol, 28.08.2019 13:49
jezy jsou vesměs sjízdné, skluzavky nejsou problém

jestli pádluješ, tak Vyšák-Boršov je na dva dny - v září to bude bez front na jezech :-)

ovšem otázkou je, zda drahá polovice nezkonstatuje, že by bylo škoda neprojít si Krumlov či jiné pamětihodnosti okolo (Dívčák, Kleť ...), když už se potáhnete takovou dálku

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, michal, 28.08.2019 14:10
Tak dva dny jsou docela fofr to budu muset zařadit nějaký přidružený program jen teda nerad nechávám bagáž bez dozoru a vláčet to sebou taky moc nejde ale to se bude řešit za pochodu hlavně aby vyšlo počasí

Odpovědět

|_Re: Vltava na laminátce, řeka: Vltava, Zdeněk, 28.08.2019 18:05
Klasická Vltava je i na jeden den, páč VB - B/Vlt. je pouhých 70 km. S babou a cestou bych ale počítal s prodlouženým víkendem, tři dny, klidně i více, je kde zastavovat a na co koukat. Rozhodně, jedeš-li poprvé. V září je na Vltavě pusto prázdno, nádherně. Laminátka je zcela vhodná loď, jezy jsou v pohodě až na rozdrbaný u těstárny.

Odpovědět

|_Re: Vltava na laminátce, řeka: Vltava, kavol, 28.08.2019 18:27
v září už jsou dny kratší a neznaje Vltavu, určitě se zdrží prohlídkama jezů, kterých tam není úplně málo, takže se zdrží nemálo :-)

pročež jeden den mi přijde hodně optimistický i bez ostatního zastavování

a ty prohlídky jezů silně doporučuju, neb mimo sezónu mají někteří tendenci šlajsny různě zahrazovat - už jsem tu psal o tom, jak jsme jednou spali někde nad Krumlovem, ráno jsme jen tak cvičně šli mrknout k jezu ve Větřní a zjistili jsme, že je tam hrazení, od kterého jde traverza zapíchnutá mezi retardéry ... nebýt té ranní procházky, tak bysme to jeli z voleja, retardérku ve Větřní přece známe, nějaká voda do toho tekla, jenom bysme koukli, jestli skrz ní vidíme, a hupsli přímo na traverzu, neb ta byla při pohledu z vody dokonale schovaná (a asi bysme skončili dost blbě ...)

Odpovědět

|_Re: Vltava na laminátce, řeka: Vltava, Střelec, 28.08.2019 19:07
Podle Ptáčka je otevření šlajsen dáno manipulačním řádem a ten s vodní turistikou počítá jen v létě. Po zbytek roku si trapiči elektrárenští navyšují průtok turbínama, jak to jde. Takže doporučuju koníčkovací šňůru. Vyšák (pozor - zabalák), Herbertov (šupna ve šlajsně) a Rožmberk asi půjdou, Větřní skouknout (při zahrazení - je dvojité asi metr od sebe - jeden dojde pro loď zdola a druhý mu ji přitáhne na šňůře), Malovaná skála půjde, ale na konci šlajsny je trochu slalom šutrovištěm. Rechle skouknout, jestli je tam šupna, U Liry buď koníčkovat vpravo, nebo to líznou přes těleso (podle vody), retardérka naproti kostelu v pohodě, kartáče pod zámkem možná budou suchý (pak koníčkovat). Zlatá Koruna už asi bude zahrazená, takže buď přenést, nebo pustit na laně, pokud ne (a bude voda), dá se jet (lepší v singlu). U Rybů je dole u ostrůvků pod rozvaleným jezem často mělčina a pak už je Boršov u Zátkovo fabriky - většinou se to přenáší vlevo kolem elektrárny, někdo to ale raději tahá přes pravou kozu jezu.

Odpovědět

|_Re: Vltava na laminátce, řeka: Vltava, žralok, 29.08.2019 7:56
Vyšák už nemá zabalám po vybagrování podjezí , i o svátkách se nikdo necvakal .Stále však vysoký skok . Herbertov a Rožmberk nenapálit navigaci vpravo při výjezdu , to laminátky bolí .Odmalovaná skála má dole uprostřed pěkný loupáky na patu laminátky . Retardérka naproti kostelu také háže na schod tentokrát doleva . Zlatá Koruna dokáže pěkně natlouct patu lodi . Samozřejmě záleží na průtoku a najetí , toto je nejhorší scénář poškození .

Odpovědět

|_Re: Vltava na laminátce, řeka: Vltava, Střelec, 29.08.2019 9:11
Vyšák má zabalák jako kráva při malý vodě, v pátek před závodama kolem poledne byl extra výživnej.

Odpovědět

|_Re: Vltava na laminátce, řeka: Vltava, žralok, 29.08.2019 9:26
Aha tak já soudil podle neděle , ale to jsme se vezli na vlně 16 kubíků . Tak hurá alespoň nějaká zábava zůstala i po vybagrování a stále malá voda tady dělá větší zábavu .

Odpovědět

|_Re: Vltava na laminátce, řeka: Vltava, Plavec, 30.08.2019 10:49
Dobrý den. Omlouvám se, nebudu-li se vyjadřovat způsobem, odpovídajícím tomuto diskuznímu fóru; jsem starší osoba, řekami a lodičkami příliš neovlivněná. Chtěl bych se zeptat: která část lodě je pojmenována pata? S tímto pojmenováním jsem se setkal u voru (pata voru; slovo rodu středního, nesklonné; tedy např. upevněno za pata voru).
Děkuji za poučení.

Odpovědět

|_Re: Vltava na laminátce, řeka: Vltava, žralok, 30.08.2019 11:01
Asi to není oficální název . Prostě špička zespodu ta vzadu co nejvíc trpí zejména jezech janskolnik.estranky.cz/fotoalb...

Odpovědět

|_Re: Vltava na laminátce, řeka: Vltava, Chobotnice j., 30.08.2019 13:21
U dřevolodí se tomu říká zadní vaz... Prostě to místo kde kýl se začíná otáčet vzhůru...

Odpovědět

|_Re: Vltava na laminátce, řeka: Vltava, Michal, droud~seznam.cz, 29.08.2019 7:59
Tak nejspíš s náma pojede ještě bratr na kajaku (chceme půjčit plastovýho berta protože v těch dorosteneckých slalomkách co máme doma celej den nevydrží) takže námezní síla na přenášení bude koníčkovací lano leží v autě jen ho nesmím zapomenout vyndat sadu na lepení si pro jistotu taky přibalím a nějak to dopadne na jezy se půjdu podívat určitě a o zdržování na jezech určitě nouze nebude protože ho to určitě nevydržím a budu si chtít pod některým jezem zablbnout na kajaku :-)

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, Krtek, 29.08.2019 5:59
Já plus dvě děti (8a10) na Barace plus bagáž to běžně jezdíme tři a půl dne. Letos jsme to byli nuceni dát za dva a půl a taky to šlo. Teď už bude jen záležet na doprovodném progeamu. Jeli jsme při vodočtu ve VB pod 70cm a nějaké laminátky taky byly vidět.

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, Michal, 16.09.2019 16:34
Ahoj po úspěšném splutí vltavy na naší štařence si dovolím pár postřehů. Musím uznat že vltava v půli září opravdu stojí za to sfoukly jsme jí v pohodě ve dvou dnech pátek vyšák-krumlov sobota krumlov-boršov stáhnout auto a v neděly domů Řeka poloprázdná navíc nám v pátek teklo krásných 16 kubíků v sobotu bohužel jen necelých 6 co se týče jezů kromě dvou ve vyšším brodě který jsme přenesly a zlaté koruny kerý jsem si ve dvou netroufl a v jednom sem se bál že napálím ten trám a koníčkoval jsme sjely všechny bez obtíží a fakticky se potvrdilo vše co tu zaznělo v herbertově nás drobátko přitáhl náhon blbě jsem do něj najel nabral přez špici dost vody a decentně lízl navigaci ale ok rožmberk tak dva kýble vody v lodi jinak pohoda větrní příjemně pohoupalo u papošká jsem vyhnal háčka na břeh lehce lízl nějaký kámen a přibral kbelík vody na cestu na rechlích jsem po shlédnutí množství vody co nabral bratr sám v plastové vydře věděl rovnou že to utopíme ale s háčkem jsem se o tu novinu nepodělil ale stálo to za to :-) při tom průtoku háček zmizel pod vlnou my nabraly spoustu vody zcela amatérsky jsem se nechal stáhnout doleva (nevidět se na videu tak nevěřím že jsem to udělal)ale chytil jsem se v náklonu límce vyklopil háčka a elegantně vysedl :-) lyru jsme vzaly v pravo po kuruně na posledním metru to trošku zahrastilo ale lepší jak pokoušet propust mrázkův mlýn nás docela zalil takže opět zastavit a vyházet vodu jelení lávka se háčkovy nepozdávala naprosto bezdůvodně jela pomaloučku a ani nenacákala zlatá koruna se nelíbila už ani mě tak skončila na laně bratr na plastovce měl mnohem menší ponor (má o 30kg míň jak já) ji teda sjel bez štrejchnutí ale dost si nacákal jinak sobota kdy vodu stáhly na 6 m3 už za moc nestála naprosto nechápu jak to lidi můžou za tohoto stavu jezdit od koruny dolů to byl nekonečný slalom mezi šutry jako je to sice zábava ale chudinu laminátku jsme slušně dodřely sice jsme do ní díru neudělaly ale bude třeba některé šrámy minimálně zatřít pryskyřicí každopádně příště si zjistím kdy se mimo turistickou sezonu pojedou nějaké závody na lipně aby teklo alspoň těch 16 -m3 a sjedem si ji zas

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, J.A.Komenský, 17.09.2019 9:16
Ty barbare, tohle se nedá číst. I když pominu, že jste chlapi jely, tak jedna věta o 20-ti řádcích, žádná velká písmena - no prostě hnus, velebnosti! Jdu zvracet. Smajlík

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, Michal, 17.09.2019 9:29
Bohužel čeština byla po dobu mé školní docházky můj úhlavní nepřítel. A i když příchod moderních technologií zásadně zvýšil čitelnost mých textů. Tak ani google oprava pravopisu, v případě textu delších jak dvě věty. Nezachrání jazykomilce před pomalou a bolestivou smrtí. Tím se omlouvám že jsem opomněl přidat na začátek textu varování.

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, kavol, 17.09.2019 12:07
na druhou stranu, je aspoň fajn, že ses o výsledek podělil, když už ses tady začal před výpravou ptát ...

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, žralok, 17.09.2019 12:12
Ještě zlatý , při dnešním způsobu komunikace ala Fujsbůk jsem šťastnej , když tam jsou ta správná písmenka a nemusím v hromadě překlepů luštit co je to vlastně za slova .

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, Střelec, 18.09.2019 6:59
Vypadá to jak psaný v mobilu za jízdy.

Jinak co se týká Zlatky, tak ta hrana na dolním konci šlajsny není trám, ale okraj vyvýšeného spodního plata ve výjezdu ze šlajsny. Bylo to už při stavbě odlité v kuse, patrně se spodkem šlajsny. Možná to časem něčím pro forma obložili, ale viděl jsem to krátce před zprovozněním a málem si o to přerazil haksny čerstvě po zprovoznění při sjíždění na madraci.

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, Standa, 18.09.2019 8:21
Jez ve Vyšáku je prý po přestavbě taky nějak dojeb... Prý tam je ve šlasně o trám navíc a teče do ní málo vody, ten skok se tím samozdřejmě musel taky zvýšit... Víte o tom někdo něco více?
Standa

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, žralok, 18.09.2019 8:30
Taky mi to přišlo nějaký vyší , ale měli jsme 16 kubíků a jel jsem bokem , tak to žádný rozdíl nebyl . Každopádně odbagrovali dno a odstanili kameny pod jezem u břehu se kterými měli plaváčci problémy .

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, Standa, 18.09.2019 10:55
No jo, bokem je to cajk Smajlík
Pravděpodobně tam pojedu opět při maratonu, to vždy vykopli dva trámy, takže tam valilo solidně vody a pohoupání bylo výživné. Tak jsem zvědav, jak to bude vypadat letos.

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, Michal, 18.09.2019 12:00
To se někdo má když to umí bokem :-) na to já budu muset ještě nějakou dobu trénovat. Ale sehnal jsem si teď za pár šušní starýho merlina. Takže můžu trénovat v jednom , jen musím tak o 8-10 cm zvednout klečení. Mám drobátko větší stehna a lýtka tak na to původní sedátko pořádně nedosednu.

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, žralok, 18.09.2019 12:27
Na tom není co trénovat a jde to jakýkoliv lodi klidně ve dvou , jen si musíš pohlídat aby ti háček nepodržel nahoře špičku a nešli jste tam zádí napřed .Pak už je to jen o maximálním náklonu a dostatku vody přes břevno . Si koupil toho nedávno prodávanýho Merlina za 4000 ? Chtěl jsem ho jako muzejní exponát , ale ne za tuhle cenu .

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, Michal, 18.09.2019 12:40
Ne sehnal jsem ho za 2000 s trošku pocuchaným vázáním ale to by mělo jít svařit

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, Michal, 18.09.2019 11:54
Ať je to co chce dělá to tam pěkně blbou vlnu a trčí to. Při těch cca 6 m3 vody bych v jednom tak akorát urazil zadek lodi, a ve dnou nabral půl lodi vody. na té naší potvořě někdo otočil límec dolů takže stačí aby ucítila nějakou vlnku a už to cáká dovnitř.

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, žralok, 18.09.2019 12:30
Jo pár špiček ( zádí ) už se tam urvalo úplně . Ten límec zas tolik vody nechytne a alespoň ti to necáká do obličeje , ale na nohy .

Odpovědět

 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
19.11.2020 9:18 17.11. byla překročena hodnota 1 miliónů návštěv webu raft.cz v kalendářním roce. Minulých několik let počet osciloval okolo 900 000 za rok, letos poprvé jsme se dostali nad tuto hranici. Děkujeme všem za přízeň.
13.11.2020 8:36 Pádler opět nabízí vánoční akci na předplatné svého vodáckého časopisu s možností zakoupit funkční triko za super cenu.
05.11.2020 11:38 AVTS uveřejnila další ze svých zápisů z jednání výboru. Podívejte se aktuálně, jaké problémy na řekách se právě řeší.
27.10.2020 13:54 Pobavte se videem z Kurzu vodní turistiky, na kterých děláme krizové situace podobné reálným nehodám. Účastnici tak musí řešit někdy i náročnější situace, ale pak budou dobře připraveni na skutečné nehody a hlavně na jejich předcházení.
12.10.2020 11:08 Vlivem současného vývoje jsou zrušeny i další podzimní akce - Doubrava, Zamykání Opaťáku ...
18.09.2020 10:00 Schváleno! Pozměňovací návrhy prošly jen těsně, ale s potleskem ve sněmovně, máme oporu v zákonu!
17.06.2020 10:57 Na darujme.cz byl vytvořen projekt Zachraňte vodáctví v ČR, kterým lze přispět na činnost AVTS.
23.11. Bazar prodám: Kajak exo 313 Rychlý, stabilní, obratný a velmi pohodlný kajak vhodný zejména pro začínající kajaká

21.11. Bazar prodám: Prodám Raft Colorado 450

18.11. Bazar koupím: Koupím kánoe AGARA ( od Noahu ).

17.11. Bazar prodám: Železný MAG.Dost zachovalý,nevařený.Možno i se šprajdou na menší postavu.Po dohodě možnost odvozu.

15.11. Bazar koupím: Pyranha InaZone 240 v dobrém stavu

14.11. Bazar prodám: plastová kánoe Vydra - dřevěné sedačky

03.11. Bazar prodám: prodám novou! špičkovou helmu Sweet Rocker, nepoužitá, vel. M, barva bílá, karbonový skelet, karbon

28.10. Bazar prodám: Prodám 1ks sedačky do Pálavy 380. Materiál nezničitelný a nedegradující PE (polyetylen) s EVA pěn

27.10. Bazar koupím: Sháním pro syna starší dětský plastový kajak, kvůli ceně stačí v základní výbavě, např. Kajak Dagger

26.10. Bazar prodám: Nafukovací kajak STRENFIT X 500 jednomístný ITIWIT, rychlý, krásně drží směr, nafouknutý do 5 minut,

Reklama
Vtip Karla Macase
19.11. Hostačovka: Od Hostačovského rybníka je asi 6 stromů, které je nutné přenést a dále několik stromů, které lze dl
18.11. Rožnovská Bečva: Rožnovská Bečva 15km se nachází strom přes celou šíři toku. Je to pod golfovým hřištěm asi 200m a mu
28.10. Morava: jez Bohdíkov, na koruně jezu je nově klapka, vpravo náhon do MVE a pod ním rybí přechod už poměrně b
05.10. Mže: Sobota 3. 10. 20, Bdeněves - Kalikovák. Vodočet pod Hracholusky těžce proměřuje - křivka (v reálu př
29.09. Gail: Pod mostem Birnbaum - Nostra je ve vodě nějaký bordel, řeže to tam nafukovačky. Někde v pravé části
05.09. Chrudimka: Pozor na Chrudimce na úseku pod Sečí (Padrty-Mezisvětí). Je tam nesčetně popadaných stromů, přenášel
29.08. Cetina: Dle všeho je druhý sifon v "úzkém průjezdu" na ř.km. 8,8. Krom osobní prohlídky tak usuzuji i dle po
11.08. Rokytná: Ahoj. V Rokytné je voda po několika letech! A je sjízdná. Minulý víkend jsem ji prošel od Jaroměřic
10.08. Ploučnice: Jak píše předchozí upozornění. Tak letos 2020 potvrzuji, že před Brenským mlýnem, tam kde jsou hned
08.08. Jihlava: Kousek pod jezem Mohelenský mlýn (to je ten první pod přehradou) jsou dva padlé stromy přes celou ře

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.