Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/forum-vltava-na-laminatce.aspx?ID_prispevku=4486
Půjčovna lodí Otava tour

Diskusní fórum vltava na laminátce


Diskuse nad tématem
vltava na laminátce, řeka: Vltava, michal, droud~seznam.cz, 28.08.2019 13:30
Ahoj měl bych dotaz na starší a zkušenější. Jelikož má drahá polovice má v polovině září dovolenou napadlo mě využít situace a místo plácání se po moravě sjet výjimečně Vltavu ale jelikož jsem tam nikdy nebyl rád bych se doptal jak je to se sjízdností zdejších jezů na laminátovce? Vím že na plastu se sjíždí skoro všechno ale jelikož se k vymoženostem jako jez nedostávám mám s nima prd zkušenosti tak mě zajímá jak moc jí dají ty různé dřevěné skluzavky propusti a kdo ví co ještě při aktuálních průtocích zabrat (tam kde bude metrový skok budeme pravděpodobně tahat) nechci ji zlomit. Jasně vím že je jednoduší si na místě pujčit plasťák a netáhnout se stím 300km na střeše auta nebát se že ji na prvním jezu zlomím ale jsem trochu konzerva a jezdil jsem vždycky na laminátu. A věc druhá jak dlouho trvá úsek vyšší brod boršov nacházím verze že 4-6 dní jenže mám trochu chrtí povahu takže mě nebaví sedět v lodi a čumět do blba a doma máme jen olej takže nepádluješ stojíš a vím že i úsek 25km který jezdíme na zátah s jednou svačinou umějí někteří natáhnout na dva dny každopádně díky za každou kloudnou informaci

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, kavol, 28.08.2019 13:49
jezy jsou vesměs sjízdné, skluzavky nejsou problém

jestli pádluješ, tak Vyšák-Boršov je na dva dny - v září to bude bez front na jezech :-)

ovšem otázkou je, zda drahá polovice nezkonstatuje, že by bylo škoda neprojít si Krumlov či jiné pamětihodnosti okolo (Dívčák, Kleť ...), když už se potáhnete takovou dálku

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, michal, 28.08.2019 14:10
Tak dva dny jsou docela fofr to budu muset zařadit nějaký přidružený program jen teda nerad nechávám bagáž bez dozoru a vláčet to sebou taky moc nejde ale to se bude řešit za pochodu hlavně aby vyšlo počasí

Odpovědět

|_Re: Vltava na laminátce, řeka: Vltava, Zdeněk, 28.08.2019 18:05
Klasická Vltava je i na jeden den, páč VB - B/Vlt. je pouhých 70 km. S babou a cestou bych ale počítal s prodlouženým víkendem, tři dny, klidně i více, je kde zastavovat a na co koukat. Rozhodně, jedeš-li poprvé. V září je na Vltavě pusto prázdno, nádherně. Laminátka je zcela vhodná loď, jezy jsou v pohodě až na rozdrbaný u těstárny.

Odpovědět

|_Re: Vltava na laminátce, řeka: Vltava, kavol, 28.08.2019 18:27
v září už jsou dny kratší a neznaje Vltavu, určitě se zdrží prohlídkama jezů, kterých tam není úplně málo, takže se zdrží nemálo :-)

pročež jeden den mi přijde hodně optimistický i bez ostatního zastavování

a ty prohlídky jezů silně doporučuju, neb mimo sezónu mají někteří tendenci šlajsny různě zahrazovat - už jsem tu psal o tom, jak jsme jednou spali někde nad Krumlovem, ráno jsme jen tak cvičně šli mrknout k jezu ve Větřní a zjistili jsme, že je tam hrazení, od kterého jde traverza zapíchnutá mezi retardéry ... nebýt té ranní procházky, tak bysme to jeli z voleja, retardérku ve Větřní přece známe, nějaká voda do toho tekla, jenom bysme koukli, jestli skrz ní vidíme, a hupsli přímo na traverzu, neb ta byla při pohledu z vody dokonale schovaná (a asi bysme skončili dost blbě ...)

Odpovědět

|_Re: Vltava na laminátce, řeka: Vltava, Střelec, 28.08.2019 19:07
Podle Ptáčka je otevření šlajsen dáno manipulačním řádem a ten s vodní turistikou počítá jen v létě. Po zbytek roku si trapiči elektrárenští navyšují průtok turbínama, jak to jde. Takže doporučuju koníčkovací šňůru. Vyšák (pozor - zabalák), Herbertov (šupna ve šlajsně) a Rožmberk asi půjdou, Větřní skouknout (při zahrazení - je dvojité asi metr od sebe - jeden dojde pro loď zdola a druhý mu ji přitáhne na šňůře), Malovaná skála půjde, ale na konci šlajsny je trochu slalom šutrovištěm. Rechle skouknout, jestli je tam šupna, U Liry buď koníčkovat vpravo, nebo to líznou přes těleso (podle vody), retardérka naproti kostelu v pohodě, kartáče pod zámkem možná budou suchý (pak koníčkovat). Zlatá Koruna už asi bude zahrazená, takže buď přenést, nebo pustit na laně, pokud ne (a bude voda), dá se jet (lepší v singlu). U Rybů je dole u ostrůvků pod rozvaleným jezem často mělčina a pak už je Boršov u Zátkovo fabriky - většinou se to přenáší vlevo kolem elektrárny, někdo to ale raději tahá přes pravou kozu jezu.

Odpovědět

|_Re: Vltava na laminátce, řeka: Vltava, žralok, 29.08.2019 7:56
Vyšák už nemá zabalám po vybagrování podjezí , i o svátkách se nikdo necvakal .Stále však vysoký skok . Herbertov a Rožmberk nenapálit navigaci vpravo při výjezdu , to laminátky bolí .Odmalovaná skála má dole uprostřed pěkný loupáky na patu laminátky . Retardérka naproti kostelu také háže na schod tentokrát doleva . Zlatá Koruna dokáže pěkně natlouct patu lodi . Samozřejmě záleží na průtoku a najetí , toto je nejhorší scénář poškození .

Odpovědět

|_Re: Vltava na laminátce, řeka: Vltava, Střelec, 29.08.2019 9:11
Vyšák má zabalák jako kráva při malý vodě, v pátek před závodama kolem poledne byl extra výživnej.

Odpovědět

|_Re: Vltava na laminátce, řeka: Vltava, žralok, 29.08.2019 9:26
Aha tak já soudil podle neděle , ale to jsme se vezli na vlně 16 kubíků . Tak hurá alespoň nějaká zábava zůstala i po vybagrování a stále malá voda tady dělá větší zábavu .

Odpovědět

|_Re: Vltava na laminátce, řeka: Vltava, Plavec, 30.08.2019 10:49
Dobrý den. Omlouvám se, nebudu-li se vyjadřovat způsobem, odpovídajícím tomuto diskuznímu fóru; jsem starší osoba, řekami a lodičkami příliš neovlivněná. Chtěl bych se zeptat: která část lodě je pojmenována pata? S tímto pojmenováním jsem se setkal u voru (pata voru; slovo rodu středního, nesklonné; tedy např. upevněno za pata voru).
Děkuji za poučení.

Odpovědět

|_Re: Vltava na laminátce, řeka: Vltava, žralok, 30.08.2019 11:01
Asi to není oficální název . Prostě špička zespodu ta vzadu co nejvíc trpí zejména jezech janskolnik.estranky.cz/fotoalb...

Odpovědět

|_Re: Vltava na laminátce, řeka: Vltava, Chobotnice j., 30.08.2019 13:21
U dřevolodí se tomu říká zadní vaz... Prostě to místo kde kýl se začíná otáčet vzhůru...

Odpovědět

|_Re: Vltava na laminátce, řeka: Vltava, Michal, droud~seznam.cz, 29.08.2019 7:59
Tak nejspíš s náma pojede ještě bratr na kajaku (chceme půjčit plastovýho berta protože v těch dorosteneckých slalomkách co máme doma celej den nevydrží) takže námezní síla na přenášení bude koníčkovací lano leží v autě jen ho nesmím zapomenout vyndat sadu na lepení si pro jistotu taky přibalím a nějak to dopadne na jezy se půjdu podívat určitě a o zdržování na jezech určitě nouze nebude protože ho to určitě nevydržím a budu si chtít pod některým jezem zablbnout na kajaku :-)

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, Krtek, 29.08.2019 5:59
Já plus dvě děti (8a10) na Barace plus bagáž to běžně jezdíme tři a půl dne. Letos jsme to byli nuceni dát za dva a půl a taky to šlo. Teď už bude jen záležet na doprovodném progeamu. Jeli jsme při vodočtu ve VB pod 70cm a nějaké laminátky taky byly vidět.

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, Michal, 16.09.2019 16:34
Ahoj po úspěšném splutí vltavy na naší štařence si dovolím pár postřehů. Musím uznat že vltava v půli září opravdu stojí za to sfoukly jsme jí v pohodě ve dvou dnech pátek vyšák-krumlov sobota krumlov-boršov stáhnout auto a v neděly domů Řeka poloprázdná navíc nám v pátek teklo krásných 16 kubíků v sobotu bohužel jen necelých 6 co se týče jezů kromě dvou ve vyšším brodě který jsme přenesly a zlaté koruny kerý jsem si ve dvou netroufl a v jednom sem se bál že napálím ten trám a koníčkoval jsme sjely všechny bez obtíží a fakticky se potvrdilo vše co tu zaznělo v herbertově nás drobátko přitáhl náhon blbě jsem do něj najel nabral přez špici dost vody a decentně lízl navigaci ale ok rožmberk tak dva kýble vody v lodi jinak pohoda větrní příjemně pohoupalo u papošká jsem vyhnal háčka na břeh lehce lízl nějaký kámen a přibral kbelík vody na cestu na rechlích jsem po shlédnutí množství vody co nabral bratr sám v plastové vydře věděl rovnou že to utopíme ale s háčkem jsem se o tu novinu nepodělil ale stálo to za to :-) při tom průtoku háček zmizel pod vlnou my nabraly spoustu vody zcela amatérsky jsem se nechal stáhnout doleva (nevidět se na videu tak nevěřím že jsem to udělal)ale chytil jsem se v náklonu límce vyklopil háčka a elegantně vysedl :-) lyru jsme vzaly v pravo po kuruně na posledním metru to trošku zahrastilo ale lepší jak pokoušet propust mrázkův mlýn nás docela zalil takže opět zastavit a vyházet vodu jelení lávka se háčkovy nepozdávala naprosto bezdůvodně jela pomaloučku a ani nenacákala zlatá koruna se nelíbila už ani mě tak skončila na laně bratr na plastovce měl mnohem menší ponor (má o 30kg míň jak já) ji teda sjel bez štrejchnutí ale dost si nacákal jinak sobota kdy vodu stáhly na 6 m3 už za moc nestála naprosto nechápu jak to lidi můžou za tohoto stavu jezdit od koruny dolů to byl nekonečný slalom mezi šutry jako je to sice zábava ale chudinu laminátku jsme slušně dodřely sice jsme do ní díru neudělaly ale bude třeba některé šrámy minimálně zatřít pryskyřicí každopádně příště si zjistím kdy se mimo turistickou sezonu pojedou nějaké závody na lipně aby teklo alspoň těch 16 -m3 a sjedem si ji zas

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, J.A.Komenský, 17.09.2019 9:16
Ty barbare, tohle se nedá číst. I když pominu, že jste chlapi jely, tak jedna věta o 20-ti řádcích, žádná velká písmena - no prostě hnus, velebnosti! Jdu zvracet. Smajlík

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, Michal, 17.09.2019 9:29
Bohužel čeština byla po dobu mé školní docházky můj úhlavní nepřítel. A i když příchod moderních technologií zásadně zvýšil čitelnost mých textů. Tak ani google oprava pravopisu, v případě textu delších jak dvě věty. Nezachrání jazykomilce před pomalou a bolestivou smrtí. Tím se omlouvám že jsem opomněl přidat na začátek textu varování.

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, kavol, 17.09.2019 12:07
na druhou stranu, je aspoň fajn, že ses o výsledek podělil, když už ses tady začal před výpravou ptát ...

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, žralok, 17.09.2019 12:12
Ještě zlatý , při dnešním způsobu komunikace ala Fujsbůk jsem šťastnej , když tam jsou ta správná písmenka a nemusím v hromadě překlepů luštit co je to vlastně za slova .

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, Střelec, 18.09.2019 6:59
Vypadá to jak psaný v mobilu za jízdy.

Jinak co se týká Zlatky, tak ta hrana na dolním konci šlajsny není trám, ale okraj vyvýšeného spodního plata ve výjezdu ze šlajsny. Bylo to už při stavbě odlité v kuse, patrně se spodkem šlajsny. Možná to časem něčím pro forma obložili, ale viděl jsem to krátce před zprovozněním a málem si o to přerazil haksny čerstvě po zprovoznění při sjíždění na madraci.

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, Standa, 18.09.2019 8:21
Jez ve Vyšáku je prý po přestavbě taky nějak dojeb... Prý tam je ve šlasně o trám navíc a teče do ní málo vody, ten skok se tím samozdřejmě musel taky zvýšit... Víte o tom někdo něco více?
Standa

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, žralok, 18.09.2019 8:30
Taky mi to přišlo nějaký vyší , ale měli jsme 16 kubíků a jel jsem bokem , tak to žádný rozdíl nebyl . Každopádně odbagrovali dno a odstanili kameny pod jezem u břehu se kterými měli plaváčci problémy .

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, Standa, 18.09.2019 10:55
No jo, bokem je to cajk Smajlík
Pravděpodobně tam pojedu opět při maratonu, to vždy vykopli dva trámy, takže tam valilo solidně vody a pohoupání bylo výživné. Tak jsem zvědav, jak to bude vypadat letos.

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, Michal, 18.09.2019 12:00
To se někdo má když to umí bokem :-) na to já budu muset ještě nějakou dobu trénovat. Ale sehnal jsem si teď za pár šušní starýho merlina. Takže můžu trénovat v jednom , jen musím tak o 8-10 cm zvednout klečení. Mám drobátko větší stehna a lýtka tak na to původní sedátko pořádně nedosednu.

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, žralok, 18.09.2019 12:27
Na tom není co trénovat a jde to jakýkoliv lodi klidně ve dvou , jen si musíš pohlídat aby ti háček nepodržel nahoře špičku a nešli jste tam zádí napřed .Pak už je to jen o maximálním náklonu a dostatku vody přes břevno . Si koupil toho nedávno prodávanýho Merlina za 4000 ? Chtěl jsem ho jako muzejní exponát , ale ne za tuhle cenu .

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, Michal, 18.09.2019 12:40
Ne sehnal jsem ho za 2000 s trošku pocuchaným vázáním ale to by mělo jít svařit

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, Michal, 18.09.2019 11:54
Ať je to co chce dělá to tam pěkně blbou vlnu a trčí to. Při těch cca 6 m3 vody bych v jednom tak akorát urazil zadek lodi, a ve dnou nabral půl lodi vody. na té naší potvořě někdo otočil límec dolů takže stačí aby ucítila nějakou vlnku a už to cáká dovnitř.

Odpovědět

|_Re: vltava na laminátce, řeka: Vltava, žralok, 18.09.2019 12:30
Jo pár špiček ( zádí ) už se tam urvalo úplně . Ten límec zas tolik vody nechytne a alespoň ti to necáká do obličeje , ale na nohy .

Odpovědět

 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

14.08.2020 7:39 Národní park Šumava změnil návštěvní řád, kde upravil časy pro splouvání Vydry. Místo do května prodloužil termín do 31.10. Bohužel vše ostatní zůstává v platnosti - jízda jen o víkendu.
10.08.2020 14:49 Stavba MVE na Moravě v obci Bohdíkov - všechna voda svedena do MVE a zastřešeného náhona, předem špatně rozpoznatelné, nebezpečné! Není žádné značení. V rybím přechodu trčící armatury.
07.08.2020 9:37 Na Jizeře probíhají stavební práce. V obci Loukov (67,7 ř.km) je stržen most a staví se nový a jez Loukovec (64,4 ř.km) se opravuje, průjezd je uzavřen!
05.08.2020 21:47 Pozor na Dyji. Z VD Nové Mlýny byl zvýšen průtok na 150 m3/s (1. SPA). Tento průtok poteče minimálně do pátku. Z VD Vranov je v současné době odtok 30 m3/s. Tento průtok bude po naplnění vyrovnávací VD Znojmo i pod touto nádrží a to pravděpodobně až do neděle. Začátečníci proto pozor, může to být nebezpečné!
03.08.2020 19:30 Srpnová akce na Moravici se neuskuteční. Povodí Odry nebude v tomto plánovaném termínu zajišťovat proplach potrubí.
23.07.2020 20:47 Na Vltavě opět špatně postavená propust na jezu Konopa, která je za zvýšeného stavu nebezpečná a musí se přenášet. Za AVTS jsme bohužel nebyli osloveni ve fázi projektu, ale už během stavby jsme upozorňovali, že bude nebezpečná.
10.07.2020 14:16 Poslanecká sněmovna se nakonec k hlasování o vodním zákonu do prázdnin nedostane. Novela bude zařazena na program nejdříve v září 2020.
17.06.2020 10:57 Na darujme.cz byl vytvořen projekt Zachraňte vodáctví v ČR, kterým lze přispět na činnost AVTS.
14.08. Bazar prodám: Hazečku Hiko 20m, perfekt stav.

14.08. Bazar prodám: Seakayak Prijon Enduro 450 Prodám seakayak s namontovaným kormidlem a krytem na kokpit. Pro více in

09.08. Bazar prodám: Prodám neoprenovou špricku Hiko Crust 87, XL. Téměř nepoužitá, jako nová. Ústí, Děčín, Teplice, Most

07.08. Bazar koupím: Ahoj, koupím pro sebe jetý, ale zachovalý slalomový kajak nebo kánoi (i debl). Mám 192 cm a 90 kg.

04.08. Volné místo: Hledám na občasné sjíždění řek člena posádky (člun Pálava) případně možné i jednotlivě na kajaku. C

04.08. Ztráta: Černá peněženka Jack Daniels s doklady.

03.08. Bazar prodám: Prodám kevlar-karbonový sjezdový kajak Essox, červený, opravovaný, plně funkční, váha asi 12,5 kg vč

02.08. Bazar prodám: prodám špičkovou helmu Sweet Rocker, nová, vel. M, barva bílá, karbonové proužky, cena 4390 kč ! (o

31.07. Bazar prodám: Prodám Palavu málo použitá, modrá, delší šrouby pro popruhy, cena dohodou

30.07. Nález: 25.7.pádlo

Reklama
Vtip Karla Macase
11.08. Rokytná: Ahoj. V Rokytné je voda po několika letech! A je sjízdná. Minulý víkend jsem ji prošel od Jaroměřic
10.08. Ploučnice: Jak píše předchozí upozornění. Tak letos 2020 potvrzuji, že před Brenským mlýnem, tam kde jsou hned
08.08. Jihlava: Kousek pod jezem Mohelenský mlýn (to je ten první pod přehradou) jsou dva padlé stromy přes celou ře
29.07. Pilica: Potvrzuji dobré zkušenosti s necháním aut v Praczke. Odvezli nás na start do Maluszyna a přivezli ze
23.07. Sázava: Lesní jez upozornění pro kajakáře . Ve středu jsme jeli Sázavu z Týnce na kajacích vše bylo krásně
13.07. Ohře: Od 15.7.2020 do 31.8. 2020 se bude bourat a opravovat lávka v Sokolově. Místem je zakázáno proplutí,
21.06. Chrudimka: Pro úsek od křižanovický přehrady (odtok z nádrže 24 m3) - celkem bez stromů a všechno šlo projet. p
11.06. Cetina: Zjistili jsme, že chorvatské vodácké firmy moc nerozlišují statuty "Národní park" a "Chráněná krajin
28.04. Chrudimka: Jez Kalousov ř.km 16,4 je v rekonstrukci. Před jezem je panelový brod. Nad jezem chybí přistávac
27.04. Moravská Sázava: Jez v Lupěném vypadá jako pohodová skluzavka, 4.3. jsme jej jeli za víc než dostatečného vodního sta

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Metuje