Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/forum-Zakazany-splav-Zrmanje.aspx?ID_prispevku=4893

Diskusní fórum Zakazany splav Zrmanje


Diskuse nad tématem
Zakazany splav Zrmanje, řeka: Zrmanja, Adam, 03.07.2022 17:38
Ahoj,prave sme sa vratili z neuspesneho pokusu o klasicky splav Zrmanje z Kastel Zegarsky po zelezny most. Po asi jednom kilometri od nastupu pri kamennom moste na nas z brehu volal miestny guide ze dalej nechodte,je to zakazane,fotil si nas a vravel ze to posle rangerovi.vraj bola minuly rok nejaka nehoda slovakov a tento rok je zakazany individualny splav,mozny je iba pre skupiny s jednou z troch miestnych agentur. Tak sme sa s nim chvilu bavili,ze sme taketo info nikde nevolali. Zavolal rangerovi a ten mu povedal ze ak pojde dalej tak ma volat policiu. Guide nam povedal ze on volat nebude a mozne ist ak chceme ale riskujeme pokutu. Radsej sme to otocili. Mate niekto podobnu nedavnu skusenost,alebo nejake info?

Odpovědět

|_Re: Zakazany splav Zrmanje, řeka: Zrmanja, Petr, 10.07.2022 10:23
Bohužel byl letos opravdu vydán zákaz splutí pro všechny, kromě místních raftových agentur. Lidé porušovali nařízení národního parku a sjížděli řeky i na plastových lodích, nechávali na řece odpadky ... Povoleny jsou přitom jen nafukovací lodě pro ochranu travertinových stupňů. Proto došlo k zákazu, jen místňáci mohou. Jediná možnost je domluvit se s místní agenturou a využít služby guida za 30E/osoba.

Odpovědět

|_Re: Zakazany splav Zrmanje, řeka: Zrmanja, Aleš N., 10.07.2022 12:03
No jo, to je bohužel obvyklá reakce státní správy: Když se najde dostatek těch, kteří ignorují nastavená pravidla, tak je pro ně nejjednodušší řešení zarazit to pro všechny, resp. 30E/osobu a nutnost plout s guidem podle mě odradí velkou většinu zájemců o splutí.
Mohli by místo toho víc kontrolovat. Sakra, nejsem žádnej ajťák, ale jakej je problém instalovat pár kamer s apkou, která pozná vzducholoď od plastu, a v případě plastu pípne strážci notifikace, kde se pohybují, aby si na ně počkal..
Tím neříkám, že zrovna tohle omezení je ok, jenom když už si ho vymysleli, tak by měli přemýšlet, jak ho jednoduše uplatnit a kontrolovat.
Ale vytvořit pravidla bez toho, abych zajistil jejich fungování, je alibismus, kterej pak umožní říct - "oni naše pravidla ignorují, tak jim to zarazíme úplně!" Smajlík
Spousta pravidel je k prdu. Některá jsou dobrá a důležitá.
Na nás je, ta zbytečná se snažit odbourat.

Odpovědět

|_Re: Zakazany splav Zrmanje, řeka: Zrmanja, Kouďa, 11.07.2022 8:57
Ahoj,
byli jsme tam den po vás s vodáckou cestovkou. Ano, je to zakázané, ale nakonec se naši guidi domluvili s jednou z půjčoven, že pojedeme na jejich 2 místných Robfinech za dohledu jejich guida.
Výsledek:
asi 2,5 hodiny čekání na zařízení vybavení, kdy se šéf raftovky zdejchnul a nechal v tom vykoupat svého zaměstnance.. chorvatského guida který s námi jel
po cca 1,5 hodině zjistili, že pro nás i přes prvotní ujištění že mají, neměli dost lodí. Tedy povolili jet několika posádkám na našich Riech
Jedna jejich loď ucházela hned na břehu, což jsme zjistili těsně před vyplutím, naštěstí jí hned vyměnili, ale během cesty asi dvě další statečně ucházely taky. Pumpu Chorvati nevozí, naše měla jinou redukci a nafukování byl pěkný vo ser.
Děcka si to nakonec užila, koupačky byly super, celý kaňon je nádherný, ale servis od chorvatů, to je Smajlík Smajlík Smajlík Smajlík Smajlík Smajlík Smajlík
Pokud by to bylo jak na vršku Vltavy, jeden HR guid s výpravou, povinnost nafukovaček, nema problema. Ale v tomto stavu je to peklo.

Odpovědět

|_Re: Zakazany splav Zrmanje, řeka: Zrmanja, Ivis, 18.07.2022 10:57
Myslím je i případně druhé řešení, jet tam na podzim a nikdo to už neřeší (tedy předpokladam na 99 procent). Vyzkoušel jsem to loni a super (to sice ještě zakaz nebyl, i když co vím, tak na této řece byl s vodackymi agenturami vždycky problem a opruzovali, když někdo jel neorganizovaně, tedy jim nic nezaplatil). Zprvu se to zdalo jako nic moc řešení jet tam až na podzim, ale nakonec super a velké nadšení. A kdykoliv byl to zopakoval znovu. Protože je to vlastně mnohem lepší než v extrémním horkém letě. Vlastně idealní věc prodloužit si léto nebo hezké počasí, u nas v Česku už sychravo a nevlídno a tam super idealní vodacké počasí, slunečno a teploty mezi 20-22 stupni(konec řijna a začatek nebo průběh listopadu). Navíc dalším bonusem s kterym jsem nepočítal bylo ještě o kousek níž, v nejurodnější časti Chorvatska - deltě Neretvy zralé mandarinky kam se podívaš ! Při dnešních blaznivych cenach lecčeho, prostě super se zdarma ještě přejídat mandarinkama.. Smajlík . A na vyše zminované řece jsem začínal naprosto v klidu a pohodě dokonce přímo u vodackych agentur, kde prostě nikdo nebyl ... Nicméně je fakt, že pak na Istrii se mi stala na Chorvatsko (oproti striktním zemím /ja bych se nebal říct pro nas víc nepřatelskym zemím Smajlík / jako je Swiss, Německo či Austria) těžko uvěřitelna věc, kdy na malé řece Gacka přišel při nafukovaní člunu k nam borec a zamaval jakousi plackou (snad rybařského sdružení) a že se tento usek, co byl nejhezčí a nejvíc tekoucí nesmí jet a že je vyhrazen jen pro rybaře. A byl teda dost urputny... Takže nakonec jsme fakt museli začít splouvat bohužel o vesnici níž. A to ja se jen tak odradit nenecham... Ovšem fakt to nešlo (vypadalo to, že by zavolal policii) včetně jakékoliv domluvy s ním, že snad pro jednou dva lidi nebudou problem... Ovšem tento případ (Zrmanja a jiné komerční) je odlišny, rybaři mají sezonu furt, kdežto vodacké agentury jen když jsou turisti...

Odpovědět


 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
Reklama
02.08.2022 8:36 Boj obyvatel Bosny proti vodním elektrárnám je úspěšný. Dokonce mají zákon, který zakazuje stavby nových MVE! Více ct24.cz.
27.07.2022 17:01 Vzhledem k aktuálnímu hašení požáru v Českém Švýcarsku a nabírání vody z Labe platí kompletní zákaz provozu na Labi od Dolního Žlebu.
26.07.2022 8:27 Zelená energie v praxi - kromě mnoha negativních dopadů na životní prostředí vlivem příčné překážky v toku i mrtvé ryby a mrtvá řeka - záznam od 22:20. Přitom 1400 MVE vyrobí pouze 6 promile celkově vyrobené elektřiny.
07.07.2022 8:36 Pozor v Chorvatsku! Na Mrežnici, Zrmanje ale asi i na dalších řekách je od letošního roku zákaz volného splutí! Je nutné plout s místním průvodcem nebo se přidružit k jejich skupině. Nutno řešit dopředu. Zaplacený permit nestačí!
06.07.2022 9:05 Na Vltavě pod Vyšším Bodem jsou mírně zvýšené průtoky okolo 22 kubíků, přesto mají někteří vodáci problém na jezech. V Českém Krumlově se převrátil raft a jednoho vodáka je zatím nepodařilo najít.
30.06.2022 8:22 Na Rokytce byl přestaven obávaný stupeň pod Smetankou. Místo nebezpečného válce je teď trojstupeň. Více na našem facebooku.
28.06.2022 14:15 Od 11.7. do cca 15.08.2022 bude probíhat překop hlavního koryta Sázavy pod jezem Černé Budy z důvodu přeložky vodovodu. Hlavní koryto bude uzavřené pro průjezd a bude nutné projíždět či lodě přenášet odlehčovacím ramenem koryta řeky po pravé straně.
05.08. Nález: Kajak Necky modry na Vahu pri Siladiciach (sutok Dudvah/Vah). Kajak je obv.oddeleni PZ v Leopoldove.

04.08. Bazar prodám: Prodám fungl nový dámský neoprenový komplet, tedy kalhoty Longjohn a kabátek od prestižní značky Art

04.08. Ztráta: Ztráta mobilního telefonu v zavřeném pytlíku s provázkem a oranžovým zavíráním

02.08. Ztráta: Ztratily zluto černé padlo mali černý batůžek na šňůry modré vodacke triko udělám se kolikrát chci a

02.08. Ztráta: Ahoj, ztratili jsme dioptrické brýle tmavě zelené obroučky, kdyby někdo měl to štěstí.Děkuji

20.07. Bazar prodám: Baraka stáří 10let profi podlepená,nikde neuchází,jednou lepená (cca3mm dírka) na středu podlážky,sk

18.07. Ztráta: Řeka Ohře, peřeje za nesjízdným jezem za Radošovem (kemp Na Špici). Ztracena košile s krátkým rukáve

18.07. Bazar prodám: Plovací vesta Hiko Cinch Harness. Používaná krátce, potřebuji menší velikost. Kupovaná 10/2021, takž

18.07. Volné místo: Ahoj, někdo kdo by chtěl na vodu na pár dní či víkend (Vltavu,Sázavu,..) na kánoe ??? Někd

12.07. Bazar prodám: Dětský komplet na vodu neoprén, tričko, bunda, vesta. Věk 8-11 let

Reklama
Vtip Karla Macase
24.07. Vltava: Jestli chcete vidět lidské dno, jeďte Vltavu. Ti co berou sebou děti, připravte se na opilé močící t
19.07. Zrmanja: Ahoj, tak nám letos nedovolili ani to splutí na vlastní lodi v přidružení s komerční skupinou (prý n
18.07. Dyje: Upozornění na dolní Dyji! V důsledku meteorologické situace (překotné jaro, sucho, vítr ke hrázi) a
07.07. Mrežnica: Ahoj, od 2022 lze na Mrežnicu (úsek Přemyšle - Robinson kemp) pouze s místním guidem, nestačí jen
07.07. Zrmanja: Ahoj, od 2022 lze na Zrmanju pouze s místním guidem, nestačí jen zaplacený permit. Dá se dopředu z
28.06. Sázava: Informace o stavebních prací na řece Sázavě: Od 11.7.2022 do cca 15.08.2022 bude probíhat překop h
07.06. Blanice vlašimská: Pozor, v Radonicích rekonstruují objekt limnigrafu a semafor tak pro Blanici vůbec neplatí. Během re
02.06. Vltava: Upozornění na další fázi opravy Staroměstského jezu. Na přelomu května a června se pracovní síly a
25.05. Bóbr: Pozor, za Kamiennou Gorou staví dálnici a pod stavbou svedli koryto reky do 4 uzkych zeleznych rour.
16.05. Čierny Váh: Upozorňuji, že Čierný Váh je zakázáno splouvat nad přehradou! Je to uvedeno v návštěvním řádu NP. Hl

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Otava tour