Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/forum-Vltava-v-letosni-sezone.aspx?ID_prispevku=4562

Diskusní fórum Vltava v letošní sezóně


Diskuse nad tématem
Vltava v letošní sezóně, řeka: Vltava, Vojta, quoitaz1~gmail.com, 04.05.2020 13:11
Zdravím všechny vodáky!
Sháním info ode všech, kteří se pohybují v informačních kruzích kolem sezóny na Vltavě. Plánujeme s partou se na ní proplout letos v druhé půlce července, jenže poslední vývoj všech událostí kolem to trošku komplikuje. Hodně lidí straší, že situace v Česku s letní dovolenou způsobí, že Vltava bude v tu dobu přecpaná ještě víc, než obvykle, že se bude čekat nehorázně dlouho na jezích kempy taky přeplněné, atd. Co si o tom myslíte? Bude to tak, nebo je to jen zbytečné strašení? Bojíme se, že by to kvůli tomu stálo za nic.

Odpovědět

|_Re: Vltava v letošní sezóně, řeka: Vltava, Tučňák, 04.05.2020 13:26
Ahoj Vojto,
Vltava v červenci je horor vždy, korona nekorona. Ptáš se na něco, o čem se dá měsíce debatovat, se stejným úspěchem si lze hodit korunou/koronou.
Jestli jste parta, co jezdí na Vltavu resetovat na raftu, vezměte si prostě jen víc anestetik, zkuste prosím nenechávat střepy, na podzim tam pojedeme s dětmi...
Jestli jste parta, co chce na vodu, zkuste zapátrat (třeba i v místním archivu), v Čechách se dá i za sucha užít prima vodácká dovča. Znáš to z filmu (poznej film za 100): "dobrodružství nikde nečíhá, to musí mít člověk v krvi. Umět se rozhlížet kolem sebe, to je tajemství správnýho dobrodruha..."
Ať se daří,
Michal

Odpovědět

|_Re: Vltava v letošní sezóně, řeka: Vltava, pepura, 04.05.2020 14:51
mně by spíš zajímalo, kolik lidí tam bude ve všední den koncem května a jak pořešit pendl. Lodě budem mít asi vlastní a půjčovny řeší asi jen svoje klienty.

Odpovědět

|_Re: Vltava v letošní sezóně, řeka: Vltava, kavol, 04.05.2020 15:11
vlak z Boršova - resp. Včelné - do Vyšáku ti nestačí?

v tom případě ... nedluží ti Večerníček ještě nějaké to řidičování? :-)

Odpovědět

|_Re: Vltava v letošní sezóně, řeka: Vltava, pepura, 04.05.2020 16:17
Je tam výluka. Ale zdá se, že vyhledávač nevyhledá přípoj v Rybníku jen proto, že na přestup je méně, než 5 minut, tak to nějak zvládnem.

Odpovědět

|_Re: Vltava v letošní sezóně, řeka: Vltava, Windy, 04.05.2020 16:23
V Rybníku je to v pohodě, autobus tam čeká na příjezd vlaku. Minulý týden vyzkoušeno.

Odpovědět

|_Re: Vltava v letošní sezóně, řeka: Vltava, Windy, 04.05.2020 16:25
Aha, tak teď koukám, že náhradní autobusová doprava je už z ČB a v Rybníku přestup. Vyhledávač mi to našel.

Odpovědět

|_Re: Vltava v letošní sezóně, řeka: Vltava, Pepura, 04.05.2020 16:29
Dekuju, už jsem se uklidnila, ono ta logistika čítající 2 lodě, 2 pubertální potomky a jednu prehistorickou Fabii bude výživná i tak dost.

Odpovědět

|_Re: Vltava v letošní sezóně, řeka: Vltava, Pavel, 04.05.2020 19:18
si tak říkám,že bych vyrazil. dá se spát teď mimo sezónu i mimo camp? jedna až dvě lodě, žádné noční párty. moc to tam neznám. díky

Odpovědět

|_Re: Vltava v letošní sezóně, řeka: Vltava, kavol, 04.05.2020 23:36
nepotěším tě, třeba Inge aktuálně už sezónu má ... sice na webu nepíšou, jak to s kempama maj vzhledem k aktuální situaci, ale předpokládám, že když vozej lodě, tak skasírovat budou taky schopný

- vím, že na to ses úplně neptal, ale myslímže dobré vědět

jinak míst, kde se jedna loď zašije, je tam ještě stále povícero ... otázka jsou denní etapy, v okolí čeho chceš kdyžtak poradit?

Odpovědět

|_Re: Vltava v letošní sezóně, řeka: Vltava, pavel, 05.05.2020 5:25
díky, mám info, že aktuálně jsou kempy zavřené i pod pokutou (asi z důvodu aktuální chřipky). tak si říkám, že lidí bude málo...

Odpovědět

|_Re: Vltava v letošní sezóně, řeka: Vltava, kavol, 05.05.2020 9:07
tak my jsme měli na minulej víkend od jiných na jiném konci republiky informaci, že formálně kemp nefunguje, ale z louky nás nikdo vyhazovat nebude a okýnko maj otevřený, a měl jsem za to, že teď někdy se jim má činnost povolit, ale prase se v tom vyznej, jednou poroučejí tak a za pár hodin jinak ...

Odpovědět

|_Re: Vltava v letošní sezóně, řeka: Vltava, Aleš N., 05.05.2020 11:53
Nechci zahlušovat tento web informacemi, kterých je jinde plno, tak jen k těm kempům - aktuálně je v plánu povolit jejich činnost od 25/5 viz vlada.cz
A i kempaři chtějí přežít současnou situaci, tak asi i proto se snaží nějakým způsobem fungovat, ale tak, aby nebyli v konfliktu s platnými nařízeními..

Odpovědět

|_Re: Vltava v letošní sezóně, řeka: Vltava, Adam P., 06.05.2020 23:18
Zatím nemůžou ubytovací službu poskytnou, vč. poskytnutí placu pro stan, ale taky tě nemusí ze svého pozemku vykázat. A pokud už tam mají v provozu okýnko, tak je v jejich zájmu abys tam byl a něco utratil, byť za flek na trávě pod stanem nezaplatíš. A snad od 25.5. už bude možné ubytovací služby poskytovat, tak kempy pojedou asi normálně, možná s nějakým povinným rozestupem mezi stany či lavičkami u občerstvení.

Odpovědět

|_Re: Vltava v letošní sezóně, řeka: Vltava, Aleš N., 07.05.2020 11:29
Jasně, byť nemůžou poskytnout ubytovací službu = jí neposkytují, tak si za ní nemůžou ani účtovat poplatek, tak přesto nemám problém s tím, jim nějaký obulus dát, pokud budu jejich pozemek i třeba jen s omezenými službami využívat..
Je to o nějaké symbolice, soudržnosti atd. Příjmy vypadly, ale udržovací/provozní náklady se většinou moc nesnížily..

Odpovědět

|_Re: Vltava v letošní sezóně, řeka: Vltava, Petr C., m.c.hammer~seznam.cz, 04.05.2020 23:53
Spát mimo campy se dá, ale musíte se uklidit tak, aby vás nebylo zdaleka, hlavně z vody, vidět. Policajti občas jezdí i na kánoích a pokutují. Obvyklá tábořiště už znají.
No a pak se musíte chovat tak, aby jste na sebe zbytečně neupozorňovali a pokud vás nějaký houbař najde, aby neměl důvod vás nahlásit. Není žalobce, není soudce.
Bacha, pod Krumlovem je na levém břehu úsek, kde je CHKO. Tam jsou častější kontroly a mastnější pokuty.
Nevýhodou kufrování je to, že máte jenom to, co si přivezete.
My kvůli situaci v kempech zpravidla jezdíme koncem května nebo v červnu, to ještě bývá v pohodě (i na Vltavě).

Odpovědět

|_Re: Vltava v letošní sezóně, řeka: Vltava, kavol, 05.05.2020 9:37
jestli myslíš CHKO Blanský les, tak to bych nepopisoval jako "pod Krumlovem" - je to od mostu v Rájově pod Dívčák, zatímco pod Krumlovem pro mě znamená třeba Milan nebo u Maringotky ... ono technicky "pod Krumlovem" je i Praha, ale podle význačných míst na řece bych tady řekl spíše "od (Zlaté) Koruny"

jinak téměř celý úsek od Krumlova do Boršova je PP Vltava u Blanského lesa - pokud by to někoho děsilo, tak ho mohu uklidnit, že vyhlašovací dokumentace žádné zvláštní omezení nestanovuje, a ze zákona pro to neplyne nic, co by se týkalo táboření při splutí (obecné "nepoškozovat" si snad nemusíme říkat :-))

... což by mě zajímalo, za co vlastně ti policajti pokutují mimo to CHKO? - ta prastará vyhláška, podle které nešlo rozdělávat oheň prakticky nikde jinde než doma v krbu, snad už neplatí, a táboření obecně zakázané není?

Odpovědět

|_Re: Vltava v letošní sezóně, řeka: Vltava, Kouďa, 05.05.2020 12:09
Pěkně popsáno zde:
www.4camping.cz/clanky/poradna...Odpovědět

|_Re: Vltava v letošní sezóně, řeka: Vltava, kavol, 05.05.2020 13:22
popsáno možná pěkně, leč značně nepřesně

to, že v otázce ohně se nemůžeme obecně bavit o tom, kde je to povoleno, nýbrž kde to není zakázáno, je jenom drobný technický detail

horší jsou tvrzení typu "Přírodní rezervace a památky jakožto další typy chráněných oblastí ze svých plánů raději vypusťte. Pravidla tam jsou přísnější." - přímo ze zákona (114/1992 Sb.) jako výchozí stav plyne opak

vůbec celý to působí jako reklama na to, ať si koupíme jejich skvělej pytlíček a vařič a nevopruzujeme s klasickým trempingem s ohněm (a kytarou)

Odpovědět

|_Re: Vltava v letošní sezóně, řeka: Vltava, Kouďa, 05.05.2020 13:35
Mě šlo o to, co s tím ohněm. Na reklamy jsem nějak nemyslel. My měli (dílem i vlastní vinou a nenastudováním pravidel) loni celkem patálie s ohněm i spaním.
Těch serverů, kde zpracují jak a co je dovoleno je víc. Obecně ale se naskytnou chvilky, kdy záleží na tom, jak se dohodneš s tím, kdo tě přijde zkontrolovat.
A s těmi zavřenými hranicemi to myslím bude letos o dost šťavnatější.

Odpovědět

|_Re: Vltava v letošní sezóně, řeka: Vltava, Chobotnice j., 05.05.2020 13:10
Tam jsem spal loni po Krumlováku. Za soumraku zastavim, vytahnu a schovám loď (v přírodních barvách) Vopeču večeři na malinkym předpisově založenym vohništi, pověsim hamaku mazi dva stromy v křoviskách a za svítání jedu dál. Žádnej incident, žádnej problém.

Odpovědět

|_Re: Vltava v letošní sezóně, řeka: Vltava, Klára, 10.05.2020 20:19
Ahoj,
předem se omlouvám, že se Vojtovi nasáčkuju do diskuze, ale přišlo mi zbytečné zakládat nové téma týkající se stejného úseku. Pokud mi to vyjde, chci si letos zajet na horní a střední Vltavu. Tentokrát zcela sama a zcela výjimečně i bez psa. Jezdím na SOT kajaku. Tím, že obvykle jezdím se psem, veškeré jezy přenáším, takže zkušenosti na kajaku maximálně nějaké ty peřeje.

Ale když už pojedu bez čuby, teoreticky bych si i něco sjela, pojedu nalehko, abych stíhala při vyklopení vše pochytat a asi budu na tom přelidněném úseku před Krumlovem za icika, ale na sjíždění jezů pojedu v helmě - hlava mně živí, tak bych ráda, aby jí to ještě vydrželo.

Kdysi jsem to jela jako háček na kánoi, ale pochopitelně si prakticky nic nepamatuju - už to bude skoro 20 let. A teď když tak okukuju videa z jezů, na některé se mi moc nechce ani s helmou - z krumlovských bych si odpustila Liru. Ale nemůžu nikde najít nějaké pořádné fotky toho chodníčku na obnášení vpravo a přijde mi, že se na konci pod jezem nastupuje nějak strašně z vysoka, pokud mne oči na rozmazané fotce nepletou. Což je pro mne takřka jistota koupele.

Moc prosím, jestli tu někdo jezdíte Krumlov a ideálně jste tu navigaci někdy využili, mohli byste mi říct, jak to obnášení U Liry fakt vypadá? Moc by mi to pomohlo.

Odpovědět

|_Re: Vltava v letošní sezóně, řeka: Vltava, žralok, 11.05.2020 6:40
jsou tam normálně schody , žádnej problém a chodí tudy samy malý děti

Odpovědět

|_Vltava v letošní sezóně - voda, řeka: Vltava, Petr, petrk.ova~seznam.cz, 11.05.2020 7:51
Ahoj,

trošku z jiného soudku.
Koukám na vodočet a občas, nepravidelně, se objeví 16 kubánců, místo klasických 6 kusů.
Nevíte někdo, jestli se dá o tomto průplachu vědět dopředu, případně jak dlouho bude trvat? Případně kde to zjistím?

A druhou otázku mám na jezy. Už jsou otevřené, nebo se desky dávají a šlajzny otevírají až na sezónu? (Papoušek je aktuálně jasný).

Celkem bych se svezl, to už poteče hezky... Smajlík

Díky P.

Odpovědět

|_Re: Vltava v letošní sezóně - , řeka: Vltava, žralok, 11.05.2020 8:09
Vypadá to , že od 1.5. skončila potřeba plnit něco níže ve Vltavské kaskádě a kohoutky jsou přivřený . Jináč tak jednou měsíčně dochází k navýšení většinou ve čtvrtek se zavřením o víkendu . Říkalo se , že pláchnou čističku v Krumlově . Každopádně za vodu v dostatečném množství a někdy i navýšení vděčíme chlazení Temelína .

Odpovědět

|_Re: Vltava v letošní sezóně - , řeka: Vltava, žralok, 11.05.2020 8:13
Jo a sezona a otevřený šlajsny už by asi byla , nebejt toho prevíta Covid 19

Odpovědět

|_Re: Vltava v letošní sezóně - , řeka: Vltava, Eki, 11.05.2020 11:47
... jo a výhled průtoků, co plánujou pouštět z Lipna II, ti řeknou telefonicky na dispečinku Povodí Vltavy, když je pěkně požádáš Smajlík

Odpovědět

|_Re: Vltava v letošní sezóně, řeka: Vltava, Klára, 11.05.2020 13:38
Ahoj, díky. Mně z fotky z druhé strany jezu právě přišlo, že ten chodník pod těmi schůdky je hodně vysoko nad hladinou pod jezem - ale fakt to asi zkresluje ta fotka.

Odpovědět

|_Re: Vltava v letošní sezóně, řeka: Vltava, Eki, 11.05.2020 10:09
Ahoj, Lira lze obnést, když není moc velký průtok, vpravo (betonový chodníček). Ale jestli jedeš bez psa a obáváš se té vlny ve šlajsně, tak lze bez problému jez sjet středem přes korunu jezu (hrozí max zadrhnutí na hraně). Smajlík

Odpovědět

|_Re: Vltava v letošní sezóně, řeka: Vltava, Klára, 11.05.2020 13:35
Ahoj,

dík. Přes hranu jezu nemůžu, můj kajak má vepředu i vzadu kýl výrazně profilovaný, takže v momentě, kdy se dostane na hranu v zadní části, překlopí se na stranu a vyklopí mne rovnou do jezu. To už raději tu šlajsnu.
Ono se to blbě popisuje, ale jde to docela vidět na fotkách tady: www.sitons.com/kayak-reviews/i...

Odpovědět

 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

18.09.2020 10:00 Schváleno! Pozměňovací návrhy prošly jen těsně, ale s potleskem ve sněmovně, máme oporu v zákonu!
18.09.2020 9:28 Dnes se pokračuje sněmovna v projednávání novely vodního zákona, která byla ve středu přerušena. Sledujte na stránkách psp.cz, jestli budou vodácké návrhy č. 4561 a 4562 podpořeny.
16.09.2020 10:19 Jdeme do finále! Dnes bude PS hlasovat o vodáckých návrzích v rámci novely vodního zákona!! Sledovat jednání můžete živě na psp.cz.
09.09.2020 14:26 Poslední volná místa na kurz vodní turistiky, který se zaměřuje na vedení skupiny, bezpečnost, pádlování. Vyzkoušíte si i záchranu z válce.
08.09.2020 9:56 Dne 16.9. by měla poslanecká sněmovna schvalovat vodní zákon v rámci třetího čtení. Prosíme všechny vodáky, aby co nejdříve oslovili svého poslance, pokud tak neučinili před létem (případně se jim můžete připomenout), s tím, že si přejete schválit vodácké pozměňovací návrhy.
07.09.2020 12:56 Hamerák 3. 10. - 4. 10. se bude konat, vody je dost. Budou vláčky v sobotu i neděli, voda poteče stejně jako vloni v sobotu od 9 do 17 a v neděli od 9 do 14. Díky ztrátě sponzorů bude víkend splutí nebo splutí se závodem stát 150 Kč, víkendová permice na busy a vlaky taky 150, sobotní a nedělní permice 100, splutí sobota 100 a neděle 120.
03.09.2020 12:36 Akce na Chrudimce 19.9. mezi 11-14 hod se bude konat, vody je dost. Taktéž se bude konat Vavřinec 17-18.10.2020. Voda poteče sobota: 7:00 – 15:00, neděle: 8:00 – 15:00
02.09.2020 13:52 Vlivem zvýšených průtoků bude od 2.9. odtok z VD Vranov 50 m3/s. Předpokládá se tento průtok i pod VD Znojmo po dobu 2 dnů. Pod VD Nové Mlýny je v současnosti odtok 87 m3/s, který se nebude navyšovat.
27.08.2020 10:23 Krumlovský vodácký maraton spustí přihlášky do jednotlivých závodů již 1. září. Start závodu bude 10. října. Více na krumlovskymaraton.com.
10.08.2020 14:49 Stavba MVE na Moravě v obci Bohdíkov - všechna voda svedena do MVE a zastřešeného náhona, předem špatně rozpoznatelné, nebezpečné! Není žádné značení. V rybím přechodu trčící armatury.
07.08.2020 9:37 Na Jizeře probíhají stavební práce. V obci Loukov (67,7 ř.km) je stržen most a staví se nový a jez Loukovec (64,4 ř.km) se opravuje, průjezd je uzavřen!
17.06.2020 10:57 Na darujme.cz byl vytvořen projekt Zachraňte vodáctví v ČR, kterým lze přispět na činnost AVTS.
20.09. Bazar koupím: Stará klasická dřevěná žebrovaná kanoe. Potřeba G.O. S 2 dřevěnými pádly, sedátky a kolajda v dobrém

19.09. Práce: Hladam instruktora kajaku trenera ktory by mi mohol dat zopar lekcii za fo odmenu .viac info po tel.

16.09. Bazar prodám: prodám helmu Pro-Tec Ace Wake, vyšší model, má odnímatelné uši, vel. M, jednou použitá, nesedí mi ve

16.09. Bazar prodám: Prodávám od února lehce ježděný nafukovací kajak Gumotex Rush 1 + palubu. Prodám jedině jako komplet

10.09. Ztráta: Kajak Gumotex Safari, červený. Polsko, Nida, resp. u řeky Nidy, vystupovací místo u vesnice Brzegi,

09.09. Volné místo: Hledáme kajakáře na štafetový závod www.bobr-cup.cz Věk, pohlaví a výkonost nerozhoduje. Pojedeme na

08.09. Kdo vezme: Nechystáte se někdo na proloužený víkend (25.-28.9.) někam v ČR na vodu? Jsme dvě zkušené vodačky be

08.09. Bazar koupím: Koupím oblečení na kajak pro dceru 13 let, 150cm. Neopren, boty 36 - 37, bundu, helmu, šprajdu S- XS

07.09. Bazar prodám: Pálava 3x na vodě nelepená stav nového kusu. Stáří 3 roky.

29.08. Bazar prodám: Námořnická čepice, zánovní (nepoužívaná) - originál německá BW (stuha s nápisem je odnímatelná nebo

Reklama
Vtip Karla Macase
05.09. Chrudimka: Pozor na Chrudimce na úseku pod Sečí (Padrty-Mezisvětí). Je tam nesčetně popadaných stromů, přenášel
29.08. Cetina: Dle všeho je druhý sifon v "úzkém průjezdu" na ř.km. 8,8. Krom osobní prohlídky tak usuzuji i dle po
11.08. Rokytná: Ahoj. V Rokytné je voda po několika letech! A je sjízdná. Minulý víkend jsem ji prošel od Jaroměřic
10.08. Ploučnice: Jak píše předchozí upozornění. Tak letos 2020 potvrzuji, že před Brenským mlýnem, tam kde jsou hned
08.08. Jihlava: Kousek pod jezem Mohelenský mlýn (to je ten první pod přehradou) jsou dva padlé stromy přes celou ře
29.07. Pilica: Potvrzuji dobré zkušenosti s necháním aut v Praczke. Odvezli nás na start do Maluszyna a přivezli ze
23.07. Sázava: Lesní jez upozornění pro kajakáře . Ve středu jsme jeli Sázavu z Týnce na kajacích vše bylo krásně
13.07. Ohře: Od 15.7.2020 do 31.8. 2020 se bude bourat a opravovat lávka v Sokolově. Místem je zakázáno proplutí,
21.06. Chrudimka: Pro úsek od křižanovický přehrady (odtok z nádrže 24 m3) - celkem bez stromů a všechno šlo projet. p
11.06. Cetina: Zjistili jsme, že chorvatské vodácké firmy moc nerozlišují statuty "Národní park" a "Chráněná krajin

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.