Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/forum-Re--Jaky-kajak.aspx?ID_prispevku=2259

Diskusní fórum Jaký kajak?


Diskuse nad tématem
Jaký kajak?, Barbara, 25.10.2011 9:40
Ahoj,chtěla bych poprosit o pomoc s výběrem kajaku. Chtěla bych kajak se kterým bych mohla jezdit české řeky(ze začatku) a pak časem třeba nějakou težší(ne žádný extrém) nebo na kanále a když bude nějaká akce, tak nějaký potok. Mám jen 155cm a 62 kg, tak aby byl i dobře ovladatelný. Děkuji Smajlík

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Klasik, klasik~machr.cz, 25.10.2011 11:24
Bereš to od základu :).

Uslyšíš možná hodně názorů. Asi se budou dost lišit. Mezi konkrétními výrobky si pak vybereš sama.

Osobně se domnívám, že s tvými požadavky je nesmysl si koupit rodeovku nebo creekovku. Rodeovka tě znechutí pomalostí a častám kontaktem s vodou. Creekovka sice pojede a budeš "v suchu", ale zase to je dost nuda. Nezařízneš si nikde zadek, nějaké aktivní ježdění na vodě pod WW 3-4 je spíš nudné (trochu buldozer). Popsané požadavky nejlépe asi splní nějaký riverrunner nebo playboat.

Mezi riverrunner a playboaty si vyber raději loď odpovídající tvojí váze (vejdeš se všude) s plochým dnem a hranami. Bude to veselejší a agresivnější. Na stabilitu kašli, protože ta je stejně dle kvalit jezdce. Nejpodstatnější bude životnost a stáří. Doporučuji nekupovat použitou vařenou loď. Když použitou, tak nevařenou a se sedačkou bez oprav.

Pro tvojí váhu je těch lodí dost (např. Dagger Axiom, Prijon Soča, ...).

Až si vybereš, určitě před koupením řádně projeď a zeptej se veřejně na zkušenosti a materiál.

Ahoj Klasik Smajlík Smajlík Smajlík

PS: Myslím, že délka na 2,6m je pro tvoji váhu už zbytečná. Rychlost už moc nepřidá a omezí možnosti hraní.

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Barbara, 25.10.2011 18:06
Mockrát děkuji za opověď a rady Smajlík

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Typík, tompossum~seznam.cz, 25.10.2011 18:11
Pravda pravda, rozhlížej se mezi playboaty nebo riverrunery. Hlavně se nenech posadit do žádného creekového sudu s argumenty že tě podrží ve válcích a těžkých místech. Protože nic takové jako začátečník nejspíš první rok neuvidíš. Naopak trochu zlejší loď tě alespoň domutí se pořádně snažit.

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Chobotnice j., 25.10.2011 19:55
A co radši než nějaký riverruner nějakou whitewater canoe??? Smajlík

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Kmochacek, 25.10.2011 21:11
pravda, ale nechtěl jsem Klasikovi rušit jeho kruhy Smajlík

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Klasik, 25.10.2011 23:29
Pánové,
dáma prosila "o pomoc s výběrem kajaku".

Takže huš huš... Smajlík Smajlík

Klasik Smajlík Smajlík Smajlík

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Kmochacek, 25.10.2011 23:52
nj, ale třeba Barbara ještě neví, co chce a nedá pokoj, dokud ... Smajlík

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Typík, tompossum~seznam.cz, 26.10.2011 8:52
Kruhy nekruhy, taková pěkná OC singlovka, to je teprv poježděníčko.

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, žralok, 26.10.2011 9:10
njn a náhodou o jedné na prodej víš že . Smajlík

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Typík, tompossum~seznam.cz, 26.10.2011 9:23
Vím, ale na prodej není :) Už je od víkendu pryč Smajlík

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Chobotnice j., 26.10.2011 9:45
T. zn., že seš bez pořádný lodě...

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Typík, tompossum~seznam.cz, 26.10.2011 9:57
Nejsem, už mám hotovýho Mohawka Rodeo. Jen ho přivýzt, zatím si hoví v Tenesee.
/>https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/305183_302936179722396_15
2869628062386_1528513_1712641611_n.jpg

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Barbara, 26.10.2011 9:54
Snad vím. Smajlík Na kanoi i kajaku jsem už jezdila, a kajak mě nadchl nejvíc. Smajlík

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Typík, tompossum~seznam.cz, 26.10.2011 10:18
Mám dojem že ti dlužíme omluvu za to , jak ti zdejší OC Mafie zaplevelila diskuzní vlákno :)

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, EuMatBa, 26.10.2011 11:12
Tak když máš tělesné proporce skoro dítěte, tak možná (skoro) dětský kajak: http://boatpark.cz/kajak-dagge...

Dagger vyrábí spoustu modelů i v dětské verzi.

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, žralok, 26.10.2011 11:19
Já měl za to , že optimální na ježdění je bejt někde uprostřed váhového rozpětí kajaku a ne na jeho dolní hranici vzhledem k těžkopředpokládatelnému dalšímu růstu .

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Typík, tompossum~seznam.cz, 26.10.2011 11:28
Nezapomínej že mokrý hydro, helma, házečka, lékarnička, pití, svačinka atd. taky něco vážej a to je potřeba připočíst k hmotnosti nahé Barbary. Nemluvě o tom, že si určitě jako každá vykutálená ženská tak 5 kilo ubrala, když tam psala svoji váhu.

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, žralok, 26.10.2011 11:22
Vzhlem k tomu , že až se drobet naučí , tak bude stejně už vědět co chce a loď měnit , tak bych se zase tak nebránil něčemu vařenýmu , tedy jestli to bude cenově zajímavé .

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Klasik, 26.10.2011 12:29
A to je přesně to, co je špatně. Potřebuje koupit loď, která ji vydrží nejlépe na dožití. Koukat na to jako na provizorium je nesmysl. Nemusí být drahá ani nová, aby to splnila.

Můj názor je, že když si teď nekoupí nesmysl nebo svařenec, tak by ji to mohlo zůstat. Dobře zvolený playbout nebo dobrý riverrunner je loď, která se do našich podmínek nejvíc hodí. Creek je opravdu sud, na kterém se u nás až na výjimky musíš nudit. Rodeovka není na ježdění (mám ji) a playspot časem přestane bavit. Takže pokud bude lodička z dobrého materiálu a nebude se rozpadat (vařená se víceméně rozpadá ... samozřejmě jde o to kde a jak), tak ji dojezdí a nebude se ji chtít zbavit. Maximální ji časem doplnění o něco speciálního (rodeovka, creekovka) dle vlastní "kmenové úchylky".

Mám v lodi (bliss stick - takže slušný materiál) prasklou sedačku a jednu vařenou díru kousek pod kolenem. Sedačku nedokázal svařit nikdo (je to moc tenké). Lochna pod kolenem je natolik zatížená, že už je 2x odborně převařovaná a pomalu se sama připravuje na další otevření.

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, žralok, 26.10.2011 13:05
Co já tak pozoruju , tak se většina lidí zbavuje lodi po dvouch letech i když jsou i tací co jezdí na pravěku . Pokud je něco enormě namáhané či slabé , proč to neopravit převařením záplaty ? Já už to musel u Kursku taky vyřešit extremem http://www.zralok.estranky.cz/...

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Klasik, 26.10.2011 14:36
Skořepina je v tom místě profilovaná, záplatu tam ani nedáš. Navíc Extrudér je určitě lepší než záplata. Problém je v PE (vazbě "drátu" na konkrétní PE). Pokud Vaňha na Kursk použil recyklovaný granulát, tak to je víc adheze než polyfuse.

Sedačka je celá tenoučká a samozřejmě utržené jsou závěsy, takže i profilované i málo místa. Vyřešil to prvek z nerezového plechu, přesto občas musím vše znovu složit.

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, žralok, zralok~email.cz, 26.10.2011 17:07
Na mě jsou ty informace moc složitý , sice vím který lodě se svařujou lépe a který hůře , ale vůbec netuším co je to Extrudér , adheze a polyfuse Smajlík

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, JendaZBrna, 26.10.2011 14:26
mě by docela zajímalo, kde se vzala ta nevraživost vůči creekovkám? Já jsem naprostý začátečník a ještě k tomu lempl a mám Solo, které vypadá jako velký banán a že bych se na něm nudil si teda nemyslím. I na tom nejlínějším oleji jsem prakticky pořád ve vodě Smajlík Nevím jak ostatní creeky, ale ta moje hrany viděla tak maximálně na kajacích, které mi po kryse pomáhají lovit matroš z vody. A loď bez hrany pro mě znamená, že buďto náklon udělám malý, což kýžený efekt nepřinese, a nebo ho naopak přetočím.. no a co následuje, už asi víte Smajlík Takže se pro mě v kajaku prakticky pořád něco děje Smajlík Mimochodem.. proč vlastně creeky nemívají hrany, když je to minimálně pro mě potom o poznání těžší?

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Typík, tompossum~seznam.cz, 26.10.2011 15:49
Třeba proto že mají kulaté boky a dno, takže tam hrana prostě není jak a kde vyrobit? Nemají je proto, protože to prý za hrany na opravdu divoké vodě chytá, alespoň tohle říkají všichni co na nich jezdí. Já jezdil na Habitatu, což je creekovka jako řemen a můžu to potvrdit. Nicméně opravdu myslím že začátečník creeka nepotřebuje a hlavně nevyužije, protože to jsou teréňáky na WW IV a vejš. Po dětským hřišti taky nejezdíš s Hummerem ne?

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Klasik, 26.10.2011 16:22
:) hodně jsi si odpověděl sám.
Nemá význam vysvětlovat něco, na co přijdeš sám až se rozjezdíš (náklon atd.). Přijdeš na to určitě brzo sám. To je normální i včetně tvé otázky.

Teď mi to nebudeš věřit, ale absence hrany dělá tu loď na těžké vodě bezpečnější. Proto moc nejsou na creekách.

Hrana je prvek, který ti pomáhá při průjezdu obloukem (něco jako carving), ale když tě to do ní kopne silný proud a ty neuděláš předem patřičný náklon, tak dokáže být hodně "jedovatá" a dostat tě pod vodu velmi rychle i na místě, kde se to zrovna moc nehodí. Protože se na creekách jezdí hodně těžké vody, navrhuje se ta loď tak, aby se minimalizovala rizika při splutí a proto tam ty hrany nejsou moc k vidění. Následek je často sud, který se hodí spíš na jízdu stále dolů, než na hraní najížděním do vracáků. Na lehčí vodě odpouští špatné náklony a tudíž tě nenaučí dělat ty správné.

Díky hraně dokážeš projíždět oblouky i jen díky náklonu a je to takové veselejší. Nakonec zjistíš, že loď s hranami a plochým dnem dokáže jet stejně rychle a mnohdy na ni vyjedeš proti proudu lépe než na banánu.

Co mi ještě moc vadí na creeku i když opět chápu proč to tak má je záď, která nejde zaříznout. Nikdy banán neotočíš tak rychle a elegantně jako loď s ostrou hranou na zádi při zaříznutí do pivota. Samozřejmě na Huka Falls to neoceníš, ale většina z nás má v rozumném dosahu vody od WW I do WW III-IV a na ty mi převážně stačí i pouhá rodeovka. Samozřejmě se na ní občas bojím a sem tam něco projedu backloopem.

Lidi kolem mě, kteří prodali playboaty a místo nich koupili creekovky s vidinou ježdění na těžkých divokých vodách, většinou spíš ježdění omezili, protože je to na lehčích vodách nebaví a hledat těžké prásky stojí peníze a čas.

Vidím cíl sportu jinde než vyjet 5x do roka na těžkou vodu.
Proto doporučuji Barbaře loď na co nejširší použití a odpovídající našim častějším podmínkám.

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Typík, tompossum~seznam.cz, 26.10.2011 22:00
Pěkně Klasiku, parádní popis a vysvětlení, tesat do kamene.

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, , 26.10.2011 17:46
Dotaz - ta díra pod kolenem vznikla z jakého důvodu? Smajlík

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Klasik, 27.10.2011 9:49
Koupil jsem to s ní, prý traverza. Je to klasická puklina délky cca 10-12cm v místě který nejčastěji do něčeho bouchneš (uhýbáš a nevyjde ... není to "na komoru").

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, TamiBí, 04.12.2016 12:46
Ahoj, Tvá odpověď mi přijde fajn. Mohl bys mi poradit také? Začátečník 175 cm a 68 kg.

Moc díky, Tami Smajlík Smajlík Smajlík

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, žralok, zralok~email.cz, 06.12.2016 7:59
Porosteš ještě ? Tvarově bych dopručil Dagger Axiom 8,5 nebo Pyranha Z.One M ale blbý je , že jseš na spodku váhového rozpětí těchto lodí . Vlastnostmi však tyto lodě mě oslovují od začátečníka po profíka na vodě pro ně určené . Na tyto lodě se daj snadno vygůglit recenze , tak tu nebudu rozepisovat vlastnosti .

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Jakub, 07.12.2016 22:51
Z-ONE bych viděl spíš S.
A Dagger GT.
Vzhledem k postavě může být rozhodující i šířka lodě.
A myslim si, že krátký pádlo podporuje zdravou techniku.
A kde bude ležet Ňáká loď, tak do ní vlezt a vyzkoušet Smajlík

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Vladimír, 05.12.2016 22:03
Creekovka, riverrunner, playspoot, rodeovka... Přátelé, ta dívka chtěla KAJAK! Smajlík

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, JiB, 27.10.2011 0:00
No, jestli už umíš eskymovat, tak bych možná zkusil Wiga od Železného. Je to trochu ostřejší playbot, který tě naučí a se kterým si posléze na řece pěkně vyhraješ.
Je z kvalitního matroše s velmi pohodlnou hřejivou sedačkou. Dobře se v něm eskymuje. Délka 2,25m je pro tebe akorát. Cena je přívětivá. Starší kusy jsou do 10tis.
Já na Wigu jezdím již dlouho a jsem s ním spokojen. Dokavať jsem byl lehčí (někde kolem 75kg), tak jsem na něm jezdil i těžší věci WW IV-V Inn, Salach apod. Teď co mám víc kilo tak na něm jezdím jen do WW III- IV a na těžší vodu si už beru loď s větším výtlakem.

http://www.zelezny.cz/cz/kajak...

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Klasik, 27.10.2011 15:00
Jestli neumíš, naučíš se. Podle toho bych to nestavěl.

"Wigouš" je určitě jedna z dobrých možností. Ale chce si to osedět osobně. Smajlík

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Jakub, 05.12.2016 11:50
Já si myslim, jestli loď zatočí náklonem je spíš pro spoustu lidí neviditelná hrana = vyvážená kombinace podélného a příčného prohnutí dna.
Méně výtlačná loď pomůže začátečníkovi i v lehkém terénu se seznámit s působením vody na palubě

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Jakub, 05.12.2016 15:06
A jeden z ideálních kajaků na tvé proporce
https://4-paddlers.com/gebrauchtboote/Verkaufe_Eskimo_Lupo-1026841.html
eskimo lupo

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Mirek, 05.12.2016 23:44
AHoj Barbaro, jak napsal Klasik - dostaneš spoustu různých rad.
Jednu přidám, aby jsi to neměla tak jednoduché...

Zatím tady nepadlo (nevšiml jsem si), proč jakou upřednostnit, či nikoliv... Dovolím si tedy doplnit: creekovka toho začátečníkovi hodně dovolí a pro zkušenějšího jezdce který dovede využít její potenciál a jezdí i (sic!)na vodě, kde se ten potenciál opravdu využít dá, je to prostě jasná volba (a nuda pak již opravdu nehrozí).

Ale to má i opačnou stranu, tato mince: Právě tato výhoda může u začátečníka kontraproduktivně způsobit nedostatečnou motivaci k osvojení efektivního mechanismu pádlování, ke cvičení náklonů, tím pádem i tréninku eskymáků. Prostě na dobré creekovce ti jako začátečníkovi někdy ani nepřijde, že potřebuješ zdokonalovat, protože na jednodušších Českých řekách na ty limity ani nedosáhneš. A to je těžký omyl a ztráta času! Dobrá loď je důležitá, jasně, ale bez schopností jezdce nemohoucí.
Je důležité, co a s jakou partou budeš "hned" jezdit. Na jakých terénech se budeš učit, jak rychle, jak systematicky, jestli ti "to" někdo vysvětlí atd.

Souhlasím, že rodeovka do úplných začátků vhodná není, creekovka také ne. Ale je běžné, že kdo jezdí více, tak prostě lodě mění jak získává zkušenosti a jak se mění chutě. Playboat - ok, ale sehnat nový, je skoro nemožné (není výběr, tesťáky nikdo nemá skladem - vlastní zkušenost z tohoto jara), a navíc - časem se playboat možná "okouká" a pak pápá...

Raději prostě počítej s tím, že první loď nejspíše nebude poslední, nýbrž přestupná. A pak pro začátky v žádném případě nevadí, když bude svařovaná (na rozumném místě a dobře - odborně). Doporučuji na začátek něco špičatějšího, do 2,5m délky, raději s trochu plošším profilem dna než úplně kulatým, klidně i starší, dávno z módy vyšlý model. Zde padlo WIGO - souhlas, dobrá lodička, pro začátky dostatečně "ostrá". Nebo Dagger Outlaw (nebo menší Showdown), starší Necky Gliss, nesmrtelná klasika Dagger RPM, od Pyranhy třeba Inna Zona 232, určitě třeba i levnější (nové) "Vaňhovky" jako Innuendo, Ascento, Cyborg. Netuším jaké jsi věkové kategorie, ale pro mě je třeba velmi podstatné, jak pohodlně se v lodi sedí (loď skvělých jízdních vlastností nikdy nedoceníš, když tě v ní po 30 minutách budou bolet záda). Tak přeju dobrý výběr a ahoj někde na řece...

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Klasik, 06.12.2016 10:04
Mimochodem s časovým odstupem od původních příspěvků ... přesedl jsem do do nového playboatu a již ho mám opět na odpis Smajlík Smajlík . Skořepina se vyboulila pod zadkem natolik, že následně chytá všechny údery a povoluje. To vyboulení vzniklo obyčejným používáním, tudíž o vodu již v prvním roce používání. Sedačka je sice na plastovém profilu, ale ten má v kritickém místě výšku do 1cm (!!!), takže jako by nebyl. Bohužel jsem věřil renomovanému výrobci (nebudu jmenovat, podobný problém mají skoro všichni ... až mi to připadá jako k*u*r*vítko) a tak jsem vložil do toho profilu kompozitové tyče pozdě. Hraje v tom určitě roli i moje váha, která se blíží k horní hranici doporučené. Navíc jsem zvyklý být v lodi napevno. Přesto je to smutné. FlipStick vydržel přes 10 let. Mimochodem díky pravidelným inovacím již ani tu skořepinu nekoupím. Připadá mi to, že výrobce si vzal vzor u výrobců SW, tj. po pár letech pravidelných a často nevýznamných updatů přece raději koupíš celou novou.

Trochu nevím kam dál. Asi stárnu, zbytečné inovace a vyhazování použitelného mi vadí. Životnost lodě 3-4 roky mi na cenu přes 20 tis. připadá opravdu málo.

Musím souhlasit, že dobrých playboatů je na trhu jako šafránu.

Hodně dnes přemýšlím o materiálu, cena je pekelná u všeho, takže životnost začíná opět získávat na důležitosti. Materiál na kompozit již není jen sklo a polyester z drogerie pod pultem. Vážně přemýšlím o návratu ke kompozitu a doufám, že nebudu muset tvořit tvar.

AHoj Klasik Smajlík Smajlík Smajlík

PS: Moje úvaha a zatrpklost neplatí pro výběr první lodě. Bohužel zkušenosti na něčem získat musíš a tak pro první volbu vzhůru do "renomovaného výrobce" plastu.

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, žralok, zralok~email.cz, 06.12.2016 18:45
Jen pro upřesnění , fakt se dno vyboulilo , nebo udělal lavor pod sedačkou a před ním boule ?

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Jakub, 06.12.2016 22:40
Jo dneska se k*r*ěj lodě o vodu, protože když se de na vodu tak se leze dolodě už na břehu Smajlík
A PYRANHA třeba uvádí, že plejbout není určen k jízdě po kamení jako třeba krýkovka a tak tam může dávat míň materiálu aby se líp nosil.

Rozpoložení materiálu má cenu řešit u konkrétního kousku a né se dopředu omezovat podle výrobce.

Sebelepší loď nemusí být poctěna blaženými pocity jezdce při nedostatečně nastavenenym sezení, neumožňujícím dostatečnej a tělu i duchu příjemnej přenos síly, potřebnej k jejímu vedení.


Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Kačena15, 09.12.2019 17:36
Dobrý den,
taky sháním kajak. Kamarád mi doporučil tuto firmu: www.boat007.cz/lode-cluny/kaja... Do Prahy moc nejezdím, tak nevím, jestli mi to za to stojí. Je to spolehlivá firma, nevíte?
Děkuji,
Kačena

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Vojta, 10.12.2019 10:11
Když si je rozklikněš tak tam zrovna moc kajaků není. Spíš dělaj nafukovací motorový čluny. Zkus klasický vodácký firmy - nevím zda chceš nafukovací nebo plastový. Odkazy najdeš i na tomto webu.
V.

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, pepura, 10.12.2019 15:12
vzhledem k tomu, že odkaz na tuhle firmu je tu pod různými jmény ve stejném čase, bude to spíš reklama :-(

Odpovědět

|_Re: Jaký kajak?, Kuba Turek, 12.12.2019 0:52
V redakci už máme drahná léta dva kajaky Necky Bliss, dneska jsou už považované za playboaty - nikdy jsem se sice nenaučil pořádně pádlovat ani eskymovat, ale s tohle loďkou si užívám všechno od masochistického výletování po hladkém Labi, sjíždění klasických českých řek, vypouštěné potoky a taky úplné hovadiny jako polní strouhy nebo zarostlé potoky. Max WW 4, ale většinou okolo WW 1-2.

Na téhle loďce musí každý jezdec něco neustále dělat, ale za to si užiješ pěkné manévrování. Při tom se v lodích střídáme několik lidí s váhou od 65 do 92 kg.

Moje žena nejčastěji jezdí na Necky Blunt, ale to už je skoro creekovka. Tam kde já podplouvám vlny spodem, ona není ani ocáknutá. Zvláště v zimě to oceňuje, i když je to na úkor obratnosti.

Tady je spousta videíček s našimi loďkami (také s našimi schopnostmi): www.youtube.com/playlist?list=...

Odpovědět

 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

23.01.2020 9:27 Vodácká škola záchrany uveřejnila termíny kurzů na rok 2020.
21.01.2020 8:08 AVTS informuje o stavbě MVE na jezu Hamr na Nežárce. Manipulační řád ale počítá s vodáky a od poloviny května do poloviny září poteče voda sportovní propustí s průtokem 2 m3/s. Mimo toto období bude vtok do propusti trvale zahrazen dřevěným hrazením.
20.01.2020 9:51 Jak hodně máme znečištěné naše řeky se dá poznat z mapy na novinky.cz.
17.01.2020 9:16 Nově přidaný potok Lutoninka a aktualizované informace o potoku Senice.
14.01.2020 8:35 Dnes oslavujeme 21. let od vzniku raft.cz! Děkujeme všem, kteří jsou s námi.
13.01.2020 11:15 Plánovaná MVE Nové Městečko na horní Otavě se nebude realizovat. Investor vzal svoji žádost o posouzení vlivu na životní prostředí zpět, protože byl proti stavbě značný odpor.
06.01.2020 10:03 Povodí Labe zahajuje revitalizaci ramene Jordán na Orlici u Týniště nad Orlicí. V rámci akce dojde ke zprůtočnění původního koryta Orlice, čímž se prodlouží délka toku o 0,4 km.
03.12.2019 8:59 Nově doplněná sjízdnost u bulharských řek včetně revize kilometráží a možnosti streetview.
29.11.2019 10:39 Dolní Berounka již nebude vodní cestou využitelnou k dopravě. Poslanci ji vyřadili ze zákona o vnitrozemské plavbě. Nebudou se tak stavět další jezy v této části.
26.11.2019 9:04 Vodním skautům ve Dvoře Králové shořela loděnice i se všemi loděmi. Uvítají proto jakoukoli pomoc, aby mohli obnovit svoji činnost. Podívejte se na video, jak to na místě vypadá.
26.01. Bazar prodám: Nová neoprenová vesta HIKO NIMBUS, velikosti S. Nikdy nepoužívaná. Vyhráli jsme ji na vodáckém plese

23.01. Volné místo: 2.2 Akce Na hromnice smočíš pádlo ve CHrudimce Chtělo by se někomu zanořit pádlo??? Pojedu

23.01. Bazar prodám: Prodám singla od Robfinu - https://robfin.cz/product/canoe-robfin-yukon-c1-2/. Modrá varianta. Poslu

16.01. Bazar prodám: Canoah Turismo S těžkým srdcem se budu muset rozloučit se svou oblíbenou lodí, Červenáčkem. Byl na

06.01. Bazar prodám: Kniha "Žít se může, plout se musí. 50 let na řekách" o zážitcích z českých i evropských řek

04.01. Práce: brigádu na víkendy nebo na celou sezónu (květen - září) 750 - 1100 Kč/den příjemné pracovní prostř

18.12. Bazar prodám: Dětské vodácké boty Palm Rock junior velikost UK3-EUR36-USA4, nové nepoužité,v původním obalu.Měl j

18.12. Bazar prodám: Prodám DIY kayak trenažer, vhodné pro zimní přípravu, nebo jako posílovací a kondiční stroj.

11.12. Bazar prodám: Prodám 2x suchý oblek HIKO Kajak 3-tex (ponožky), velikost 1xL a 1xS, ve stavu nového, neupravován,

07.12. Bazar prodám: Ahoj Vodáci, prodávám ŠKODA OCTAVIA I – TOUR combi (66kW). Auto je v dobrém stavu, minulý víkend ná

Reklama
Vtip Karla Macase
11.09. Rožnovská Bečva: Ahoj, Dne 9.9. a 10.9 2019 jsem projel úsek Prostřední Bečva - konec Rožnova p. Radhoštěm na kajaku
22.08. Hron: 20.8. přehrada v Šalkové vypuštěná, podél obou břehů je spousta hlubokého bahna, vytáhnout loď je po
03.06. Olšava: 2. 6. Po šesti letech stejná trasa: Veletiny - koupaliště Kunovice. Tentokrát bez stromů a docela či
27.05. Dunajec: V roce 2019 bude uzavřen oblíbený kemp v Cervenom Klastore. Majitel hledá nového pronajímatele.
08.05. Otava: 8.5.019 - pod žichovickým jezem to dře i prázdnou nafukovačku. Nepostrádá někdo loď? Asi 1,5 km nad
06.05. Belá: V neděli 5.5.2019 jsme s vodáckou skupinou 12 nafukovacích lodí (RIO, BARAKA) sjížděli řeku Belá od
24.04. Korana: Změna v kilometráži Korany: Na říčním kilometru 51,1 je úplně nový silniční most. Za ním pak na pr
24.03. Vltava: Vltava z Borové Lady do Horní Vltavice, pro kajak vody akorát, šest závor (kmeny přes celou řeku) a
23.03. Desná: nad jezem u výzkumáku ( nevím kam až ) mohutný ruch, prý protipovodňová opatření, doporučuji velkou
20.03. Divoká Orlice: Vršek pod Záhořím začíná být více zarostlý křovím, ale projet se dalo všechno. Hlavně pod Neratovem

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.