Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/forum-Potok-Jarek.aspx?ID_prispevku=794 edit=3
- Reklama -
Půjčovna lodí Otava tour

Diskusní fórum Potok Járek

Potok Járek

Járek
25.11.2008 12:10 | řeka: Vlára,
Dobrý den,
ke své diplomové práci potřebuji sehnat informace o řece Vláře a jejím přítoku- potok Járek (Zelenský potok). Zajímala by mě kilometráž tohoto potoka a místo jeho prameniště.
Děkuji za informace. S pozdravem a přáním krásného dne studentka Pavlína Hnaníčková Smajlík

Re: Potok Járek

Vojta
25.11.2008 12:22 | řeka: Vlára,
Ahoj, no Vláru najdeš tady na tom webu, ale Járek určitě není zkilometrovaný z hlediska vodáků. Prameniště má v Bilých Karpatech u hranice nedaleko místa Peněžná v Zelenském lese asi v 650 m n.m. Nevím za jakým účelem to potřebuješ - jestli je to vodohodpodářská práce nebo něco jiného. Když tak to upřesni.
Ahoj Vojta

Re: Potok Járek

pavlína
26.11.2008 9:54 | řeka: Vlára,
Moc děkuji za odpověď a za informace. Název tématu mé diplomové práce zní: PRŮZKUM ŘASOVÝCH SPOLEČENSTEV VODNÍHO TOKU JÁREK. Je to tedy algologický průzkum Járku-jako modelového biotopu. Jednotlivá stanoviště budou vybrána tak, aby vhodně reprezentovala změny v ekologických parametrech prostředí a měnící se charakter toku v průběhu od jeho pramene až po ústí řeky Vláry.
Pokud byste měl nějaké dokumenty či informace, které bych mohla ve své práci využít, byla moc vděčná. Mockrát děkuji...s pozdravem Pavlína Smajlík

Re: Potok Járek

Vojta
26.11.2008 12:04 | řeka: Vlára,
no to bohužel nemám, ale asi by šlo něco sehnat na podniku Povodí - v tomto případě Odry, i když Járek teče do Váhu a jestli o tom mají něco Slováci nevím, to jedině je kontaktovat, asi budou v Žilině, to by věděli kluci ze Slovenska.No a taky asi někdo na CHKO Bílé Karpaty, klidně bych je být tebou kontaktoval. Ahoj V.

Re: Potok Járek

Honza Pokorný
26.11.2008 14:59 | řeka: Vlára,
Ahoj Pavlíno, pokud budu mimo mísu, tak se dopředu omlouvám... Pokud chceš psát diplomku v teple a jen aby jsi jí odevzdala, tak dál ani nečti...
Jako základ bych vzal SMO 1:5000, příp. ZM ČR 1:10000, k zakoupení v mapových prodejnách v každém kraji. Existují i tématické mapy v podobných měřitkách, m.j. přímo vodohospodářská. K zakoupení tamtéž, cena jednoho mapového listu je asi jako bechera s tonikem. Potom bych se sebral a podél celého potoka se prošel osobně. Minimálně kvůli pořízení fotek, které každou práci oživí. V hospodě v teple (nebo u starostů) bych zjistil během jedné kávy nějaké ty reálie.
Proč Ti to píši? Zrovna povodí Vláry je specifické, ale víc Ti neprozradím. Už jsem toho napsal a posuzoval tolik, že znám hodnotu toho, co je psáno od stolu a toho, kde se ukáže, že autor byl alespoň chvíli na místě. Ať se Ti daří a k něčemu to je. Honza

Re: Potok Járek

pavlína
26.11.2008 20:32 | řeka: Vlára,
Ahoj Honzo,děkuji za cenné rady..mám v plánu celý Járek projít od pramene až po ústí do Vláry, jelikož s určitých míst budu odebírat vzorky a pořizovat fotodokumentaci..bude mi u toho asistovat paní doktorka s přírodovědecké fakulty,takže doufám,že ta práce bude přínosem nejen pro mě,ale i pro ostatní lidičky,které tato problematika alespoň trošičku zajímá.
Přeji krásný večer Smajlík
nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu
 
Desatero vodáka
07.08.26
Situace na Mazourově se vyostřuje. Majitel jezu i přes opakovaná důrazná upozornění od úřadů, aby nepokračoval ve stavební činnosti, toto nerespektoval a upravuje dále jez. Úřad tak vydal předběžné opatření, který zakazuje veškerou stavební činnost na jezu. Více na fb ATVS.
01.08.26
Na Bóbru platí zákaz splouvání v úseku od přehrady Pilchowice až po elektrárnu MVE Rakowice na začátku jezer. Důvodem je stále nevyhovující kvalita vody po ekologické havárii na přehradě, tok hlídají policisté.
29.07.26
Byla opětovně vodoprávním úřadem povolena stavba MVE Dubina včetně nebezpečné propusti, která bude oplocena a nebude možné si ji ani prohlédnout natož zde v případě nehody někomu pomoci. Úřad jen převzal názor stavitele a nijak námitky AVTS nehodnotil. Ani 5 vyjádření od autorizovaných osob o nebezpečnosti stavby pro vodáky a přírodu nezval v potaz. Stavebník vše odmítl a úřad napsal, že s ním souhlasí. Více na fb AVTS.
28.07.26
Pozor na Orlici, kde se bude bourat most v Týništi. Plavba zde bude zcela zakázána a to v období 2. - 16.8., uzavírka 1 km. Více v dokumentu.
10.07.26
Elektrárenská lobby prostřednictvím pozměňovacího návrhu poslankyně Ing. Marie Pošarové změnila při projednávání novely stavebního zákona též vodní zákon a zákon o ochraně přírody a krajiny. Zrušila v nich vyvratitelnou domněnku převažujícího veřejného zájmu, která se neuplatní pro plánování a výstavbu malých vodních elektráren. Nyní tak budou i tyto nevýznamné zdroje s výrobou 1% elektrické energie ve veřejném zájmu. Dá se tak očekávat jejich masivní rozvoj.
24.04.26
AVTS zjistila závažné skutečnosti. I bez platného povolení se odebírá veškerá voda z řeky Jizery a úřady místo okamžitého zákazu odběru do zajištění platného povolení jen požadují, aby majitel jezu podal žádost o povolení. Více na fb stránkách.
07.08. Bazar prodám: Prodáme 3 ks raft Gumotex Colorado 450. Barva zeleno /šedá. Nadstardantní vybavení raftů. Přetlako
07.08. Bazar prodám: Prodám 3 ks plastových lodí Vydra. Barva zelená. Stáří lodí 5 let. Na všech lodích je dělaná nějaká
02.08. Bazar prodám: Končím s vodáctvím a zbavuju se výbav Kajakářská/Vodácká přilba WRSI Current Neopren Hiko 54 bez
28.07. Bazar prodám: Vodácká vesta HIKO vel. L/XL - minimálně používaná Prodám dospěláckou plovací vestu na vodu zn. HIK
27.07. Bazar prodám: Laminátová uzavřená 3 místná kanoe Orlice. Prostřední otvor je určen pro třetího pasažéra, umožňuje
27.07. Bazar prodám: Laminátová uzavřená 3 místná kanoe Orlice. Prostřední otvor je určen pro třetího pasažéra, umožňuje
21.07. Bazar prodám: Vydra modrá laminátová originál Artis Modřany, hodně dobrý stav, zatím bez záplat. K vidění v loděni
21.07. Bazar prodám: Vydra laminátová zelená originál Artis Modřany, jako nová, na vodě 1 den ! K vidění v loděnici Přer
20.07. Bazar prodám: Prosám Packraft ROBFIN Sea Expedition, koupen v roce 2022, téměř nevyužíván. Teď se prodává jako htt
20.07. Bazar prodám: Pánský neopren od Agamy, Raft Plus, velikost 3B, nepoužitý
Reklama Půjčovna lodí Metuje na polských řekách

Vtip Karla Macase

03.08.
Bóbr: Vzhledem k ekologické havárii na přehradě Pilchowice prozatím stále platí zákaz splouvání od přehrad
01.08.
Otava: Ač vám půjčovny tvrdí, že je řeka splavná, tak budete víc tahat loď po kamenech než v ní sedět. Doku
23.06.
Úpa: druhý jez v Úpici - km 32. Po prohlídce za velmi malé vody z již otevřené cyklostezky upřesňuji: p
21.06.
Metuje: Problematické přenášení jezu na 36.7 km (poblíž prameníků v Bělovsi). Kvůli stavbě kolonády je do 28
08.06.
Jihlava: Pozor mezi Medlovem a Smolínem - padlý strom přes celou řeku, za ním nachytáno několik metrů klacků,
08.06.
Tichá Orlice: 5.- 6. 6. 2026 sjezd na Sambách a Tydře z Újezda u Chocně do Týniště. Stav vody dle vodočtu v Čermné
30.04.
Crna reka: V kilometráži je značná chyba. Od kilometru 97 (most ve Skočiviru) začíná 16 km úsek 4-5, který konč
13.03.
Orlice: U Týniště je do 23.11.2026 omezen přístup k řece autem (uzavřená silnice Týniště-Albrechtice). Nejbl
09.03.
Úpa: 7.3. Havlovice - Česká Skalice. Jediný strom přes řeku - kousek před jezem ve Zliči.
01.03.
Zlatý potok: Na dolním toku Zlatého potoka (vodohospodářsky Dědina) nedoporučuji sjíždět úsek dlouhý 7 km od mo