Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/forum-Parkovani-kanoe-v-Praze.aspx?ID_prispevku=4868

Diskusní fórum Parkování kanoe v Praze


Diskuse nad tématem
Parkování kanoe v Praze, řeka: Vltava, Jabberwocky, 15.05.2022 22:16
Ahoj. Dovezl jsem si dnes royalexovou krásku Old Town Pack, vážící neméně krásných 15 kg. Předchozí německý majitel ji pojmenoval Stichling, tedy česky Koljuška, což na dvanáctistopový singl hezky sedí. Vůbec nejraději bych ji zaparkoval do některé loděnice u Vltavy, abych když se mi třeba narychlo uvolní nějaký čas, jen skočil do lodi, odpádloval si své, a běžel zase do kolbenky. Máte s tím někdo zkušenosti? Ve vodáckém oddíle jsem nikdy organisovaný nebyl, a abych byl upřímný, vlastně mi v tomto okamžiku jde spíš o ten krakorec než o oddílovou činnost. Znám samozřejmě slovutná jména jako SK Zlíchov nebo TJ Kotva Braník a postupně je obešlu, ale třeba by měl někdo nějaké další nápady. Díky!

Odpovědět

|_Re: Parkování kanoe v Praze, řeka: Vltava, Dan, 16.05.2022 18:27
Asi Ti, Jabberwocky, nic neporadim, ale ta evokovaná otázka sama je moc poutavá: co pro vodáka znamená "v Praze"? Abych si to ujasnil: počítá se tam i Mělník? Tehdy záleží na velikosti "odpádlovat si své" a to máme každý jináč dlouhý ... Vltavská Praha podle jistých znalců začíná pustinou na Jižní pólu Prahy (mapy.cz/s/pepubocano) a dolů je volej celoročně čiré a chladné vody, navíc s hezkým tahem. Ze sousední Berounky, což jistě loďmo také splňuje podmínku "u Vltavy", začíná matička krásnou peřejí (mapy.cz/s/cagomabaju), na místní poměry jedinou ze tří, protože potoky, kanály a stoky nepočítám :-) No a severní konec (mapy.cz/s/pugucabake), tam jsou už jen samé skály a občas šíf mezi nimi a hned ten Mělník :-O

Takže hledáš flek někde mezi těmito třemi body ... Mělník, Beroun, Štěchovice :-)))
Známý kritik architektury krabatil obočí nad parkovištem v srdci Prahy (www.stream.cz/gebrian-plus-min... což je bezesporu i srdcem Prahy vodákovy! A tak by třeba výměna dopravního prostředku potěšila oko kritikovo :-) Údajně to spravuje magistrát.

No, za mě začíná Praha nad modřanskou retardérkou, proto mrkni sem (50.0040967N, 14.4033022E) a popojdi 50 metrů dolů s rotací vlevohleď. Ale kdo má klíče netuším, převozník by něco vědět moh´.
Dan

P.S. A nezapomeň, že pro plavidla v Praze platí povinnost odplutí do bezpečí v případě 2.SPA.

Odpovědět

|_Re: Parkování kanoe v Praze, řeka: Vltava, Jabberwocky, 16.05.2022 19:44
Mňo, až takhle široké vymezení Prahy jsem na mysli neměl. Pro pořádek také připomenu, že do Čech nepočítám vedlejší země Koruny české, takže až někdy napíšu „u Prahy“, nebudu tím myslet „ve Zhořelci“.

A byť uznávám, že administrativně začíná Praha kousek pod Vraným a končí Drahanskou roklí, „parkování kanoe v Praze“ si dovolím zúžit na „jede tam tramvaj“, tj. řekněme „od Modřan po Troju“ (čímž, výslovně zdůrazňuji, nemíním Ilion).

Jinak zmíněné úseky všechny znám a auta pod mostem mě neurážejí, neb jsem na to, na rozdíl od pana architekta, příliš malý krasoduch.

Smajlík

Odpovědět

|_Re: Parkování kanoe v Praze, řeka: Vltava, Jabberwocky, 16.05.2022 19:49
Jo ještě děkuju za souřadnice, ale nepovedlo se mi najít nic kromě tramvajové zastávky. Tu jsi asi na mysli neměl, že?

Odpovědět

|_Re: Parkování kanoe v Praze, řeka: Vltava, Dan, 16.05.2022 20:24
Ha, Větrná Hůrka, že se nám to ale scvrklo ... leč v Praze žijí velkodušní lidé, tak jsem zase jednou myslel a takhle to zasejc jako vždycky dopadlo :-)
Inu, potom to místo k omrknutí leží úplně přesně na Tvé definiční hranici, protože k Vltavě je to podchodem a rovnou na molo. Klec je pevná, zámek neuřezaný, flotila pozoruhodná ... ale čí, fakt netuším. Takže ten převozník ... by to v pácu mít mohl, ba co víc, měl by mít. Spí naproti každý den (teda oni jsou dva, ale já furt potkávám toho jednoho).

Jo a to molo je samozřejmě "převozníkovo", takže slušně požádat, (vesla od něj ale neber!), aby nám to klapalo i nadále. Je to mnohem pohodlnější na výstup než městské schody kousek vejš, ale občas tam chtěj i lidi s bicyklem, tak se člověk musí vmezeřit mezi odjezd/příjezd.
Dan

P.S. A ty hodláš vlákat krásku do tramwaye?! Ó, přál bych si býti svědkem oné památné chvíle :-)

Odpovědět

|_Re: Parkování kanoe v Praze, řeka: Vltava, Jabberwocky, 16.05.2022 21:57
Fajn, díky za tip. Zajdu se tam podívat. Jinak kráska Koljuška by se se svými rund 3,65 m a 14,9 kg do 15T nejspíš vešla (na T3 bych si nevsadil). Ostatně, podívej se na Aladinův prvomájový zápis z Moravy…

Odpovědět

|_Re: Parkování kanoe v Praze, řeka: Vltava, Chobotnice, 16.05.2022 22:56
Tuhle loď bych si rád někdy vyzkoušel. Minulej tejden jsem strávil dva dny perný práce na ostrojení royalexocý šlupkny Mad River Explorer, kterou jsem koupil v DE a pak tu dva roky zrála. A už byla potřeba na výlet na venčení dcerunky a její kámošky. scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net/v...

Odpovědět

|_Re: Parkování kanoe v Praze, řeka: Vltava, Jabberwocky, 17.05.2022 0:18
Není problém, někdy se můžeme domluvit.

Jinak potvrzuji, že Německo je v tomhle ohledu úplně jiné než my. Canadierforum: www.canadierforum.de/f14-VERKA... E-Bay: www.ebay-kleinanzeigen.de/s-ka... (tam teď vidím třeba skládačku Ally Allround 16.5 za 700 teuro: www.ebay-kleinanzeigen.de/s-an... )

K fotce: Krásná práce, jako vždy :-)

Odpovědět

|_Ad odlišnost Germánova, řeka: Vltava, Dan, 17.05.2022 12:41
máš recht, Deutschland je jiný krav, natürlich, platte platz ... potkal jsem předevčírem nad Větřním kajakáře (Strenfit X500) od Turína tč. dlouhodobě usazeného in Berlin, kdeže provozuje instruktora a průvodceho. Že si chtěl připomenout dětství, tak hledal tekoucí řeku ... a jak jsme si vyprávěli o řekách tam a tady, moc by se Vám (oběma) líbil ... dlouhé, předlouhé tiché řeky a opuštěné kanály a jezera a přehrady ... on parkoval na zádech jako já a na chotovinské výluce radostí teda nevyskakoval, ikdyž musel (z vlaku) :-(
Inu, jiný kraj, jiný mrav a lodě též.
Dan

Odpovědět

|_Re: Ad odlišnost Germánova, řeka: Vltava, Chobotnice, 17.05.2022 17:55
Přefčírem jsem s mým lodním ansámblem byl taky. cca okolo poledne.

Odpovědět

|_dilatace času, řeka: Vltava, Dan, 17.05.2022 19:18
No, já píšu předevčírem a nevšimnu si, že už je zítra ... takže opravuji: v sobotní poledne nad Větřním, on spal z pátku v Branné my v podklášteří, pardon.
Jé, to je škoda že jsme se nepotkali, vidět nejkrásnější Chobotnici na nejkrásnější řece, to by byl ... asi šestý nejkrásnější zážitek!
Tak jindy! Dan

Odpovědět

|_Re: Parkování kanoe v Praze, řeka: Vltava, Chobotnice, 17.05.2022 17:56
Nebo pojeď s tim na Berounka maraton teď fsobotu, ať tam v C1 zas nejsme jen dva.

Odpovědět

|_Re: Parkování kanoe v Praze, řeka: Vltava, Jabberwocky, 18.05.2022 8:00
To bohužel z mnoha důvodů nepůjde :-(

Odpovědět

|_Ad kanoe v tramway, řeka: Vltava, Dan, 17.05.2022 12:22
Hmm, čas oponou trhnul a dnešní kapesní prdítka a pidiprdítka se vejdou všude. Myslím ale, že podstatná změna je v nás, že jsme si hodně odvykli a místo obvyklé "skromnosti" máme běžně "nároky". Dříve člověk ve vlaku uhnul, když se přišinul jiný s velkým pinglem nebo košema plnýma slepic, popřípadě mu obratem nabídl pomoc s nakládáním, aby to odsejpalo. Běžně jsme si posílali i větší zavazadla mezi stanicemi "přes průvodčí", někteří i malé děti (dostali lístek a na krk cedulku s výstupní stanicí). A průvodčí si to vevnitř hezky srovnal do latě, aby všichni měli kus pohodlí (a děti bezpečí) a hlavně se dodržel jízdní řád.
Takto jsem si při jedné jízdě do školy očima změřil mezidveřní uhlopříčku lokálky (motorový vůz řady 810) a o vhodné sobotě vyhlédl poloprázdný ranní spoj, abych s kajakem (laminát ca 3,5m) hbitě naskočil a hlavně nezdržoval provoz. Paní průvodčí se jen starostlivě ptala: "A vejdeš se s tou lodí dovnitř?", protože jsem si musel nejprve otevřít dveře. Vešel jsem se akorát, tak jsme jeli. Z poslední stanice to bylo pod přehradu 7 km, takže mi určitě nestrašily v hlavě bludy "jak je to daleko" ...
No dobře, mládí bylo nejkrásnější, to má každá generace včetně válečných, ale dnes ráno stála na refýži před taneční konzervatoří spanilá slečna se záclonovou tyčí a té do 4m nechybělo mnoho (tyči, of course). A na taxi jistě nečekala :-) asi ani na Dvojku nee. Takže problém můžeš mít, hádám, nikoli s délkou, ale kupodivu s výškou krásky skrz to všelijaký nerezový šprdlení v interiéru :-O
Ideální je k nácviku konečná, myslím obratiště :-ú
Ať se zadaří s parkingem.
Dan

Odpovědět

|_Re: Ad kanoe v tramway, řeka: Vltava, Jabberwocky, 17.05.2022 13:21
To je zábavná historka s řadou 810 (tenkrát možná ještě M 152.0? :-) Já dnes schválně odhadoval dveře u tramvají a v 15T by možná vadily prosklené přepážky a nerez tyče, zatímco sešikmené přední a zadní dveře u T3 se jeví jako vhodnější. Jinak zážitky typu: „Kapitáne, kam s tou lodí?!“ mám rovněž. Třeba z jednoho pražského lesoparku, kde se ve stráni cyklista hlasitě podivoval kajaku na kolejdách. Díky za přání úspěchu. Snad to někde vyjde.

Odpovědět


 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
Reklama
30.01.2023 8:14 I na Slovensku se pokouší zabránit stavbách MVE, které zničí řeku a udělají z ní jen stojaté rybníky. Podařilo se jim uspět u soudu.
11.01.2023 16:57 Jak je komplikované zachraňovat hluchoněmé na vodě se přesvědčili na Vltavě. Záchranku musela zavolat holčička, kamarádi tonoucího nemluvili. Více na aktualne.cz.
10.01.2023 13:45 Vodácká škola záchrany uveřejnila termíny kurzů na rok 2023. Jako obvykle, některé kurzy jsou již zcela naplněny, u některých zbývají poslední volná místa. Tak neváhejte.
30.11.2022 13:31 Časopis Pádler nabízí funkční triko SN super.natural za super cenu + předplatné Pádlera na rok 2023.
14.11.2022 8:44 Pořad České televize Pečení na neděli ze dne 13. 11.2022 byl o Vodáckém muzeu a receptech vodáckých jídel. Lze ho shlédnout na ceskatelevize.cz.
04.11.2022 8:08 ČIŽP vyhodnotila společný podnět od AVTS a rybářů na nepovolenou opravu jezu Juta na řece Úpa v Úpici za oprávněný. ČIŽP tento podnět prošetřila a shledala jej důvodným. Více na facebooku AVTS.
03.11.2022 17:20 Dnes Senát schválil poslanecký návrh na 0,5 promile alkoholu u vůdce plavidla. Znamená to však, že kormidelník se může napít, ale háček musí být střízlivý. Zákon na háčka nemyslí.
11.10.2022 8:11 Zpráva pro přátele podzimní romantiky: Zámecká Dyje je v úseku mezi Bulhary a Lednici zablokována četnými popadanými stromy, které se po větrných smrštích dosud nepodařilo odklidit.
29.01. Bazar prodám: Ahoj, prodám kajak Pyranha Z.One vel.L (265 x 68 263 L).Rychlý, točivý, dobře surfuje. Výborný stav.

25.01. Volné místo: Kanada, Chilcoot trail + plovákovým letadlem na řeku Snake (WW2) v povodí Mackenzie.

20.01. Bazar prodám: Werner shuna hooke prodám nové pádlo, je to nejpopulárnější kayakfishingové pádlo. Vítečné seakayak

17.01. Bazar prodám: Ahoj, prodám necelé 4 sezony ježděnou Zet Five. Poslední dvě sezony ježděná lehčím jezdcem. Kajak

17.01. Bazar prodám: Baraka set Prodám Baráku 1x použitá včetně : pádlo 2x, vesta 2x, lepení , pumpa, sedáky, vak na loď

10.01. Bazar prodám: Prodám naprosto NOVOU nikdy nerozbalenou Baraku červené barvy ve vaku na záda. Zakoupenou v listopad

04.01. Bazar prodám: Suchý oblek modrý , vel. XL, pánský NOVÝ Vhodné pro kajak-divoká voda , pacraft , sea-kajak , a jiné

03.01. Kdo vezme: Ahoj, chtěl bych někam k nám na vodu. Chtěl by někdo parťáka nebo člena posádky, mám jen občasné z

30.12. Bazar prodám: Prodám dámský suchý oblek HIKO CALYPSO Air4 W, vel. L. Oblek je jako nový, použitý párkrát. Zjistila

17.12. Bazar prodám: liquidlogic stomper 90

Reklama
Vtip Karla Macase
18.12. Vltava: 2x pražská Vltava: 1) rekonstrukce Staroměstského jezu postoupily do poslední fáze a zatarasená je
18.12. Vltava: Rožmberk ř.km 308,0 !Pozor na spadlý strom přes celou řeku! Čerstvý vývrat (17.XII) je hned za čistí
09.10. Lomnice: Aktuálně při mimořádně snížené hladině Orlíku kolem 338 m n. m. je tekoucí i dlouhý úsek Lomnice mez
21.09. Labe: Zachyceno dne 21.9.2022 na FB Ahojda, dostalo se ke mě varování od vodáků z Jablonce, Liberce: "A
12.09. Vltava: Pozor při nácviku na Liře. Ahoj, davy pominuly, proto si dovolím upozornit na roxor vlevo pod Lirou
24.07. Vltava: Jestli chcete vidět lidské dno, jeďte Vltavu. Ti co berou sebou děti, připravte se na opilé močící t
19.07. Zrmanja: Ahoj, tak nám letos nedovolili ani to splutí na vlastní lodi v přidružení s komerční skupinou (prý n
18.07. Dyje: Upozornění na dolní Dyji! V důsledku meteorologické situace (překotné jaro, sucho, vítr ke hrázi) a
07.07. Mrežnica: Ahoj, od 2022 lze na Mrežnicu (úsek Přemyšle - Robinson kemp) pouze s místním guidem, nestačí jen
07.07. Zrmanja: Ahoj, od 2022 lze na Zrmanju pouze s místním guidem, nestačí jen zaplacený permit. Dá se dopředu z

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Tábořiště Slezská plovárna v novém