Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/forum-Kanoe-ako-rekreacni-sport.aspx?ID_prispevku=4451

Diskusní fórum Kanoe ako rekreacni sport?


Diskuse nad tématem
Kanoe ako rekreacni sport?, řeka: Vltava, Juraj, chrupi~gmail.com, 07.07.2019 12:51
Zdravim,

potreboval by som poradit. Rad by som skusil kanoe ako rekreacny sport. Tak ako niekto chodi po praci (alebo pred) do posilovny, ja by som rad na vodu. Som uplny zaciatocnik a absolutne netusim, kde zacat. Pozeral som rozne kluby v Prahe, ale tie sa zameriavaju na vychovu buducich olympionikov :). Take ambicie ja urcite nemam. Ide mi o sport pre radost. Moc diky za tipy ako a kde zacat!

Odpovědět

|_Re: Kanoe ako rekreacni sport?, řeka: Vltava, Chobotnice j., 07.07.2019 18:34
V rámci tréningu si rychle zapádluju hodinu denně, když to vyjde. Na takové rychlé, leč stále turistické lodi. Rybník, přehrada, Vltava v Praze, co se namane. Je to super na fyzičku, relax od práce, záda nebolí... Akorát na Vltavě od Vyšehradu nahoru je veliký provoz lodí všech velikostí, tam to chce dávat pozor.

Odpovědět

|_Re: Kanoe ako rekreacni sport?, řeka: Vltava, Eki, 08.07.2019 20:54
Ahoj, tak jsem myslel, že se ozvou masy zástupců různých oddílů a budou tě chtít získat do svých řad a ono nic Smajlík. Dokonce ani Večerníček tě hned nepozval do své nekonečné party pádlerů Smajlík .
Já chodil jako děcko chvilku do Kotvy Bráník, ale moc mě to tehdy nezaujalo. A teď taky nevím, kam se obrátit, spíš si na vodě užívám klid a romantiku, než že bych často vyhledával davy a organizovaná splutí.

Odpovědět

|_Re: Kanoe ako rekreacni sport?, řeka: Vltava, Klára, 09.07.2019 7:37
Před rokem jsem na tom byla hodně podobně, ovšem s tím rozdílem, že jsem začínala na kajaku. Přesně to s těmi kluby jsem absolvovala taky, ono to nebylo u mne z kdovíjaké touhy jezdit v partě a scházet se pak u piva, ale jaksi prakticky člověk tu loď potřebuje někde zaparkovat, že....

Chce to normálně se poptat. Obejdi si kluby a loděnice ve tvých končinách, koukni k nim na web. Zdaleka ne všechny se orientují čistě na výkonnostní sport. Většinou to mají namixované.

Nebo aspoň napiš, ve které části Prahy bys chtěl jezdit, třeba se někdo ozve s tipem na konkrétní loděnici/klub. Já třeba znám jen ty na jižním konci.

Odpovědět

|_Re: Kanoe ako rekreacni sport?, řeka: Vltava, Lukáš, 11.07.2019 16:05
Já toto řeším nafukovacím paddleboardem. Od jara do podzimu jde stíhat (intenzivní projížďka) i po práci. Troufám si tvrdit, že na celkové fitness je to značně bohatší pohyb než pádlování v sedě. Díky přenositelnosti lze snadno střídat lokality - Vltava v Praze je nacpaná k prasknutí a může se brzo znechutit. Jakožto obyvatel jižní části Prahy jezdím nejčastěji na nějakou z přehrad Vltavské kaskády.

Odpovědět

|_Re: Kanoe ako rekreacni sport?, řeka: Vltava, Chobotnice j., 12.07.2019 17:38
Např pod Štvanicí je to na pohodu. Ale nejsou tam ty loděnice.

Odpovědět

|_Re: Kanoe ako rekreacni sport?, řeka: Vltava, Lukáš, 15.07.2019 11:08
Pravda. Od Štvanice po Tróju (a dál) je Vltava fajn, cirkus jako nad Štvanicí po Modřany se nekoná.

Odpovědět

|_Re: Kanoe ako rekreacni sport?, řeka: Vltava, Klasik, 14.07.2019 23:19
Je zajímavé, jak je tento postoj u nás zakořeněný. Mladé a nadějné chtějí všichni. Starší je nezajímavý a často i podezřelý.

Chtěl bych prezentovat svoji krátkou zkušenost z Hamburku z klubu RDE ( www.rde-hamburg.de ). Loděnice velká (větší než třena zmíněná Kotva Bráník) ve které je pár závodníků, ale většina lidé zde prý má pouze uskladněnou loď, kterou občas vytáhnout. Mě tam z vody pomohly tím zachránily před nocí v kempu dvě dámy (40+), které se jely projekt na seekajacích. Příliv mě tam donutil počkat celé odpoledne a noc na ranní odliv.

Odpoledne bylo nádherné a podobným způsobem "zapádlovat si" tam bylo cca 10 lidí. Jednoznačně dominantní část lidí, kteří udržují život v loděnici, jsou podobní nezávodníci. Nevím, proč tak nejde i u nás.

Všichni byli v pohodě a ačkoliv je loděnice v asi nejdražší části města (věřte, že v případě Hamburku to dost znamená), tak nikdo neměl nos nahoru. Naopak pochopil jsem zde, jak si navzájem váží lidí od vody a jak si pomáhají.

Je běžné, že loděnice podobné poutníky nechávají za mírný poplatek přespat s možností využít jejich zázemí. Dostal jsem čip na přístup, který jsem pak nechal na dohodnutém místě. Všechno fungovalo na základě obyčejné slušnosti a důvěře. Doufám, že to tam nikdo z našich nepokazí a nezneužije.

Ahoj Klasik Smajlík Smajlík Smajlík

PS: Podobnou zkušenost s přespáním a vlídným přijetím mám i z bývalého "DDR", konkrétně Junkers Paddelgemeinschaft Dessau e.V. Bolševíkem to tedy nebude.

Odpovědět

|_Re: Kanoe ako rekreacni sport?, řeka: Vltava, Chobotnice j., 15.07.2019 20:47
Já si jen nechával v Riese loď než si dojedu pro auto a na moje optání lámanou němčinou jen prej "Kein problem". Ale řek bych že krom vyloženě sportovních oddílů jako Dukla asi berou všechny dobrý duše.

Odpovědět

 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

02.07.2020 7:02 Jsou tu prázdniny a na vodu bude vyrážet mnoho nováčků nebo vodáků, kteří jezdí maximálně jednou ročně. Aby vaše plavba byla bezpečná, přečtěte si deset základních rad, tedy desatero vodáka začátečníka.
23.06.2020 8:05 MZ aktualizovalo podmínky pro konání putovních táborů na základě doporučení AVTS. Jejich konání je tak i letos možné.
22.06.2020 10:20 Na rozvodněné Morávce došlo k převržení Pálavy, ve které byly dvě děti (8 a 15 let) a jejich otec. Nehoda si vyžádala život mladší dívky. Sice všichni měli vesty a helmy, ale na boj s povodňovou řekou to nestačí.
19.06.2020 15:47 Bude se konat splutí Jihlavy v neděli 28.6.2020, kdy voda poteče od 8 do 12 hodin. Veškeré podmínky pro konání jsou shodné s akcemi z minulosti.
17.06.2020 10:57 Na darujme.cz byl vytvořen projekt Zachraňte vodáctví v ČR, kterým lze přispět na činnost AVTS.
09.06.2020 13:10 AVTS zachránila putovní tábory, které jsou klíčové pro vodácké oddíly. Na základě informací z ministerstva zdravotnictví došlo ke schválení puťáků, oficiální text bude dostupný později. Času není mnoho, tak rychle začít s přípravami.
04.06.2020 14:13 Letošní rok se zatím nepodařilo uskutečnit ani jeden závod ČPV. Ke zrušeným akcím se přidala i akce ČPV Blanice, která se měla konat 20-21.6. Místo toho by se měl pouštět kanál na Trnávce.
03.06.2020 11:07 AVTS.cz se intenzivně snaží zvrátit důrazné nedoporučení MZ ohledně putovních táborů. Na MZ o problému vědí, ale zatím nedošlo toto téma na program jednání. Snad to bude dříve, než po prázdninách. Více o této absurditě např. na blog.aktualne.cz.
19.05.2020 9:01 Horní mlýn v Bechyni na Lužnici je již bez obtíží přenositelný vpravo. Původní oplocení bylo odstraněno, a tak je možné přenést lodě přes lávku do podjezí místo složitého a dlouhého přenášení okolo mlýna.
18.05.2020 10:32 Tradiční vysedací místo v Krňovicích na Orlici je nedostupné pro auta z důvodu opravy silnice a kanalizace v obci až do 19.7.2020. Končit se tak musí buď výše ve Štěňkově nebo níže v Nepasicích.
07.05.2020 20:27 Konečně máme aplikaci pro mobilní telefony! Měla by fungovat multiplatformě a to i offline. Zatím v testovacím režimu. Později půjde stáhnout z google play, ale pokud nám chcete pomoci s vývojem, budeme rádi za případné poznatky a náměty. Apka je na mobil.raft.cz.
04.07. Volné místo: zítra/ pondělí na Metůda pozvu koho-kloli na Sázavu z Kácova co se sjede plastovky mám své

02.07. Bazar prodám: Prodám 3 lodě, Metuje. Nutné menší opravy. Cena za jednu 350,-

02.07. Bazar koupím: Zdravíčko, sháním pro sebe jetý, ale zachovalý slalomový kajak. Mám 178 cm, 64 kg.

02.07. Volné místo: Rakousko, osobní auta, pálava, baraka, obtížnost II-III

30.06. Bazar prodám: prodám novou vodáckou helmu Sweet Rocker, špičková helma na vodu , pův. cena 6000 kč, nyní jen 4490

30.06. Bazar prodám: prodám : nová vodácká helma Pro-Tec Ace wake, nejpoužívanější vodácká kvalitní helma, odnímatelné ch

30.06. Bazar prodám: prodám : nová vodácká helma Pro-Tec Ace wake, nejpoužívanější vodácká kvalitní helma, odnímatelné ch

30.06. Bazar prodám: Dámský neopren Agama Long John velikost S, cca na výšku postavy 165cm. 2x použitý. V případě zájmu d

29.06. Nález: Řeka OPAVA 26.týden 2020....nalezl jsem házečku. Pokud někdo postrádá a dokáže ji popsat (včetně

29.06. Bazar prodám: Prodám mikrofleece triko s dl. rukávem -jako TEDDY men od Hiko. Ideální pro vodáky na kajak,kanoe,ra

Reklama
Vtip Karla Macase
21.06. Chrudimka: Pro úsek od křižanovický přehrady (odtok z nádrže 24 m3) - celkem bez stromů a všechno šlo projet. p
11.06. Cetina: Zjistili jsme, že chorvatské vodácké firmy moc nerozlišují statuty "Národní park" a "Chráněná krajin
18.05. Orlice: Tradiční vysedací místo v Krňovicích je nedostupné pro auta z důvodu opravy silnice a kanalizace v o
28.04. Chrudimka: Jez Kalousov ř.km 16,4 je v rekonstrukci. Před jezem je panelový brod. Nad jezem chybí přistávac
27.04. Moravská Sázava: Jez v Lupěném vypadá jako pohodová skluzavka, 4.3. jsme jej jeli za víc než dostatečného vodního sta
27.04. Svratka: Mezi mosty na 46,6 (Pořící)a 46,0 (Renenská třída) je přes celou šíři koryta natažena norná stěna, s
12.04. Vltava: Ahoj, pozor na jezu pod Papouščí skalou, je tam rekonstrukce jezu, propust vpravo je nová a zúžená,
06.04. Sázava: na Lesním jezu na Sázavě jsou kameny ve šlajsně. Nevím, jestli se tam navalily nebo i zabetonovány,
30.03. Mže: Ahoj, na Mži ve Svojšíně se opravuje most, plavba pod ním je nemožná kůli lešenářským trubkám. Naště
16.03. Jizera: První velká peřej z Riegrovky (vždy prohlednout) s úvodními velkými balvany je zaterasana kládami.

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Metuje