Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/forum-Kadansky-oblouk.aspx?ID_prispevku=4346

Diskusní fórum Kadaňský oblouk


Diskuse nad tématem
Kadaňský oblouk, řeka: Ohře, Petr D., pdoubrav~seznam.cz, 03.11.2018 9:54
Včera ve zprávách mě zaujala zpráva, že Nechranická přehrada má 6m pod stav (z důvodu opravy hráze a taky sucha).Vzpomněl jsem si, že kilometráž z roku 1978 uvádí:
"Pověstný Kadaňský oblouk zmizel pod hladinou Nechranické přehrady. Pouze při nízkém stavu vody v přehradě a dostatečném průtoku je možno jej opět sjet."
Nevíte někdo (asi místní), jak to tam teď vypadá a jestli by se aspoň teoreticky původní peřeje daly vidět, případně sjet když poteče víc vody?

Odpovědět

|_Re: Kadaňský oblouk, řeka: Ohře, Tibor, 03.11.2018 19:34
Místní sice nejsem, ale kdys jsem to jel. Peřeje vidět budou, ale aby byly jetelné muselo by fakt téct hodně, voda je odváděna tunelem do MVE a poté potrubím do Tušimic.

Odpovědět

|_Re: Kadaňský oblouk, řeka: Ohře, Zdeněk, 04.11.2018 17:18
Jsem místní - a protože Nechranice mají opravdu extrémně nízkou hladinu, zrovna na tyto peřeje jsem myslel ... A v minulém týdnu jsem jel okolo od Tušimic, je tam pěkná vyhlídka přímo na oblouk bývalých peřejí ... Peřeje Kadaňského oblouku opravdu skoro po celé délce koukají z vody (a to už dlouho), ale je tak málo vody (malý průtok v Ohři), že fakt nejdou, po celé léto ani nešly ... Možná, s velkým sebezapřením (a třeba na gumě - procento gumových vodáků, co se vydávají ze zoufalství na téměř suché řeky tu na RAFTu roste), by to zdrncat šlo, ale nebylo by to nic hezkého ...
Obdobná oprava hráze se zde dělala někdy v polovině devadesátých let, to byla přehrada snížená o hodně - tehdy se říkalo také o 6 metrů, ale tenkrát v přehradě nekoukaly takové mělčiny, jako letos - skoro rok. Využil jsem tehdy zvýšené vody v Ohři (buďto to bylo na jaře, nebo pozdě na podzim, už si to napamatuji) a "oblouk" jsem si tenkrát sjel, od jezu v Želině až do stojaté vody přehrady. Nebylo to špatné - souvislé peřeje tak I+ až II v délce kolem 2 km, ale dost zanesené bahnem (a to tenkrát trvale teklo daleko víc vody, než letos), dlouhodobým zatopením zdevastované a nehezké břehy ... prostě jednou stačilo. Trmácet se sem odněkud z horoucích pekel jen kvůli tomuto úseku nemá cenu.
A před dvěmi, možná třemi roky to brzy na jaře při mírně snížené hladině přehrady jel kamarád Mamut, už to po zimě nemohl vydržet ... docela mi posílal nějaké fotky, v zásadě potvrzoval to, co píšu.

Odpovědět

|_Re: Kadaňský oblouk, řeka: Ohře, , 29.01.2019 20:47
Já tam byl loni v červenci, nevím co je ten "kadaňský oblouk", ale jestli to jsou ty šutry za Želinou, tak to dopadlo tak, že jsem to prošel pěšky a gumák jsem si vedl na provázku. Mimochodem, skoro to nejde ani projít, protože i u dna jsou velké šutry a je to tak na zvrtnutí kotníka.

Odpovědět

 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

27.05.2020 10:03 Ministerstvo zdravotnictví důrazně nedoporučuje dětské putovní tábory. Pro mnohé oddíly to ale může mít likvidační následky. AVTS se proti tomu postavila a snaží se toto rozhodnutí zvrátit. Více v tiskové zprávě AVTS.
20.05.2020 8:44 ČPV Sázava, Jihlava ani Svratka se konat nebude. Není dostatek vody pro konání akcí. Bude se ale pouštět voda na Moravici 30.5. od 7:00. Z Podhradí poteče cca 9m3/s z důvodu čištění přivaděče, což je ideál pro kanoe a kajaky.
19.05.2020 9:01 Horní mlýn v Bechyni na Lužnici je již bez obtíží přenositelný vpravo. Původní oplocení bylo odstraněno, a tak je možné přenést lodě přes lávku do podjezí místo složitého a dlouhého přenášení okolo mlýna.
18.05.2020 10:32 Tradiční vysedací místo v Krňovicích na Orlici je nedostupné pro auta z důvodu opravy silnice a kanalizace v obci až do 19.7.2020. Končit se tak musí buď výše ve Štěňkově nebo níže v Nepasicích.
07.05.2020 20:27 Konečně máme aplikaci pro mobilní telefony! Měla by fungovat multiplatformě a to i offline. Zatím v testovacím režimu. Později půjde stáhnout z google play, ale pokud nám chcete pomoci s vývojem, budeme rádi za případné poznatky a náměty. Apka je na mobil.raft.cz.
06.05.2020 8:40 Plánované splutí Moravice 9.-10.5. 2020 se neuskuteční. Nebude se konat ani vypouštění vody za účelem zajištění "sportoviště řeka Moravice". Venkovní sportoviště jsou totiž povolená namísto veřejných akcí, ale i tak organizátoři neuspěli.
27.04.2020 14:22 NP Šumava spustil teprve dnes registrační systém, ve kterém je možné provést rezervaci splutí z Lenory. Splouvání ale bude možné až od 1. června, ceny zůstávají shodné s loňským rokem.
23.04.2020 9:24 Pan poslanec Janda na svém blogu uveřejnil záměr načíst pozměňovací návrhy Asociace vodní turistiky a sportu v rámci chystané novely vodního zákona.
24.03.2020 9:56 Unikátní přehled vodácké literatury naleznete kde jinde, než na raft.cz. Vodácká knihovna eviduje i knihy, které jsou dostupné ve vodáckém muzeu ve Zruči.
26.05. Bazar prodám: Prodám kánoi typ Vltava ve skvělém stavu. Nově opravená, velmi stabilní, vhodná na rybaření i na spl

25.05. Bazar prodám: prodám víceméně nové vodácké helmy Pro-Tec Ace wake, nejpoužívanější vodácká kvalitní helma, jen 1x

25.05. Bazar koupím: Koupím nafukovací lod Gumotex Pálava, bud nový model nebo i eventuelně zachovalý starý model za dobr

15.05. Bazar prodám: Fluid Solo L Expedition - velký kajak na potoky i vodnaté řeky. Pohodlné komfortní sezení, výborný s

12.05. Ztráta: Dámský neoprén- byl starší ale s velkou citovou hodnotou- ztratili jsme ho na parkovišti na keříčkác

12.05. Kdo vezme: Ahoj,vzal by někdo sebou na vodu dvě holky (18-19 let), uz jsme na vodě byly..spíše jako háčci

07.05. Volné místo: teď na víkend Vltava? pátek - neděle. Mám Pálavu a zatím jsem solo...

05.05. Bazar prodám: Prodám plastový kajak Waka OG, vhodný pro začátečníky i pokročilé jezdce. Objem 360l, váha jezdce 65

05.05. Bazar prodám: Prodám plastový kajak Waka OG, vhodný pro začátečníky i pokročilé jezdce. Objem 360l, váha jezdce 65

05.05. Bazar prodám: Laminátová kánoe indián. Daruji za odvoz. Nutné drobné opravy

Reklama
Vtip Karla Macase
18.05. Orlice: Tradiční vysedací místo v Krňovicích je nedostupné pro auta z důvodu opravy silnice a kanalizace v o
28.04. Chrudimka: Jez Kalousov ř.km 16,4 je v rekonstrukci. Před jezem je panelový brod. Nad jezem chybí přistávac
27.04. Moravská Sázava: Jez v Lupěném vypadá jako pohodová skluzavka, 4.3. jsme jej jeli za víc než dostatečného vodního sta
27.04. Svratka: Mezi mosty na 46,6 (Pořící)a 46,0 (Renenská třída) je přes celou šíři koryta natažena norná stěna, s
12.04. Vltava: Ahoj, pozor na jezu pod Papouščí skalou, je tam rekonstrukce jezu, propust vpravo je nová a zúžená,
06.04. Sázava: na Lesním jezu na Sázavě jsou kameny ve šlajsně. Nevím, jestli se tam navalily nebo i zabetonovány,
30.03. Mže: Ahoj, na Mži ve Svojšíně se opravuje most, plavba pod ním je nemožná kůli lešenářským trubkám. Naště
16.03. Jizera: První velká peřej z Riegrovky (vždy prohlednout) s úvodními velkými balvany je zaterasana kládami.
12.03. Chrudimka: Varování pro všechny, kdo chtějí skákat vyrovnávačku ve Svídnici - podle místních tam pod hrází po l
21.02. Desná: Ahoj, včera jsem byl u Desné v Rapotíně/Petrově a nový zvedací jez (s železnou lávkou nad ním) už by

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama