Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/forum-Hamerak.aspx?ID_prispevku=4669

Diskusní fórum Hamerák


Diskuse nad tématem
Hamerák, Vladimír, 27.09.2020 9:18
Letošní Hamerák, tato stěžejní česká vodácká akce, se konat nebude. Každý, kdo někdy takovou byť i daleko menší akci organizoval ví, kolik úsilí a sebeodříkání to od organizátorů žádá. Proto bych rád napsal, že si velice cením pořadatelů Hameráku a jsem s nimi solidární při nesení břemene tohoto těžkého rozhodnutí. Přeji jim (a všem vodákům), aby letošní situace byla výjimečná.

Odpovědět

|_Re: Hamerák, Eki, 27.09.2020 17:16
Ahoj Vladimíre, to mohu taky podepsat Smajlík .
Nevíte někdo, jak to tedy bude s vodou na Hameráku? Předpokládám, že voda v rybnících je a bude jí třeba vypustit. Víte někdo kdy a jaký průtok se tedy bude vypouštět? Bude tedy možno si uspořádat soukromý korona Hamerák?

Odpovědět

|_Re: Hamerák, Václav, 27.09.2020 23:50
Vláďo, zrušit akci je právo každého pořadatele, do toho nikomu nebudu kecat. Ale nebyli tady chlapci papežtější, než papež, jinými slovy- opravdu to vláda vyžadovala? Čekání na bus není dle mých informací omezeno, rouška v dopravním prostředku mohla být řešením (sic mokrá a upatlaná, ale nenapadnutelná - pokud by ji někdo neměl, byla by to jeho volba, když by byl upozorněn viditelným způsobem). A jinak - venku se snad ještě potkávat smíme. No - stalo se, nechť nám voda teče jindy. Ale - jak dlouho si necháme rušit vodácké akce? Štětina by nesplul Gangu, kdyby neobelstil bolševiky...

Odpovědět

|_Re: Hamerák, Vladimír, 28.09.2020 11:52
Proč by chlapci byli papežštější? Nařízení vlády mohou být různá (co jich my starší pamatujeme), nad tím vším však je zdravý rozum. A skutečnost, že potom je marné brečet nad rozlitým mlékem. Člověk může být frajer, ale z vlastní zkušenosti mohu sdělit, že když pak ležíš v zimnici, bolí tě každý pohyb a nevíš, co s tebou bude, mění se hodnoty.
Život máme všichni jen jednou. Smajlík

Odpovědět

|_Re: Hamerák, Vladimír, 28.09.2020 11:58
Mimochodem, z důvodu coronaviru byla letos poprvé za více než šedesát let zrušena i TID, nejstarší a největší vodácká regata na světě. A nemyslím, že by doto chlapcům z TIDky kecala jakákoliv vláda.

Odpovědět

|_Re: Hamerák, Tučňák, 28.09.2020 21:30
Ahoj, ono je to fakt těžké a jasně unikátní. Mám svoji čerstvou velmi podobnou zkušenost. Máš na triku akci, z které vyplývá mimo jiné milion povinností. Nervózně sleduješ zpravodajství a v něm hodně chaotická vyjádření soudruhů (nechci sem tahat politiku, jen konstatuju, že nikdo nevíme, co bude zítra, pozítří, s platností od předevčíra....). V jednu chvíli si řekneš: "ty jo, je to blbý, ale asi nám bude líp, když to odpískáme. Tečka.
Souhlasím s Vladimírem (o trochu víc než s výběrem lodi na maraton Smajlík ), že dobré a respektující je přání, aby tahle situace byla pouze výjimečnou.
A jo, otázka, jak budou vypouštět rybníky, je asi taky na místě, nechť každý dospělý a svéprávný koná podle sebe - leč bez zodpovědnosti pořadatele.
Dnes jsme se skauty spluli Tři jezy, nechtěl bych poslední týden mít spánek admirality.
Hezké vlny pod kýlem,
Michal

Odpovědět

|_Re: Hamerák, Václav, 28.09.2020 22:55
Jasně. Vůbec nezazlivam pořadatelům, že akci stopli. Rozumím důvodům. Jen jsem si trochu posteskl, protože mě štve, že akce nebudou, přičemž za důvod nepovažuji ohrožení virem, ale buzeraci soudruhu, abych použil tvůj termínus technikus. Ale možná pořadatelé akce odpískáli, protože se opravdu bojí nákazy, a na to mají také právo. Ad pouštění rybníků- obávám se, že proběhne dlouhodobě postupně, tedy že vody bude na splutí málo. Ačkoliv Becvarka se mi takhle jednou neplánovaně zadařila, nicméně opravdu na hranici sjízdnosti.

Odpovědět

|_Re: Hamerák, Vladimír, 29.09.2020 7:39
Já se vám, pánové, divím, že se necháváte rozhodit vládou. Jak jsem psal, důležitý je zdravý rozum a kašlat na špatné emoce. V současné situaci by na tom byla obdobně kterákoliv vláda, ať by tam byli ti anebo jiní (jak vidno ve světě). Pokud nejsme spokojeni s některými rozhodnutími, můžeme s tím momentálně dělat asi tolik, jako se špatným počasím, prostě to brát jako objektivní podmínky. Nenechat se rozhodit a jít ven negativní emoce rozchodit anebo rozpádlovat, byť na plácku před loděnicí. Koneckonců ani to nemusí být samozřejmé. Vládu pak zhodnotíme za rok u voleb. To už budeme zřejmě o dost moudřejší. Tedy, přiji všem, aby ve zdraví byli.

Odpovědět

|_Re: Hamerák, Honza, 29.09.2020 20:22
Já také respektuji rozhodnutí pořadatelů. I tak si ale kladu otázku, jestli nešlo něco přeorganizovat, aby se akce mohla uskutečnit. Na Třech jezech byl výklad trati na youtube, vyhlášení výsledků nebylo, bylo zrušeno volné splutí, ale jelo se. Hamerák je masovka, tam by to bylo asi hodně obtížné. Ale třeba rušit Zamykání Mže - no, nevím.
A ještě drobnost Václave; Štětina, bohužel, Gangu nesplul. Sjezd v roce 1977 zrušili, když se jim před startem utopili dva kamarádi.

Odpovědět

|_Re: Hamerák, Václav, 30.09.2020 0:29
Jj, vím, Ganga jako Indus, že.... Smajlík

Odpovědět

|_Re: Hamerák, Václav, 30.09.2020 0:40
Abych shrnul - budu s ppchopenim rozumět tomu, kdo něco zrušil. Ale obdivné tleskat všem, kdo měli kulky na to, aby akci uskutečnili.
Asi tak.

Odpovědět

|_Re: Hamerák, Vladimír, 30.09.2020 9:21
Silné ego kontra odpovědnost?

Odpovědět

|_Re: Hamerák, Jirka J., 30.09.2020 12:30
Naprostý souhlas, Václave. Pořadatelé si zaslouží obdiv i v normální době. O to větší, když se pokusí i této nenormální době zachovat podle zdravého rozumu a ne podle pochybných nařízení.

Odpovědět

|_Re: Hamerák, Chobotnice j., 30.09.2020 14:40
Podle mně fór je v tom, že nařízení se dělaj unifomně a ještě to dělaj lidi 1) předposraný, 2) co vůbec netušej, že a jak vůbec akce typu Hamerák může probíhat. Jo, profesionální forbal nechaj, protože třeba tušej, že tam je u diváctva tohohle pseudosportu dost solidní zastoupení jejich vojičský základny. Pořadatelum Hameráku tu situaci vubec nezávidim a nemínim jim cokoliv vyčítat. Protože ne zcela vyloučitelný scénáře že a) se nepovede dodržet předpisy (se blbě dodržuje něco tak amorfního a stále se měnícího) a bude z toho průšvih b) tam tu breberu fakt někdo dotahne třeba na večírek a bude veselo. Číst meno svýho pořadatelskýho klubu vedle baru Techtle mechtle asi nikdo nechce. Vono v reálu by to asi proběhlo na pohodu, ale v momentě kdy to neni neformální slezina, ale akce která má pořadatele, který se musej zodpovídat za zákonej průběh, ale i pověst akce, která má nemalej rozpočet finanční, ale i dobrovolnickejch lidskejch zdrojů, to je uplně jiná liga. Jsem zvědav na Krumlovák a držim palce všem, co pro nás vodáky dělaj takovou práci. Smajlík

Odpovědět

|_Re: Hamerák, Chobotnice j., 30.09.2020 23:09
Tak Krumlovák dnes zrušenej. Ještěže tak, co kdyby si před startem někdo začal zpívat...

Odpovědět

|_Re: Hamerák, Aleš N., 30.09.2020 20:49
Taky souhlas, až na tu nenormální dobu. Doba za to nemůže, to my, když se neozveme, nedemonstrujeme, nevyjádříme nevoli, že nesouhlasíme s odebíráním našich práv pod rouškou naší ochrany.
Pozor na syndrom vařené žáby, když přestaneme být obezřetní, je vždycky nablízku... Smajlík

Odpovědět

|_Re: Hamerák, Vladimír, 01.10.2020 0:03
No, koukám, že v diskuzi vítězí silné ego. No, za půl roku budeme znalejší. Pokud se odpovědnost ukáže jako zbytečná zbabělost, rád si posypu hlavu popelem. Dejž to Pán Bůh, abychom se toho půlroku všichni ve zdraví dožili. Smajlík

Odpovědět

|_Re: Hamerák, Jirka J., 01.10.2020 8:00
To není žádné silné ego, ale zdravý rozum. Nejde jen o to, že JÁ si třeba letos nesjedu Vavřinec, ale že to postihne spoustu lidí naprosto zbytečně. Při té "první vlně" bych alespoň ze začátku lecos skousnul, bylo málo informací, časová tíseň atd. ale teď? Pochopil bych, kdyby se zrušily doprovodné bály a zábavy, ale riziko, že něco chytnu na vodě je naprosto minimální ve srovnání s pobytem v práci, MHD atd. Po všech silných řečech nemáme vůbec relevantní informace, kde to je opravdu rizikové. A protože jsem byl zvyklý používat zdravý rozum celý život, tak se toho nehodlám na stará kolena vzdát, i když jsem do schránky dostal balíček s rouškami.

Odpovědět

|_Re: Hamerák, Vladimír, 01.10.2020 9:21
O.K., přeformuluji moji glosu. Tedy:
Zdravý rozum kontra odpovědnost?

Odpovědět

|_Re: Hamerák, Jirka J., 01.10.2020 10:27
Proč "zdravý rozum kontra odpovědnost"? Je to přeci MŮJ zdravý rozum a MOJE odpovědnost, jestli na akci pojedu, jestli si na ni troufám vodácky, jestli si věřím, že se dokážu vyhnout rizikovým kontaktům. Nevím, proč bych měl jakoukoli odpovědnost nakládat na pořadatele. Jsem rád, když zajistí vodu, kvůli mě i místním zorganizuje parkování a dopravu a jako bonus třeba vyčistí koryto. Za to jsem mu vděčný a rád zaplatím příslušný obolus.
Ale v žádném případě nebudu odpovědnost za to, co se mi na vodě stane přenášet na pořadatele.

Odpovědět

|_Re: Hamerák, Vladimír, 01.10.2020 11:37
No fajn, odpovědnost za sebe je opravdu jen tvoje a je na pořadatele nepřenositelná. Nicméně máš odpovědnost i za druhé - jak zaručíš, že nejsi přenašeč viru (kterým se můžeš stát už hodinu po negativním testu)?
Přečti si definici zdravého rozumu na Wiki, v souvislosti s tak nezmapovaným jevem jako je koronavirus tě asi moc nepotěší. Při nedostatku empirických zkušeností mi za zdravým rozumem pořád vylézá to silné ego... Což jistě není nic špatného a je to pouze tvoje soukromá věc, pokud při něm neublížíš bližnímu svému Smajlík .

Odpovědět

|_Re: Hamerák, Aleš N., 01.10.2020 12:47
Zodpovědnost = zdravý rozum = kritické uvažování.
Nevím, proč by se to mělo vylučovat?
"Nedostatečné informace" neznamená nic jiného, než málo informací. Pokud si to někdo vyloží jako negativní informace, je to jeho věc, ne moje.
Pokud bychom se báli všeho, o čem se toho moc neví, tak ještě lezeme po stromech.
Při mnoha aktivitách můžu potenciálně poškodit nebo ublížit sobě nebo někomu jinému, a i když se snažím, aby to pokud možno nenastávalo, tak když se tak stane, bude to má odpovědnost. Ale neznamená to, že kvůli tomu budu sedět doma na gauči, aby náhodou nevznikl nějaký problém..

Odpovědět

|_Re: Hamerák, Vladimír, 01.10.2020 14:46
Nešel bych do extrémů jako je sezení na gauči nebo bagatelizování rizika ve jménu pokroku. Jde o míru rizika a o chování se dle toho, při zvážení všech okolností. Do peřeje bez možnosti prohlídky na neznámé řece svoji skupinu taky nezavedeš. Anebo třeba jo a buď to vyjde a budeš geroj anebo taky ne, a pak je "přijetí odpovědnosti" plané gesto. Když se ti někdo utopí, jak bude vyznívat tvoje argumentace?
No a pořadatelé zvážili. Pokud by na akci (všichni víme, jak to chodí) onemocněl jeden člověk (a nemusí to mít jen formu "chřipečky"), vyváží zážitky ostatních jeho utrpení? Nehledě na věcnou připomínku od Střelce.
Já chtěl v prvním příspěvku říct, že Hamerák je organizačně vypiplaná perfektní akce postavená na kvantu práce a že si vážím odpovědnosti pořadatelů, kteří se po zvážení rizik sami (bez zákazu shora) rozhodli ji skrečovat. Názory mohou být různé, to je právo každého, a je to jistě téma k diskuzi.

Odpovědět

|_Re: Hamerák, Aleš N., 01.10.2020 14:56
Vladimíre, možná to špatně vyznělo, ale do pořadatele ani slovem, to fakt ne. Každý, kdo něco organizuje, i třeba jen akci pro pár kámošů, ví, jaká je to pakárna. Tím spíš, když dělá akci pro stovky, někde možná tisíce lidí. Klobouk dolů. Já bych z toho utekl dávno. V tak nepřehledném a neustále měnícím se prostředí organizovat něco pro někoho a být zodpovědný za to, že to "neklapne", ani náhodou.
Jestli nějaká výtka, tak mnohem výše, na pseudoautority, jejichž tlaku vytvářenému kvůli čemukoli, rozhodně podléhat nemíním.

Odpovědět

|_Re: Hamerák, HH, 02.10.2020 20:06
Vladimíre, četl jsem všechny Tvé příspěvky do této diskuze a pod každé slovo bych se bez váhání podepsal.

Odpovědět

|_Re: Hamerák, Střelec, 01.10.2020 12:58
Vladimíre, vysvětlovat některým jedincům, že pořadatel je ZE ZÁKONA odpovědnej prakticky za všechno, co se na akci stane (včetně chybějícího panapru v kadibudce), je prostě nadlidskej úkol a nejspíš by pohořel i Melounek. Rozbít si hubu sám za sebe můžu, ale pokud možno ne na někým organizované akci. Protože pak se do toho vloží policajti, advokáti, soudy a jeden musí deset let dokazovat, že za to nenese odpovědnost. Jeden spolek byl těch deset let popotahovanej o náhradu škody na cizí akci jen proto, že ji měl napsanou v kalendáři a proto měl za škodu (dle našich soudů) nést odpovědnost.


Odpovědět

|_Re: Hamerák, Jirka J., 01.10.2020 13:54
Střelče, nevšiml jsem si, že by se někdo navážel do pořadatelů akcí, zoufalý stav, kdy se odpovědnost přehazuje na někoho jiného není jejich vina. A chtít po pořadateli čehokoli, aby šel proti nařízení, navíc ještě v době nouzového stavu, to by mohl jen blázen.

Odpovědět

|_Re: Hamerák, Jirka J., 01.10.2020 13:49
Samozřejmně nezaručím, že práve nejsem přenašečem viru. Ale stejně tak nezaručím - ani já, ani Ty, ani nikdo jiný, že třeba nezpůsobím těžkou dopravní nehodu nebo cokoli jiného, co může ublížit jiným. A všichni s tímhle vědomím žijeme.
A kdo by měl zaručit třeba manželce, která učí a tráví spoustu času s kupou dětí v uzavřeném prostoru, že to nikdo nepřinese, že se nenakazí atd. A kdo by to měl zaručit všem, co musejí pracovat, abychom mohli žít? Jo, život je nebezpečný.

Odpovědět

|_Re: Hamerák, Chobotnice j., 02.10.2020 1:30
Život nikdo nepřežije... Smajlík

Odpovědět

 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
01.03.2021 10:49 Netrvalo to tak dlouho, kdy jsme zadali akce do kalendáře a první se už ruší. Jarní akce Chrudimka a Odemykání Doubravy se nebudou konat.
23.02.2021 11:20 Sice nikdo netuší, jestli se budou vodácké akce konat, přesto jsme doplnili jejich seznam včetně termínů manipulací na přehradách.
16.02.2021 13:41 Do článku o Dubině byla pro ilustraci přidána fotografie haldy 4 300 m3 zeminy. Z řeky se však má odtěžit až 5 násobek této hromady.
03.02.2021 12:40 Vodácká škola záchrany uveřejnila termíny kurzů. Neváhejte, kurzů je méně s ohledem na současnou situaci a už jsou téměř z poloviny obsazeny.
07.01.2021 16:42 Druhá vydání knih Bezpečně na tekoucí vodě i Záchrana z válce byla kompletně rozebrána. Mezi vodáky je tak přes 5 000 ks těchto knih a svými počty se jedná o velmi úspěšná vydání. Podpořte další vydání svou reklamou.
11.12.2020 12:35 Pígo vydal další knihu vodáckých povídek s názvem Vlnožrouti. Spolu s předchozími tituly ze stejné série se může jednat o pěkný vánoční dárek.
03.12.2020 9:20 Poslanci i Senát schválili novelu vodního zákona včetně vodáckých pozměňovacích návrhů. Stačí podpis od prezidenta a uveřejnění ve sbírce, aby začala platit. Díky AVTS jsme dosáhli toho nejvyššího možného cíle. Podpořte AVTS svým členstvím nebo jen finančním darem.
01.12.2020 8:55 Sice nám už vodácké muzeum zavřelo, ale pojďte nahlédnout s pořadem Toulavá kamera do jeho krásných expozic.
01.03. Bazar prodám: Darujem poťah na skladačku zrejme Klepper 420cm.

12.02. Bazar prodám: Packraft Nortic, se šprajdou nafukovací podlážka, sedačka, kolení úvazy. Koupeno v Německu 900 euro

12.02. Bazar prodám: Packraft Kokopelli na vodě 3x z toho jednou kanál. https://www.packrafting-store.de/Packrafts/Ander

02.02. Bazar prodám: Fluid solo velikost M plus špricka. Oboje v dobrém stavu.

29.01. Bazar koupím: Sháním pro syna Zet Toro v použitelném stavu ... díky za nabídku :-)

26.01. Bazar prodám: Pádla dřevěná 155 a 160cm. Původní nápisy a polepy. Předání Praha.

26.01. Bazar prodám: Prodám šprajdu Palm Impact. Koupená před létem 2019 takže necelé dvě sezóny jetá (2020 celkem zřídka

25.01. Bazar prodám: 2xkajak 1x kanoe

13.12. Bazar prodám: Neopren vesta s nylon rukávy, použitá, zato levně...s nášivkou ACA. V Praze.

13.12. Bazar prodám: Pádlo TNP K1 R 90, 200 cm, použité.

Reklama
Vtip Karla Macase
26.02. Hamerský potok: Hned pod jízkem strom přes celou řeku. Další zablokování těsně nad čtvrtou kaskádou - přenést po pra
26.02. Oleška: Před Suticemi 2x spadý strom přes tok, šlo přeskočit a natažená šňůra pod kterou šlo ohnout a projet
08.02. Orlice: Pozor v Třebechovicích u loděnice, 6.2.2021 byly v řece spadlé 2 dráty pro slalomové branky. Dráty
03.12. Moravice: Ahoj, na řece Moravici je v propusti u nové MVE (ř.km. cca 38 - asi 1km pod jezem v Janských koupel
19.11. Hostačovka: Od Hostačovského rybníka je asi 6 stromů, které je nutné přenést a dále několik stromů, které lze dl
18.11. Rožnovská Bečva: Rožnovská Bečva 15km se nachází strom přes celou šíři toku. Je to pod golfovým hřištěm asi 200m a mu
28.10. Morava: jez Bohdíkov, na koruně jezu je nově klapka, vpravo náhon do MVE a pod ním rybí přechod už poměrně b
05.10. Mže: Sobota 3. 10. 20, Bdeněves - Kalikovák. Vodočet pod Hracholusky těžce proměřuje - křivka (v reálu př
29.09. Gail: Pod mostem Birnbaum - Nostra je ve vodě nějaký bordel, řeže to tam nafukovačky. Někde v pravé části
05.09. Chrudimka: Pozor na Chrudimce na úseku pod Sečí (Padrty-Mezisvětí). Je tam nesčetně popadaných stromů, přenášel

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Metuje