Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/forum-C1-z-Bertu.aspx?ID_prispevku=1840 edit=2
- Reklama -
Půjčování lodí na řece Nysa Klodska

Diskusní fórum Re: Cascade

Re: Cascade

Avatar
Uriáš
02.09.2010 20:29 |
Tak v sobotu se jedu podívat na Solo od Fluida a s největší pravděpodobností ho vemu a do Jara přetvořím na kanoi. Smajlík

Cascade

Vojta
02.09.2010 13:16 |
No jsme asi stejná míra já mám 185 a malinko přescent a Cascade mi vyhovuje, i když je to "ledoborec"... na RPM Max budeš těžkej na Atoma asi skoro taky, je ale živější. Bert je holt kajak - jak říkali kluci tak vratkej, Merlin je totéž jen se holt ten singl nepoved.
Jestli ta Cascade aje za rozumný peníze tak je to docela trefa, protože už nejsou, ale zkontroluj si dno. Já už ho mám za víc jak deset let hodně tenký....
Jo a sednout si v tom vzadu na límec na klidnější vodě taky jde a docela rychle se zasunu před peřejí, chvilku se holt šprickuješ. Je otázka co tě z nohou bolí... někomu vadí kolena, někomu spíš achilovky, což se dá "dohejbat" a dodělat dobrým vylepením třeba i nártů.
Ahoj Vojta

Re: C1 z Bertu

Lubor
02.09.2010 8:29 |
Za pár dní vyjdou další části Hydroškoly, bude tam i kapitolka o tom, jak se dá bolení nohou v kanoi zlepšit.
http://www.kanoe.cz/clanky/sko...

Re: C1 z Bertu

Klasik
02.09.2010 8:12 |
To bude možná něčím jiným. Když na sjezďáku pádluju, tak jsem taky OK a když se jen vezu, tak bolí a tuhnou. Mluvím o kajaku, co potom ta masochistická loď. V peřejích se ani nevšimneš a pádluješ.

Re: C1 z Bertu

Avatar
Uriáš
01.09.2010 20:21 |
vím, díval jsem se, máš tam víc singlu za slušný prachy. Tvoje stránky mám prolezlý. A občas sem se i řádně zasmál, třeba proč už nebereš ženu na jarní vodu 😂 Taky mě pobavil nápis na dně kajaku ZASE!!! Smajlík

Re: C1 z Bertu

Avatar
žralok
01.09.2010 20:03 |
Cascade je pojem , ale taky náležitě cenově oceněn pokud chceš velkýho singla tak za polovic pořídíš Merlina ve stejném stavu zde http://www.zralok.estranky.cz/... ale pořád je to starý koncept lodi takže kulatý dno

Re: C1 z Bertu

Avatar
žralok
01.09.2010 19:42 |
No tak si to vykucháš a přizpůsobíš sobě , ale nepočítej , že se ti podaří na C1 změnit klečení v sed na vodě . Zastavovat bude vopruz a tak budeš povětšinou stejně trpět . Kuli tomu jezdím v Kursku , ale na Salze za vyšší vody jsem toho moc nenaseděl a dole sotva vylezl .

Re: C1 z Bertu

Avatar
Uriáš
01.09.2010 19:32 |
Na boatparku jsem toho Daggera viděl,ale v něm se sedět moc nedá. Jak naznal Kmocháček, že ho v peřejích nohy netrápí, tak jsem měl obdobnou představu. Na klidný vodě si sednout a před peřejemi do zákleku a do čistý C1 bych se špatně soukal. Občas mám problém nacpat nohy pod "kolení opěrky" či jak se tomu nadává.

Re: C1 z Bertu

Lubor
01.09.2010 19:16 |
Mrkni na boatpark, prodávají v bazaru Cascade, to je origo singl, dost dlouhej.
Jinak, kdybys chtěl kratší, bych volil spíš třeba Dagger RPM Max C1, má to nižší výtlak zadku, dostatečnej celkovej výtlak na tebe. Záleží, jak moc chceš jet rovně dolů a jak blbnout.
No a jinak - správně správně, technika na singlu je desetkrát rozmanitější, než na kajaku, abych si trochu rejpnul do kolegů 😀))


Re: C1 z Bertu

kmochacek
01.09.2010 8:49 |
taky nemám problém s klečením, ale odumíraj mi nohy, hlavně na dlouhých klidnějších úsecích. Naštěstí mám možnost se mírně posunout a na chvilku si sednout výš.
Jinak ty nafukovací kužely jsou asi dobrý v tom, že nemáš úplně pevný posez a trochu se na nich hejbeš. Něco jako když jedeš v peřejích, to mě nohy taky vůbec netrápí Smajlík

Re: C1 z Bertu

Avatar
Uriáš
01.09.2010 5:48 |
Klečet vydržím, ale bolí mě po čase nohy, ovšem to mě bolí i po kajaku Smajlík Co jsem kdy seděl nejpohodlněji byla jakási stará vylivačka, místo sedaček tam byly nafouklý kužele. Bylo to pohodlný, ani se člověk nemusel vázat a držel v ní jak přibitý Smajlík

Re: C1 z Bertu

kmochacek
01.09.2010 0:58 |
C1 není jen vrchol elegance, ale taky docela tortůra. Proto si nejdřív vyzkoušej, zda vydržíš klečet delší dobu. Nebo plánuješ "přesedlávat" během plavby? Smajlík

Re: C1 z Bertu

Avatar
Uriáš
31.08.2010 22:55 |
Takže se spíš začnu koukat po něčem bachratějším. Smajlík

Re: C1 z Bertu

Avatar
žralok
31.08.2010 20:42 |
Pro tvoje účely bych si koupil spíš něco staršího a nebál bych se vařenýho a máš to podstatně levnější .

Re: C1 z Bertu

Avatar
Uriáš
31.08.2010 18:39 |
S tím trochu počítám, ono 63 cm šířky to není žádná sláva :-/ Na Bertu se mi taky líbí cena v basicu, ale pokud by to stálo za prd, jsou to vyhozené prachy. No asi ještě popřemýšlím.

Re: C1 z Bertu

Avatar
žralok
31.08.2010 17:53 |
Tak s těmadle proporcema bych do Berta v C1 nešel na to je dost úzkej , kulatý dno a hodně zvedlé špice udělaj spolu s tvým těžištěm nepříjemně vratkou záležitost .

Re: C1 z Bertu

Avatar
žralok
31.08.2010 17:09 |
Zajímalo by mě jak bys vyřešil obojstrané použití bez nějakých přestaveb vnitřku . Osobně si myslím že Bert má na C1 příliš kulaté dno . Ale taky to záleží na tvých mírách .

C1 z Bertu

Avatar
Uriáš
31.08.2010 16:40 |
Ahoj, už dlouho mě láká C1. S jednoduchým pádlem si rozumím víc jak s kajakářským a mému oku víc lahodí kanoe. Jelikož si o sobě myslím, že jsem manuálně zručný, vnitřek bych si postavil sám, tak abych si do ní mohl i kecnout na zadek a dát odpočinek kolenům. Chtěl bych se Vás kamarádi zeptat, jaký je Váš názor na C1 z Bertu(do WW3)? Díky Jirka alias Uriáš Smajlík

Re: C1 z Bertu

Avatar
Uriáš
31.08.2010 17:44 |
Teď jsi uhodil hřebík na hlavičku. Ne že bych byl nějak vyžraný, ale jsem dobře stavěný. 186cm a 105 kilo. Opěrky boku bych udělal pevný , při sedě by nevadili a "podklečník" by se jako knížka otevřela v sedačku a po trubce mírně posunula dopředu. Možná si to představuji moc jednoduše, ale myslím, že po doladění tvarů by to fakčilo. Byl jsem se u nás v Ivančicích na loděnici podívat na staré poctivé single, a nevěřil jsem vlastním očím, když jsem viděl 90 cm širokou loď cca 3,5m. Byla ovšem z laminátu a jak krásně byla široká tak otvor měla pro "zdechláky", ani jsem se nesvezl 😢 Časem, až budu "starej páprda" , tak si pro pohodlnost svařím Kurska, teď, dokud tělo dovolí bych rád volil něco "standardního" Tím nechci říct, že jsi "starý páprda"! Smajlík
nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu
 
Desatero vodáka
10.07.26
Elektrárenská lobby prostřednictvím pozměňovacího návrhu poslankyně Ing. Marie Pošarové změnila při projednávání novely stavebního zákona též vodní zákon a zákon o ochraně přírody a krajiny. Zrušila v nich vyvratitelnou domněnku převažujícího veřejného zájmu, která se neuplatní pro plánování a výstavbu malých vodních elektráren. Nyní tak budou i tyto nevýznamné zdroje s výrobou 1% elektrické energie ve veřejném zájmu. Dá se tak očekávat jejich masivní rozvoj.
09.07.26
Na Bóbru, který je vyhledávanou řekou i českých vodáků, se stala ekologická havárie. Na přehradě Pilchowice, pod kterou se začíná splutí, došlo ke snižování hladiny z důvodu rekonstrukce elektrárny. Vlivem velmi teplého počasí zde následně uhynulo velké množství ryb. Voda z přehrady tak může být částečně kontaminována i pod přehradou.
17.06.26
V rámci vyhlášené přírodní rezervace na Ploučnici je od Borečku po železniční most u zst. Vlčí Důl - Dobranov zakázáno splouvat Ploučnici v období od 1. dubna do 31. července v době mimo 8. až 19. hodinu.
15.06.26
Pozor v Turnově, kde budou probíhat povodňové opravy. Po dobu prací na VD Turnov II (MVE Shořalý mlýn) bude probíhat mimořádná manipulace na vakovém jezu se snížením hladiny v nadjezí maximálně o 30 cm; jezová zdrž nebude vypuštěna. Koridor pro přenášení lodí okolo stavby v podjezí bude vyznačen cedulemi. Práce na VD Turnov I (Dolánky) budou probíhat mimo vodáckou sezónu.
09.06.26
Na dolní Ohři pod Žatce se bude rekonstruovat železniční most, což bude znamenat omezování plavby a též i úplné zastavení plavby od 13. 7. 2026 do 13. 8. 2026 a od 30. 9. 2026 do 6. 10. 2026. Více na sps.cz.
24.04.26
AVTS zjistila závažné skutečnosti. I bez platného povolení se odebírá veškerá voda z řeky Jizery a úřady místo okamžitého zákazu odběru do zajištění platného povolení jen požadují, aby majitel jezu podal žádost o povolení. Více na fb stránkách.
08.07. Bazar prodám: Prodáme 30 ks starších plovacích vest Hiko- Baltic velikosti S,M,L. Cena 1 ks 100.-Kč. Vesty jsou p
08.07. Bazar prodám: Prodám 2 ks raft Colorado 360 výrobce Gumotex. Rafty jsou plně funkční - možno ihned vyplout. Nadsta
08.07. Bazar prodám: Prodám rybářský kajak Islander Strike Angler. Délka 412 cm, šířka 74 cm, hmotnost 28 kg. Sedačka se
06.07. Bazar prodám: Kajakářská suchá bunda PALM, ve velikosti XXL. Prodám: vodáckou bundu zn. PALM XP 150 na divokou vo
06.07. Bazar prodám: Šprajda HIKO Baller jednokomínová, kokpit Big, komín L, NOVÁ Prodám šprajdu / špricdeku s jednoduc
06.07. Bazar prodám: Longjohn neopren HIKO, model Rafter, vel. 42 - ZÁNOVNÍ Prodám nový Long john neopren od HIKA, mode
06.07. Bazar prodám: Longjohn neopren AQUATA, vel. 44 - ZÁNOVNÍ Prodáme velmi hezký dívčí/dámský Long john neopren zn.
06.07. Bazar prodám: vodácké neoprenové botky zn. MDC, vel.M/L (EU 42) - NOVÉ Prodám potápěčské/vodácké neoprenové "exp
06.07. Bazar prodám: 2ks nových stehenních klekacích popruhů na nafukovací kanoe. Prodám 2ks nových stehenních klekacích
06.07. Bazar prodám: Vesta HIKO EXTREME GUIDE, velikost XL, o výtlaku 140N. Prodám plovací vestu HIKO, model EXTREM GUID
Reklama Půjčovna lodí Metuje na polských řekách

Vtip Karla Macase

23.06.
Úpa: druhý jez v Úpici - km 32. Po prohlídce za velmi malé vody z již otevřené cyklostezky upřesňuji: p
21.06.
Metuje: Problematické přenášení jezu na 36.7 km (poblíž prameníků v Bělovsi). Kvůli stavbě kolonády je do 28
08.06.
Jihlava: Pozor mezi Medlovem a Smolínem - padlý strom přes celou řeku, za ním nachytáno několik metrů klacků,
08.06.
Tichá Orlice: 5.- 6. 6. 2026 sjezd na Sambách a Tydře z Újezda u Chocně do Týniště. Stav vody dle vodočtu v Čermné
30.04.
Crna reka: V kilometráži je značná chyba. Od kilometru 97 (most ve Skočiviru) začíná 16 km úsek 4-5, který konč
13.03.
Orlice: U Týniště je do 23.11.2026 omezen přístup k řece autem (uzavřená silnice Týniště-Albrechtice). Nejbl
09.03.
Úpa: 7.3. Havlovice - Česká Skalice. Jediný strom přes řeku - kousek před jezem ve Zliči.
01.03.
Zlatý potok: Na dolním toku Zlatého potoka (vodohospodářsky Dědina) nedoporučuji sjíždět úsek dlouhý 7 km od mo
05.02.
Úpa: Na poničeném Viktorčině splavu na Úpě mají letos začít stavební práce - viz https://konference.vrv.
04.02.
Dyje: Na rece Dyji, za Breclavi na hranicich s Rakouskem, se provadi stavebni prace za ucelem navraceni re