> asi by u tebe Olympusy dopadly ještě hůř
mno, jednoho jsem letos dvakrát viděl v akci na vodě u kolegy, a nevypadá to úplně zle - míněno tak zle, jako některé výpotky toho FT3 ... jinak v průměru si nezadají
> zavírací krytka objektivu priorita a tak tvé návrhy na Ricoh mi jsou nanic
měl jsem dojem, že krytku má, z fotek v shopech není poznat, jestli má otevřenou nebo nemá vůbec, ale už je to nějaký pátek, co jsem G600 držel v ruce, a paměť je chabá ... každopádně objektiv je chráněn tím, že je zapuštěný
> Malá výdrž baterie při zapnuté GPS
nemluvím o pořád zapnuté GPS, nýbrž o zapnutí jen na dobu, za kterou se chytne, připravím si záběr, a odfotím
pořád zapnutou GPS jsem zkoušel teď o víkendu, a po čtyřech hodinách provozu a nějakých šedesáti fotkách furt ukazoval plnou baterku - nejspíš ta zapnutá GPS při vypnutém foťáku sežere míň, než display za tu chvilku, co při GPS zapínající se teprv se zapnutím foťáku čekám na fix ...
blbý je, že ten krám neumí jenom zhasnout display a zůstat zapnutej, když ho chvíli nechám, tak se vypne celej, a tedy přijdu o fix, pokud nemám nastaveno, aby nevypínal GPS - což zas žere baterku když foťák nepoužívám, prašť jak uhoď ...
každopádně čert vem GPS, tak jako tak to vydrží málo, a závislost na síti (resp. generátoru, popř. autobaterce a měniči), je hodně velký mínus