Ondro, většině Tvý reakce rozumím. Akorát mi v tom nějak neštymuje ta narážka na "levičáctví"

Přece to vůbec nijak nesouvisí s tím, co se tady na té řece děje. Já jako rybář, který tu řeku miluje a pamatuje si její úplně jiný obraz, pouze chci, abysme tu řeku mohli využívat SVOBODNĚ všichni a aby to vůbec byla ta řeka schopná unést. Já jsem popsal pouze potřebu dodržování nějaké elementární slušnosti a ohleduplnosti... Tak si totiž já představuju svobodu, tohle co se na Vltavě děje je anarchie a cesta do pekel. Jde mi spíše o jakési obecné povědomí a "osvětu". Myslím, že jakási řízená regulace je v současné době utopie (lobby a ekonomika půjčoven, kempů,...). I když ani té jasné regulaci a omezením bych se nijak zásadně nebránil, spíše naopak. Otázkou je, zda je to v našich podmínkách vůbec možné. Vím totiž, že takovéto omezení a regulace existují na mnoha řekách Evropy, ale i celého světa. Jen u nás je to naprosto šílená zábava davů opilců a mezi nimi bohužel i takových "takyvodáků" jako jsi Ty, kteří pak pro to, aby nemuseli jezdit s těmi davy, vyjíždí třeba i v 6 hodin ráno a nebo se na řece pohybují i v 9 večer...
Jinak asi možná narážíš na mnohem radikálnější názory uvedené v dalších reakcích ve smyslu - regulace, omezení, rafty se školenými průvodci, apod... Každopádně i to je názor, který je nutné respektovat a tahat do toho "levičáctví" je myslím mimo mísu.
Jsem rád, že máš teď aspoň jasno v tom, proč se furt rybářů neptat na to samé

Ale jak jsem řekl, to je to nejmenší a my rybáři to už ani nevnímáme a považujeme to za takový folklor

Máca