Ad 1. OK, samozřejmě - tady se ale spíše než o vodní turistice bavíme o WW - a tam na hodinku potřebuješ v zásadě tutéž vodáckou výbavu jako na vícedenní akci
Ad 2. Samozřejmě
Ad 3. Samozřejmě
Ad 4. Jestli jsem to správně pochopil, myslíš, že kdo nemá na dostatečnou výbavu, může vesele hazardovat a jezdit bez ní??? Nesouhlasím - v principu jde to totéž, jako bys řekl - například, že kdo nemá na opravu brzd auta, nemusí je opravovat a může jezdit bez nich - což je nesmysl zcela zřejmý. Dneska není problém nutné věci koupit - nebo nouzově půjčit - i půjčoven je dost.
Ad 5. Otázkou je, zda nováček chce jezdit na WW - a pak by měl být za 'vodácký výcvik' na turistické vodě vděčný, měl by jej vyžadovat - chce-li WW ve zdraví přežít. Nechce-li jezdit WW, je to situace mimo tuto diskusi, nepotřebuje jej. Hloupé ovšem je, když 'vodák - začátečník' leze bez informací tam, kam nemá - v tom je problém - přesvědčit lidi, aby nedělali činnosti, jimž nerozumí, resp. aby informace získali dřív, než sebe či jiné dostanou do průšvihu.
Ad 6. Jo - ale do takových míst je třeba vjíždět se znalostí věci, ne bezhlavě. Nebo je raději obejít.
Tou WW teď myslím nejen jarní potoky, ale i řeky rozvodněné či obtížná místa na řekách běžných - jezy, slapy, některé šlajsny.
Podtrženo shrnuto - jak v úvodu píše Petr, jde o jednak o to, jak přínést informace o potenciálním nebezpečí na vodě lidem, kteří je nemají (nemají dostatečné) a přesto na vodu chtějí jet/jezdit a jednak o to, jak definovat a případně označovat na tocích místa s náhlým nárůstem nebezpečí - jezy, terénní překážky, stavební překážky...
Dále diskuse zahrnuje možnosti ovlivňování nových legislativních či stavebních akcí ohledně toků a vodáctví.