Ahoj Jardo i Petře,
je bezva, že se vůbec něco děje a začínáme se o to zajímat. Včetně Svazu.
Prevence - je to jasný, první počin v této věci byla kartička a v podstatě podle mého názoru je to !běh na dlouhou trať" neustále o tom mluvit ze všech směrů.
Já jsem toho názoru, že je třeba zákony a jejich tvrobu sledovat - v podstatě to, že se u tvorby 114 prošvihl zákaz sjíždění vodotečí je teď zdrojem problémů v NP. Ale je otázka KDO - na to nemám nápad, ale třeba si někdo vzpomene nebo někoho něco napadne, že má někde kamaráda ....
Pokud se týká změn současných zákonů vidím to taky nereálné, kvůli "nám" to nikdo dělat nebude, ale pokud se "vláda" usnese, že se bude něco měnit, měli bychom o tom vědět a snažit se v tom něco udělat. Nevím zda je to možné, ale přes právníky ČSTV, jehož je Svaza členem bych poslal jméném svazu někam doúpis, že chceme být jako Svaz informování ao tom co se v našem oboru zájmu děje, to by mělo být průchozí a pak je třeba se rychle vyjadřovat. Tohle by mělos tačit mejlovou nebo písemnou formou. Ono když se podíváte na stránky třeba MFCR, tak je tam (dobře schovaná) rubrička připomínky - třeba je i na MO, MŽP MD atd. - ona je to mravenčí a nevděčná práce, ale může se vyplatit.
Podobně bych třeba přes oddíly se snažil dostat k vyjadařování k vodním dílům - já vím, je to dlouhodobá záležitost, ale pokud nikdy nezačneme, tak to nikdy nebude. V podstatě v této fázi je to opět záležitost dopisu či mejlu a pověření.
Značení jezů - asi bych nechal na místních oddílech a jednáních s valstníky -. vím, komplikace atd. ale stejný důvod jako viz výše.
S tou evidencí úrazů na vodě - zkusím něco na Policii zaintervenovat.
Ahoj
Vojta