No, já trvám na tom, že vystoupení ředitele Povodí Vltavy v ČT bylo absolutně nekvalifikované.
A právě tady ty řeči o tom, že bez super regulace Kaskádou by se Prahou prohnalo něco nesrovnatelně horšího bych chtěl ne zkritizovat, ale vyvrátit nebo potvrdit na základě jednoduché věci. Kmocháček se svou výzkumnou kapacitou by v tom mohl pomoct:
Měla by existovat křivka přítoku a odtoku z jednotlivých stupňů kaskády. Ta by se měla dát dohromady s křivkou průtoku Prahou, kde je to ovlivněno i Berounkou.
Mohou z toho vyjít velmi užitečná zjištění:
1) Křivky neexistují. To znamená, že vůbec nevíme, kolik kaskáda z průtoku ubírá či přidává a systému vodočtů něco chybí.
2) Křivka vtoku a odtoku se liší o tak málo procent celkového průtoku, že můžeme konstatovat, že kaskáda je k ničemu
3) Křivka přítoku se lišila od odtoku tehdy, když to ničemu nepomohlo (moc brzo nebo moc pozdě)
Jsme na vodáckém serveru a mě osobně zajímají ty závěry, které mají význam pro náš boj s větrnými, eh, chci říct betonovými mlýny. Myslím, že souvislost tady je. Kvalifikovanost lidí na Povodí mě taky kvůli hájení zájmů vodáků zajímá a nemusí mě nikdo napomínat, že někoho kritizuju - po nesčetných jednáních s PMo vím, že tam sedí řada vynikajících odborníků i rozumných a vstřícných lidí. A je sakra dobré se orientovat v tom, kteří to jsou.