Ahoj - tu reportáž jsem před chvílí taky viděl a mne to jen i dále utvrzuje v tom , co jsem psal o tom "manipuláku" nahoře v diskusi.
- tzn.,že manipulačního řádu je třeba se držet jako klíště a varování meteorologů ignorovat. ( taky to tam pan ředitel v jedné větě všechno prozradil - v manipulačním řádu jsou zahrnuta hlediska hospodaření s vodou pro období sucha!lodní dopravu!rekreace!,rybaření! a výroby el.energie....!)
Pro představu vkládám údaje odtoku z Orlíku:
02.06.13 07:00 282,8624 296,3994
01.06.13 07:00 282,832 214,883
30.05.13 07:00 282,7764 0,0303
29.05.13 07:00 282,6647 106,966
28.05.13 07:00 282,9631 198,7443
Shrnuto z mého pohledu - od 28.5.do 2.6 pouštěli 200m3/s
( to možná odpovídá letnímu průtoku pro hospodaření s vodou, bez nějaké reakce na předpověď počasí ?!),
- nyní odtéká 2000m3/s.
Dle tabulky uvedené na jejich webu je jednoletá voda
Q1= 498m3/s !
http://www.pvl.cz/portal/sap/c...Nyní odtéká 2000m3/s.

. Můj názor je, že takto nás mohou vytápět každých 5 nebo 10 let
( a potom vždycky všechno svalit na vodu z neregulované Berounky, meteorology nebo na ten nedotknutelný manipulační neřád

)