mno, jsou tací, co s loďma dělali i pádla, ale co jsem měl v ruce, to je za trest pro zlobivé háčky, a majitel (výrobce) byl rád, když se rozpadlo, že jej mohl konečně vyřadit bez výčitek, že vyřazuje "funkční" věc ... dostal vode mě k narozkám dvě TNPčka s tím největším listem (raft guide?) a je spokojenej
nevim, jak v úplně dávné minulosti za Ořovskýho, ale pamětníci okolo mě moc motivovaný kromě lodí dělat i pádla nebyli, produkce Artisu byla dostatečná a málokdo si mohl sehnat správný dřevo aby ušetřil ... teda co se kanoí týče, kajakáři v oddíle vím, že dělali pádla laminátový (ostatně laminátovej byl i výše zmíněnej experiment, krom žerdi)
Tempo není špatný, ale to je slalomový pádlo, já jsem tůrista ... něco vzdáleně připomínající vytouženou konstrukci jsem teď viděl na Bazoši za pětikilčo, ovšem od pohledu to vypadá spíš jako nepovedenej kopist, takhle humpolácky bych to vyrobil snad i já, a to fakt nechci
dva roky je pořád o dost míň než kolik mám do důchodu (abych pak to pádlo ještě udržel ...) 😀