Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/cechy/voznice.aspx
Home ČR - Čechy Voznice

Potok Voznice

53% Oblíbenost řeky


Následující informace Vám poskytl Jiří Najman
 • Pramen:
 • Délka toku (sjízdné) v km: 4
 • Obtížnost:
    Úsek Říční km Obtížnost
  celýMalá Hraštice- ústí do Kocáby4 - 0WW I

 • Podmínky: Úzké koryto, většinou spíše přímý směr, v úsecích mimo obydlená místa místy prudce meandrující, občas zatarasené koryto a stromy napříč, v obydlených částech velmi časté nízké lávky, většina se dá obtížně podjet. Několik set metrů nad soutokem s Kocábou 1,5m jez. Dá se skočit prostředkem, pozor na hlavu, nízký podjezd. Ostatní jízky a stupně sjízdné, překontroluj však hloubku a kameny pod nimi.
 • Sjízdná na čem, kdy, pro koho:
  Limity sjízdnosti jsou definovány pro plastové kánoe se středně zkušenou posádkou, která si dokáže i za nižších stavů najít proudnici s dostatkem vody. Pro majitele kajaků, zkušené vodáky nebo pro vodáky, kterým nevadí občasné přetahování, může být limit nižší. Naopak pro rafty, laminátky nebo začínající vodáky je obvykle nutné vody více.
  ÚsekkdyVodočetAktuálně CHMU Aktuální sjízdnost
  celýpouze krátce z jara nebo po vydatných deštíchPokud je v Novém Kníně na mostě přes Voznici potok sjízdný, dá se určitě sjíždět až z vesnice Malá Hraštice. Výše pak několik přítoků, které pravděpodobně rozhodnou o sjízdnost horního úseku    

 • Charakter řeky:
  Úsekšířka, typ korytaokolítyp lodědoporučeno prorychlost plavby
  celý1 - 5m, většinou 2 - 3,5 mlesnaté otevřené údolíC1 a K1, pro C2 či K2 vzhledem k délce lodi téměř nesjízdnéznalé - zkušené dle stavu vody1 - 2 hodiny

 • Nejhezčí úsek:
 • :
 • Obvyklý začátek a konec: začátek v Malé Hraštici - odbočit na nádraží a pak postupně z asfaltové silnice až na polní cestu mezi chaty. Cesta končí na stráni nad Voznicí (Pod soutokem několika menších potoků, kde je dle mapy Voznice pojmenována Toušimský potok). Nutno sestoupit dolů asi 100-200m. Podle podrobné mapy bude pravděpodobně možný o kousek výš pohodlnější přístup. Jestli se vsak dostaneš dostatečně blízko s autem nevím. Konec v Novém Knínu na soutoku s Kocábou ř. km 17,6 nebo pokračovat po Kocábě.
 • Plavbu spojit s řekou: Kocába
 • Přístup k řece:
 • Tábořiště: (Přidání nového odkazu )


Řeku už jeli: (3)
zapsat do zápisníku jel jsem ji taky (zapsat do zápisníku) Chystám se na ni
Kdo Km Trasa Obtížnost Datum Loď Hodnocení

Ivis
3 Malá Hraštice 2,5 - soutok s Kocábou 0,0 ZW, WW I 18.2.19 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Kocába 67 cm Popis: Uzký potok , šířka 1-2 m, bohužel trochu dření na kamínkách (malých mirných peřejkách), chtělo to aspon o 5 cm vic. Občas i překážky v potoce v podobě spadlých stromu a větví. Při splutí Kocáby. Průměrná rychlost 2 km/h...

Miloš H.
3 Malá Hraštice - soutok s Kocábou ZW, WW I 18.2.19 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Kocába 68 cm Popis: S Ivisem na Pálavě při splutí Kocáby. Úzký potok 1-2 metry, mírné peřejky, občas zatarasený tok větvemi či kmenem stromu. Chtělo to trochu více vody.

Robert
3 250m pod zeleznicnim mostem - usti ZW, WW I, WW II 1.7.17 nafukovací kajak Hodnoceni
Vodočet: asi pul kubiku na zacatku, necely kubik na konci Popis: Spluto 3.5 km za 60 min. Prvnich 1500m neskutecne mnoho nizkych lavek, caste vysedani, nestoji to za navstevu. Naopak moc pekne jsou posledni dva kilometry, par lavek tam ovsem je. Priste bych zacal u usti potoka, co tece stredem Male Hrastice pres rybnik Dolejsak. Kubik vypada jako idealni stav, sice to obcas lehce drhne, ale vzhledem k neprehlednosti toku se hodi moznost vysednout z lodi do vody nejcasteji 40cm hluboke, ktera prilis netahne. Asi kilometr pred koncem je kaskada ww2.

Zobrazit další podrobnosti o této řece ze zápisníku


Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.