Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/cechy/jerice.aspx
Home Česká republika Jeřice Mapa

Potok Jeřice

70% Oblíbenost řeky


 • Pramen:
 • Délka toku (sjízdné) v km: 10,5
 • Obtížnost:
    Úsek Říční km Obtížnost
  celýMníšek - ústí do Lužické Nisy10,5 - 0.0WW I-II

 • Podmínky: potok s několika jezy a stupni, který protéká obcemi s částečnou regulací. Je na něm množství mostů a lávek, z nichž některé jsou velmi nízké dle stavu vody.
 • Sjízdná na čem, kdy, pro koho:
  Limity sjízdnosti jsou definovány pro plastové kánoe se středně zkušenou posádkou, která si dokáže i za nižších stavů najít proudnici s dostatkem vody. Pro majitele kajaků, zkušené vodáky nebo pro vodáky, kterým nevadí občasné přetahování, může být limit nižší. Naopak pro rafty, laminátky nebo začínající vodáky je obvykle nutné vody více.
  ÚsekkdyVodočetAktuálně PLA Aktuální sjízdnost
  celý na jaře nebo po deštíchminimum: 30 cm
  úsek: z Mníšku
  vodočet: Mníšek
  měřeno: 22.05. 14:30
  7 cm
  0,054 m3/s
  Mapa sjízdnosti Statistika sjízdných dnů v měsíci - úsek z Mníšku
  (Sjízdnost v zimních měsících může být výrazně ovlivěna zámrazy vodočtů!)
  Měsíc123456789101112
  Rok 202402000
  Rok 2023020300000005
  Rok 2022000000000001
  Rok 2020000006000310
  Rok 2019221040000000
  Průměr010112000102

  Ještě podrobnější informace o sjízdnosti v tomto úseku?

 • Charakter řeky:
  Úsekšířka, typ korytaokolítyp lodědoporučeno prorychlost plavby
  celý 4 - 7mvesnice, loukyotevřenézkušené 

 • Nejhezčí úsek: od Nové Vsi
 • Nebezpečný úsek: stupně a nízké lávky
 • Obvyklý začátek a konec: Mníšek - Chrastava
 • Plavbu spojit s řekou: Lužická Nisa
 • Přístup k řece: silnice velmi dobře
 • Tábořiště: (Přidání nového odkazu )


Řeku už jeli: (5)
zapsat do zápisníku jel jsem ji taky (zapsat do zápisníku) Chystám se na ni
Kdo Km Trasa Obtížnost Datum Loď Hodnocení

Each Uisge
3 vodočet Oldřichov - Mníšek soutok s Fojtkou WW I 18.2.23 packraft Hodnoceni
Vodočet: Mníšek, stav: 22 cm, 0.71 m3/s Popis: vrbičková liga, úzké koryto, padlé stromy, šípky, povinné stupně

Ivis
6 Mnišek, Pritok Fojtka 10,5 - Nova Ves, konec, most , škola na jedne strane , hasiči na druhe , cca 5,1 WW I 23.6.20 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: 25 cm, 0,84 m3/s Popis: Luxusní spluti po povodních. Prumer 8 km/h je super na takovy relativne úzký potok cca 4-5 m sirka, navic zadna překážka! . Jen jsem musel parkrat zohnout hlavu pred větvičkami. Hezky teklo a cely usek nema navic zadny jez. Jen 1x maly stupen a vetsinou stale perejky. Plus nejaky ten meandr. Skončil jsem na posledním moste pred jezem. Ten je pred dalším mostem v Horni Chrastave. Stejne uz se začínalo stmivalo. Skončil jsem v 21,30 hod !!. Ale teplo, jel jsem jen v tricku. Najeto 5,5 km. Most, kde jsem skončil v kilometrazi neni , takze podle toho, ze stupen v kilometrazi s fotkou 5,2 jsem jel , dalsi tezko rict , jeste tam jeden mensi stupínek byl, ale skončil jsem urcite pred šikmým jezem 4,8, takze cca 5,1 r. Km asi.

Koks
11 Mníšek- soutok WW II 22.6.20 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: 56cm/2,9 cbm Popis: Opět moc krásná záležitost. Krajinově sice nic moc, zpočátku fabrika, trubky traverzy přes řeku, později častá navigace, ale 5 hvězd za to, co řeka přinese za vodácký zážitek, je zasloužených. Zpočátku rychle tekoucí mírně meandrující a na VR 2 zarostlý potok, pod prvním jezem se pěkně rozběhne, stálé peřejky WWII, za tohoto průtoku i víc. Nahoře 3 kubíčky, na soutoku pak valilo rozhodně přes 10. První dva jezy kol km 5 fakt vaří, přenést. Jez na km 4,5 je klikatá kaskádička WWIII. Třímetrový skluz na začátku Chrastavy (km 3,2) jet mírně v pravo. Svádí to jet "na voči" středem, ale z desky vzápětí ční nepěkná tvárnice. Poslední jez na řkm 2 podle mě nebezpečný, zasluhoval by v kilometráži ozn. min (!!). Je v levé zatáčce, nezadržuje vodu, je vidět na poslední chvíli. Kdo nezná, nezastaví. Čeká ho pak dvoumetrový kolmý skok zvládnutelný jen středně nebo raději více pokročilými. Voda pod ním sice poctivě odtéká, vývar žádný, ale i tak raději doporučuji absolvovat obtížné přenášení vlevo (vysoká navigace, bahno, kopřivy a další kratochvíle) Miluju Jeřici !!

Koks
10 Mníšek-Chrastava WW I, WW II 27.7.17 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Mníšek 44cm/2 cbm Popis: Chytit v létě řeku, která teče průměrně 2-3 dny v roce -paráda. Mírné meandry na začátku záhy zmizí a objeví se peřejky, které až k ústí postupně nabývají na síle do WW II možná III - dole to po těch bouřkách teklo dost svižně. Nula vrbiček, nula překážek, jen peřeje!! 3 jezy až ke konci před Chrastavou, ten poslední kolmý 3m, před kterým nelze zastavit (zastavil jen za cenu dobrovolného výstupu s koupelí). Jeřice jsou mooc pěkné dvě hoďky života.

Ivis
11 10,5 přitok Fojtka ,Mníšek - 0,0 soutok s Lužickou Nisou WW I, WW II 9.4.17 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: 25 cm , prutok 0,84 m3/s Popis: super potok ,krásné peřejky ,meandry , hodně akční , v pohodě byl sjízdný za tohoto stavu (limit je prý 40 cm ) , pouze jednou jsem za tohoto stavu lehce dřel na jedné kaskádce kousek za začátkem splutí, všechno ostatní absolutně v pohodě . Nicméně určitě už je to limitní stav pro užití si tohoto potoka.Mimochodem kilometráž tohoto potoku je pouze zde na raftu ! - v knize Vodácký průvodce tento potok není..., přitom fakt super / . Možná ideální je jet pouze prvních 6km ,které jsou bez jediného jezu. Super. Pak jsou minimálně 2 jezy ,kde jsem přenášel a pouze jedna hodně zajimavá kaskáda (řekl bych ww3) , a poslední cca 1,5 km do soutoku už je to narovnanější

Ziki
1 Chrastava - soutok s Nisou WW I 30.3.10 nafukovací raft Hodnoceni
Vodočet: 2 m3/s Popis: http://r-v-g.cz/index.php?option=com_k2&view=item&id=9:g%C3%B6rsbach-+-lausitzer-neisse&Itemid=5

Vojta
10 WW II 2012 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Popis:


Zobrazit podrobnosti vodáků o této řece z jejich zápisků
:

Tisk kilometráže:

Od říčního km:     do říčního km:    

Detailní výpis:


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

Reklama
Spolujízda (pendl aut)

Reklama Půjčovna lodí Metuje na polských řekách

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Otava tour