Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/rakousko/rosana.aspx?ID_reky=342
Home Rakousko Rosanna Mapa

Řeka Rosanna

71% Oblíbenost řeky


 • Pramen:
 • Délka toku (sjízdné) v km: 23
 • Obtížnost:
    Úsek Říční km Obtížnost
  středníSt. Anton - Flirsch23.0 - 9.0WW III-IV (IV+)
  dolníFlirsch - ústí do Sanna9.0 - 0.0WW V- (sucho)

 • Podmínky: pěkná řeka, která je však hlavně v dolní části před Flirschem a pod ním poznamenána stavbou dálnice. V řece jsou různé betonové bloky a trčící železa. Ze St.Anton cca 5km kontinuální WW II bez odpočinku, jedno místo ažž WW III, dále se tok trochu zklidní a před koncem kaskáda WW III i při nižší vodě. Řeka má docela značný spád. Je tu jediný jez, ten nutno přenést, hrozí zničení lodi. Na výstupním místě pod žžel. mostem to táhne do náhonu. Dolní úsek se soutěskou je navíc zakázáno sjíždět.
 • Sjízdná na čem, kdy, pro koho:
  Limity sjízdnosti jsou definovány pro plastové kánoe se středně zkušenou posádkou, která si dokáže i za nižších stavů najít proudnici s dostatkem vody. Pro majitele kajaků, zkušené vodáky nebo pro vodáky, kterým nevadí občasné přetahování, může být limit nižší. Naopak pro rafty, laminátky nebo začínající vodáky je obvykle nutné vody více.
  ÚsekkdyVodočetAktuálně wiski.tirol.gv.at Aktuální sjízdnost
  střední celoročně odhad!!
  minimum: 135 cm
  úsek: od St. Anton
  vodočet: Flirsch
  měřeno: 13.07. 00:30
  změna vodočtu nebo limitu: 23.11.2022
  176 cm
  Mapa sjízdnosti Statistika sjízdných dnů v měsíci - úsek od St. Anton
  (Sjízdnost v zimních měsících může být výrazně ovlivěna zámrazy vodočtů!)
  Měsíc123456789101112
  Rok 20242000009
  Rok 2023000331302725110111
  Rok 2022000040000100
  Rok 2021006230000
  Průměr1001991094040

  Ještě podrobnější informace o sjízdnosti v tomto úseku?

 • Charakter řeky:
  kajak
  Úsekšířka, typ korytaokolítyp lodědoporučeno prorychlost plavby
  horní6 - 9múdolí kajakzkušené 
  dolní4-7mlesnaté údolízkušené 

 • Nejhezčí úsek: celý
 • Nebezpečný úsek: dolní a pozor na množství železa
 • Obvyklý začátek a konec:
 • Plavbu spojit s řekou: Sanna, Trisana, Inn,Loisach
 • Přístup k řece: silnice občas z mostů
 • Tábořiště: (Přidání nového odkazu )


Řeku už jeli: (8)
zapsat do zápisníku jel jsem ji taky (zapsat do zápisníku) Chystám se na ni
Kdo Km Trasa Obtížnost Datum Loď Hodnocení

Ivis
7 St. Jakob pod jezem, boční most - Schnann, stred, pěší lavka WW II, WW III 26.6.22 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: 24 cm St. Anthon , 136 cm Flirsch Popis: i když v cíli to vypadalo, že bude rozumny nizky pohodovy stav vody, tak občas vody docela dost, jelikož jsem jel se "stalym" začatečníkem..:-)) nebo přesněji kamaradem, co je spíš občasnym vodakem, nebo vodakem vyjimečně ..:-)). Sam bych si to užil víc a měl větší jistotu i radost. Takhle nechtěné zvyšovaní obtížnosti...-)). Na netu to ukazovalo střed zelené (tedy střední voda, což nakonec vlastně odpovídalo. No a nakonec vlastně spokojenost, jelikož jsem se po Trisanně, co ukazovala modrou (nízky stav) a měla vody dost, trošku bal, že zde bude moc, když je zelena. Ale nakonec na obou vody cca stejně. Velice hezky usek. Chtělo to jet možna i horní usek ze St. Antonu k jezu. Ale už nebyl čas. Tak třeba někdy příště. Průměr 9 km/h vlastně spíš bržděním..:-)), takže krasny průměr...navíc bez jakéhokoliv pracného padlovaní vpřed (myšleno na stojatych vodach), což moc nemusím, jen krasné kličkovaní pro volení idealní stopy. Super !

Čechy
11 WW II 30.6.18 kajak Hodnoceni
Vodočet: Popis: Málo vody

Hanz
10 St. Anton - Salzhutte WW I, WW II 2.7.17 kajak Hodnoceni
Vodočet: Popis: Oberste Rossana taková turistika za nízkého stavu, zajímavé to bylo az za výstupním místem

Jamieee
8 asi 2km nad jezem Flirsch - Strengen WW II, WW III, WW IV 10.6.17 kajak Hodnoceni
Vodočet: sucho, šutrovačka, Sanna 245cm Popis: před kataraktem voda odváděna a katarakt absolutně suchý. Pod kataraktem lehčí, ww2-3, technické.

Joxer
12 St. Anton - Flirsch WW III 9.5.14 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Popis: Rosana mne nadchla! Ze St.Anton cca 5km kontinuální WW2 bez odpočinku, jedno místo až WW3, dále se tok trochu zklidní, ale pořád je to výživné a před koncem kaskáda až WW3 i při nižsí vodě. Měli jsme nízký stav vody, takže kličkovačka mezi šutrákama, vody asi tak po pás, ale jelo to parádně. Řeka má docela značný sklon. Na Barace pouze pro dobře sehrané posádky! Sem tam se v řece mohou obejvit železa. Je tu jediný jez, ten nutno přenést, hrozí zničení lodi. Na výstupním místě pod žel. mostem to táhne do náhonu, takže zastavit včas v jednom z vracáků vpravo.

Joxer
12 St.Anton - Flirsch WW III 9.5.14 kajak Hodnoceni
Vodočet: Popis: Rosana je na kajak o řád lepší nez na Baraky, pro které není úplně ideální a když, tak to chce mít dobrý stav vody. Při mé jízdě bylo vody poměrně málo, takže to s kajakem místy drhlo o kameny, ale jinak to byla přenádherná technická kličkovačka s desítkami vracáků, přejezdů a podobného vodního vyžití. Při tomto stavu je vhodná pro středně pokročilé kajakáře, při vysšším pouze pro hodně znalé. Dvě kaskády WW3 se při výšší vodě určitě mění na výživnou čtyřku. Jez je jetelný jen když je voda a to raději vpravo. V každém případě prohlédnout a pozor na železa.

Ziina
13 St. Anton - Flirsch WW III 9.5.14 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Popis:

Tony
8 Flirsch-Steigsiedlung WW III, WW IV, WW V 25.7.13 kajak Hodnoceni
Vodočet: 225cm Sanna Popis: Nasedáme u železničního mostu a pokračujeme v plavbě. Řeka teče v regulovaném korytě v místy ve vysoké navigaci. Po necelých 2km plavby zastavujeme a jdeme nakoukávat (sjezd z dálnice na Flirsch). Je zde nepřehledná dlouhá peřej v navigaci s obtížnými možnostmi zastavení ve vracáku a rozbitým proudem. Celý úsek má asi necelý 1km a spád 50promile. Nakoukáváme od silnice a navigace a hledánáme si optimální cestu mezi kameny a válci. Jede Klouzal a já, každý zvlášť. Ostatní nám dělají ze břehu záchranu v možných průserových místech. První úsek se mi úplně nedaří projet vytyčenou trasou a končím ve válci a následně v podkově. Nějak z toho ovšem vybruslím a chytám se do vracáku. Zbytek peřejí už jedeme po vytyčené trase a vše bez problému sjíždíme. Zbytek osazenstav se přidává na Wolfsluch a jedeme a do staveniště k jezu kde vysedáme.


Zobrazit podrobnosti vodáků o této řece z jejich zápisků
Průvodce kilometráží:

Tisk kilometráže:

Od říčního km:     do říčního km:    

Detailní výpis:Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Otava tour