Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Tradicni-jarni-Kamenice-s-casovym-harmonogramem.aspx?ID_clanku=2464

Tradiční jarní Kamenice s časovým harmonogramem

uveřejněno dne: 17.04.2023 | popisované řeky: Kamenice

22. - 23. dubna čeká závodníky v raftingu a ve sjezdu na divoké vodě sváteční víkend. Díky dlouhodobé spolupráci se státním podnikem Povodí Labe, orgány ochrany přírody, obcí Plavy a dalšími místními samosprávami poteče horským korytem řeky Kamenice v sobotu i v neděli dostatečný průtok, tedy 12 m3/sec. Vodáci tak mohou sjet tento mimořádně krásný, ale také velmi obtížný úsek z Plavů do Jesenného nebo až na soutok s Jizerou.

Reklama

I když je počasí stále aprílové a jaro si letos dává na čas, většina raftových čtyřčlenných týmů R4 si nenechá tento závod „O pohár obce Plavy“ ujít. V neděli se navíc bude závodit o tituly mistrů České republiky v raftingu, ve sjezdu na R4.

Kamenice 2022
Kamenice 2022

Kategorie juniorů do 23 let, mužů, žen a masters startují svůj závod v Plavech a čeká je úsek řeky o obtížnosti WWIII – IV-. Pro juniorské posádky do 19 let je připravena trať na spodním úseku řeky z Jesenného na soutok z Jizerou o obtížnosti I-II.

Již tradičně na Kamenici závodí spolu s raftaři také závodníci ve sjezdu na divoké vodě, a aby se všichni sportovci na řece bezpečně vystřídali, je třeba znát časový harmonogram jednotlivých disciplín.

Kamenice 2022
Kamenice 2022

„Jsme rádi, že se nám opět podařilo domluvit společné vyhlášení výsledků sjezdařů i raftařů, které proběhne v sobotu v 17 hodin na parkovišti u startu v Plavech“, říká ředitel závodu Libor Peška z pořádajícího oddílu HANACE z Českých Budějovic. „Chtěl bych také poděkovat všem, kteří se na organizaci podílí a akci podporují. Třeba koryto řeky od spadaných stromů čistí sami vodáci. Nejvíce nám pomáhá obec Plavy,“ dodává Libor Peška.

Občerstvení pro závodníky zajistí na startu tradičně a skvěle dobrovolní hasiči Plavy. Letošní novinkou bude koncert kapely Kompress, která zahraje před a po slavnostním vyhlášení vítězů, v sobotu od 16 do 20 hodin na asfaltovém hřišti na startu v Plavech.

Kamenice 2022
Kamenice 2022

Na řeku Kamenici je krásný pohled nejen z řeky, ale také z Palackého stezky, z pěšiny, která kopíruje téměř celou závodní trať a může být tak tipem na výlet pro nezávodící fanoušky. Někteří vodáci a diváci využívají i železniční trať, která lemuje řeku.

Jarní sjezdovou část sezóny uzavře sjezd R6 hned následující víkend 29. dubna na rakouské Salze. Následovat už budou především slalomy a sprinty.

Lenka Bauerová, SVoČR
Diskuse nad článkem
Jina doba, P, 18.04.2023 20:01
Hamonogam, Eki, 01.05.2023 18:58
| Re: Hamonogam, Jabberwocky, 01.05.2023 22:37
 
 


Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.