Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Raftari-budou-o-vikendu-v Troji-bojovat-o-tituly-Mistru-CR.aspx?ID_clanku=2471

Raftaři budou o víkendu v Troji bojovat o tituly Mistrů ČR

uveřejněno dne: 25.05.2023

Závodní sezóna českého raftingu se rychle přehoupla do druhé poloviny. Závodníci za sebou mají jarní sjezdy nejen doma, ale i v Rakousku a na Slovensku a nyní se seriál Českého poháru vrací do Čech na slalomové tratě. Raftaře čekají poslední tři závodní víkendy v Troji, Roudnici a na Trnávce. Pro reprezentanty bude vrcholem sezóny Mistrovství Evropy v raftingu, které se uskuteční na konci prázdnin na Lipně.

Reklama
Závody v raftingu
Závody v raftingu

Závody ve slalomu a sprintu na umělé slalomové dráze v pražské Troji proběhnou již tento víkend od 27. do 28. května. Závodit budou čtyř (R4) i šestičlenné (R6) týmy.

Závody v raftingu
Závody v raftingu

V sobotu čeká na raftaře velmi náročný závodní program. Kromě Českého poháru na R4 a nominačního závodu na R6 budou raftové posádky bojovat o medaile pro Mistry České republiky v klubových hlídkách. Jedná se o slalom týmů složených ze tří posádek R4, kde alespoň třetinu členů tvoří ženy. Závod je divácky velmi atraktivní, jednotlivé posádky spolu musí během průjezdů brankami přesně a rychle komunikovat a zvolit vhodnou strategii a taktiku, jak a kde se na trati co nejlépe prostřídat, aby v součtu nasbíraly co nejméně trestných vteřin za dotyk či neprojetí branky a v co nejmenším rozestupu dojely do cíle.

Závody v raftingu
Závody v raftingu

„V Troji se uskuteční Mistrovství České republiky klubových hlídek po velmi dlouhé době. Je to perfektní spojení podívané pro diváky a tmelení kolektivu pro závodníky. Všechny tímto jménem pořadatelského klubu RK Troja srdečně zveme!“ říká Zdeňka Fingrová, ředitelka závodu.

Závody v raftingu
Závody v raftingu

Po hlídkách bude následovat veřejný závod ve slalomu v kategorii R4 MIX, kde spolu na jednom člunu závodí dvě ženy a dva muži. Tento formát zařazují do víkendového programu pořadatelské oddíly čím dál častěji, jeho popularita v Čechách roste. Oblíbený je mezi závodníky i diváky také závod ve slalomu dvojic na nafukovacích deblkanoích - R2 Baraka Cup. Při závodech R2 si závodníci ověří nejen své umění zacházet s pádlem, ale mnohdy také plavecké schopnosti a výdrž pod vodou.

V neděli je program na trojském kanále o poznání kratší, závodníky čeká sprint, při kterém se sčítají časy z obou závodních jízd dohromady. Více o programu naleznete v propozicích.

Lenka Bauerová, SVoČR
 
 


Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.