Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/forum-vltava-na-laminatce.aspx?ID_prispevku=4486 ID_P=30705

Diskusní fórum Re: vltava na laminátce


Diskuse nad tématem
Re: vltava na laminátce, Michal, 16.09.2019 16:34
Ahoj po úspěšném splutí vltavy na naší štařence si dovolím pár postřehů. Musím uznat že vltava v půli září opravdu stojí za to sfoukly jsme jí v pohodě ve dvou dnech pátek vyšák-krumlov sobota krumlov-boršov stáhnout auto a v neděly domů Řeka poloprázdná navíc nám v pátek teklo krásných 16 kubíků v sobotu bohužel jen necelých 6 co se týče jezů kromě dvou ve vyšším brodě který jsme přenesly a zlaté koruny kerý jsem si ve dvou netroufl a v jednom sem se bál že napálím ten trám a koníčkoval jsme sjely všechny bez obtíží a fakticky se potvrdilo vše co tu zaznělo v herbertově nás drobátko přitáhl náhon blbě jsem do něj najel nabral přez špici dost vody a decentně lízl navigaci ale ok rožmberk tak dva kýble vody v lodi jinak pohoda větrní příjemně pohoupalo u papošká jsem vyhnal háčka na břeh lehce lízl nějaký kámen a přibral kbelík vody na cestu na rechlích jsem po shlédnutí množství vody co nabral bratr sám v plastové vydře věděl rovnou že to utopíme ale s háčkem jsem se o tu novinu nepodělil ale stálo to za to :-) při tom průtoku háček zmizel pod vlnou my nabraly spoustu vody zcela amatérsky jsem se nechal stáhnout doleva (nevidět se na videu tak nevěřím že jsem to udělal)ale chytil jsem se v náklonu límce vyklopil háčka a elegantně vysedl :-) lyru jsme vzaly v pravo po kuruně na posledním metru to trošku zahrastilo ale lepší jak pokoušet propust mrázkův mlýn nás docela zalil takže opět zastavit a vyházet vodu jelení lávka se háčkovy nepozdávala naprosto bezdůvodně jela pomaloučku a ani nenacákala zlatá koruna se nelíbila už ani mě tak skončila na laně bratr na plastovce měl mnohem menší ponor (má o 30kg míň jak já) ji teda sjel bez štrejchnutí ale dost si nacákal jinak sobota kdy vodu stáhly na 6 m3 už za moc nestála naprosto nechápu jak to lidi můžou za tohoto stavu jezdit od koruny dolů to byl nekonečný slalom mezi šutry jako je to sice zábava ale chudinu laminátku jsme slušně dodřely sice jsme do ní díru neudělaly ale bude třeba některé šrámy minimálně zatřít pryskyřicí každopádně příště si zjistím kdy se mimo turistickou sezonu pojedou nějaké závody na lipně aby teklo alspoň těch 16 -m3 a sjedem si ji zas

Zasílat/zrušit všechny odpovědi z této diskuse na můj email:  

Odpovědět na reakci

Prosím o zápis jen takových diskusních příspěvků a reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nezadávejte ani komerční nabídky, inzeráty nebo jiné skryté nabídky či komerční odkazy. K tomu slouží buď již existující aplikace Bazar věcí, Volná místa v lodi, Ztráty a nálezy, Pracovní nabídky nebo použijte tiskové zprávy.

Také hodnocení tábořišť a recenze na ně zadávejte přímo k tábořišti u jednotlivých řek!

Příspěvky porušující výše uvedené podmínky budou odstraněny.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Název:  
Jméno:  
Email:  
Text:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi je automaticky zasílán zakladateli diskuse a těm, na jejichž reakci někdo odpovídá.)
   
 
 

 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
07.01.2021 16:42 Druhá vydání knih Bezpečně na tekoucí vodě i Záchrana z válce byla kompletně rozebrána. Mezi vodáky je tak přes 5 000 ks těchto knih a svými počty se jedná o velmi úspěšná vydání. Podpořte další vydání svou reklamou.
11.12.2020 12:35 Pígo vydal další knihu vodáckých povídek s názvem Vlnožrouti. Spolu s předchozími tituly ze stejné série se může jednat o pěkný vánoční dárek.
09.12.2020 12:22 V kalendáři akcí naleznete podrobné pokyny k Vánoční Sázavě, která by se měla konat 19.12.2020.
03.12.2020 9:20 Poslanci i Senát schválili novelu vodního zákona včetně vodáckých pozměňovacích návrhů. Stačí podpis od prezidenta a uveřejnění ve sbírce, aby začala platit. Díky AVTS jsme dosáhli toho nejvyššího možného cíle. Podpořte AVTS svým členstvím nebo jen finančním darem.
01.12.2020 8:55 Sice nám už vodácké muzeum zavřelo, ale pojďte nahlédnout s pořadem Toulavá kamera do jeho krásných expozic.
19.11.2020 9:18 17.11. byla překročena hodnota 1 miliónů návštěv webu raft.cz v kalendářním roce. Minulých několik let počet osciloval okolo 900 000 za rok, letos poprvé jsme se dostali nad tuto hranici. Děkujeme všem za přízeň.
27.10.2020 13:54 Pobavte se videem z Kurzu vodní turistiky, na kterých děláme krizové situace podobné reálným nehodám. Účastnici tak musí řešit někdy i náročnější situace, ale pak budou dobře připraveni na skutečné nehody a hlavně na jejich předcházení.
26.01. Bazar prodám: Pádla dřevěná 155 a 160cm. Původní nápisy a polepy. Předání Praha.

26.01. Bazar prodám: Prodám šprajdu Palm Impact. Koupená před létem 2019 takže necelé dvě sezóny jetá (2020 celkem zřídka

25.01. Bazar prodám: 2xkajak 1x kanoe

16.12. Bazar prodám: plastová kanoe Samba - dvoumístná, dobře opravená a udržovaná

13.12. Bazar prodám: Neopren vesta s nylon rukávy, použitá, zato levně...s nášivkou ACA. V Praze.

13.12. Bazar prodám: Pádlo TNP K1 R 90, 200 cm jedno je dvoudílné, použitá.

11.12. Bazar prodám: Kajak Liquidlogic Jefe Grande Jedna sa o creekovku Liquidlogic Jefe Grande. Nemá hrany a je veľmi s

18.11. Bazar koupím: Koupím kánoe AGARA ( od Noahu ).

15.11. Bazar koupím: Pyranha InaZone 240 v dobrém stavu

14.11. Bazar prodám: plastová kánoe Tydra - dřevěné sedačky

Vtip Karla Macase
03.12. Moravice: Ahoj, na řece Moravici je v propusti u nové MVE (ř.km. cca 38 - asi 1km pod jezem v Janských koupel
19.11. Hostačovka: Od Hostačovského rybníka je asi 6 stromů, které je nutné přenést a dále několik stromů, které lze dl
18.11. Rožnovská Bečva: Rožnovská Bečva 15km se nachází strom přes celou šíři toku. Je to pod golfovým hřištěm asi 200m a mu
28.10. Morava: jez Bohdíkov, na koruně jezu je nově klapka, vpravo náhon do MVE a pod ním rybí přechod už poměrně b
05.10. Mže: Sobota 3. 10. 20, Bdeněves - Kalikovák. Vodočet pod Hracholusky těžce proměřuje - křivka (v reálu př
29.09. Gail: Pod mostem Birnbaum - Nostra je ve vodě nějaký bordel, řeže to tam nafukovačky. Někde v pravé části
05.09. Chrudimka: Pozor na Chrudimce na úseku pod Sečí (Padrty-Mezisvětí). Je tam nesčetně popadaných stromů, přenášel
29.08. Cetina: Dle všeho je druhý sifon v "úzkém průjezdu" na ř.km. 8,8. Krom osobní prohlídky tak usuzuji i dle po
11.08. Rokytná: Ahoj. V Rokytné je voda po několika letech! A je sjízdná. Minulý víkend jsem ji prošel od Jaroměřic
10.08. Ploučnice: Jak píše předchozí upozornění. Tak letos 2020 potvrzuji, že před Brenským mlýnem, tam kde jsou hned

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.