Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/forum-Re--Hekri-na-Vltave.aspx?ID_prispevku=4553

Diskusní fórum Hekři na Vltavě?


Diskuse nad tématem
Hekři na Vltavě?, Kuba Turek, 09.04.2020 15:40
Ne, to určitě ne. Už to z nich leze. Nějaký úředník na Povodí Vltavy kliknul na malvarovou přílohu v mailu a mizerné zabezpečení systému to pustilo dál.

Odpovědět

|_Re: Hekři na Vltavě?, Eki, 09.04.2020 15:59
No, podle načasování a toho, co se děje v Pobaltí a okolí, bych tipoval revanš Rusáků za Koněva Smajlík . Ale nejsem na to odborník, jen když to vypadá jako pes a štěká to jako pes, tak to asi bude pes. ČHMÚ stavy uvádí, tak jde ten výpadek pro nás vodáky obejít. Smajlík

Odpovědět

|_Re: Hekři na Vltavě?, kavol, 09.04.2020 21:25
ale prosímtě, nebuď paranoidní, napsat o napadení hackery je samozřejmě zajímavější než přiznat, že někdo něco podělal

a můžu tě ujistit, že rusáci by si Prahu 3 s Prahou 6 nespletli

Odpovědět

|_Re: Hekři na Vltavě?, Eki, 09.04.2020 21:39
Myslim, že jo. Znáš to: Říjnová revoluce byla v listopadu, včera tam znamená zítra, když něco charašó páchnět, tak to voní. Praha 3 i Povodí Vltavy mají sídlo v Praze. Maji prostě jiný měřítka. Smajlík

Odpovědět

|_Re: Hekři na Vltavě?, Petr, 09.04.2020 22:17
Neblázni, ty už jsi z té "západní" propagandy úplně zblbnul.
Mmj, američané bombardovali omylem Prahu místo Drážďan :-))))), takže eventuelní záměna Prahy 3 za 6,jest zhola o ničem. Smajlík

Odpovědět

|_Re: Hekři na Vltavě?, kavol, 09.04.2020 22:58
mno, to sis asi taky trošku popletl, "my už dnes se máme líp než zítra" platilo v Hošticích :-)

každopádně nemůžeš si představovat mužika, jak sedí na base od vodky a v deliriu něco náhodně mačká

Odpovědět

|_Re: Hekři na Vltavě?, Eki, 12.04.2020 18:34
Tak sjízdnost z Povodí Vltavy stále mimo provoz. Kavol má bezpochyby pravdu, to nebylo ožralým mužikem, co něco náhodně mačká Smajlík
Také bych chtěl žít ve světě, kde si státy neškodí a to nejhorší, co můžeš potkat, je tupý úředník. Aktualita - rusáci požádali o sochu Koněva ministerstvo obrany, které ji nevlastní. A pak se něčemu divme Smajlík Smajlík

Odpovědět

|_Re: Hekři na Vltavě?, Střelec, 14.04.2020 12:52
Ona ta socha nepatří ani Praze 6, ale památkářům/ministerstvu kultury (stála v památkové zóně). Ale ti umí šikanovat jen soukromníky při opravě baráku (a když svými požadavky způsobí katastrofu, tak najednou za nic nemůžou), na víc si netroufnou. Rusko má jiný systém, navíc se obrátilo na ministerstvo, které by podle jejich názoru mělo být alespoň teoreticky funkční. Ministerstvo zahraničí ČR jen dlouhodobě kryje provokace starostů (bordel ministerstva vnitra)a jiných politických a uměleckých vyžírků, kteří místo něj dělají zahraniční politiku, aniž by k tomu měli mandát. Bohužel - smlouvu mezi Havlem a Jelcinem z roku 93 o ochraně válečných hrobů a památníků okázale porušujeme my, ne Rusko. Nejhorší na tom je, že argumentace jediných pravých demokratů prakticky doslovně kopíruje argumentaci soudruhů z různých OV KSČ z doby, kdy se "na protest proti..." (lokálně doplň válku v Koreji nebo ve Vietnamu) odstraňovaly pomníky a pamětní desky Americké armádě. Na Praze 6 přidali ještě "argument" s rouškou. Žižka, ani svatý Václav ji taky nemají, takže kdy přijdou na řadu?

Odpovědět

|_Re: Hekři na Vltavě?, Kuba Turek, jakub.turek~horydoly.cz, 14.04.2020 15:18
Cože? Bubeneč u školky Marty Gottwaldové je památková zóna? Dlouho jsem žil v Dejvicích, ale o tomhle jsem nikdy neslyšel.

Odpovědět

|_Re: Hekři na Vltavě?, Eki, 16.04.2020 15:01
Já taky myslim, že nemáš pravdu, ověřuj prosím informace. Sochy okupantů maji holt těžkej život. Sochu jeho šéfa, vítěze nad nacisty, odstřelili z Letný sami komunisti, proč asi. Ale že přemístění sochy do muzea tu velmoc tak naštvalo 75 let po válce, když už je to i jinej stát? No, asi jiná nátura a kultura... Smajlík
Průtoky na raft.cz díky tomu stále nefunkční. Smajlík

Odpovědět

|_Re: Hekři na Vltavě?, Du-šan, 17.04.2020 19:28
Zajímavé průtoky na raftu nejdou, ale na Hydře fungují a to to berou ze stejných stránek bych řekl.

Odpovědět

|_Re: Hekři na Vltavě?, Viktor, 20.04.2020 11:31
To neni tak docela pravda, s tim okázalym porušovánim ochrany památníků a hrobů. V rusku se celkem likvidujou hroby a památníky čs. legionářům a to už dost dlouho. Neměl nechat bombardovat Boleslav po konci války, neměl potlačovat povstání v maďarsku a neměl se účastnit invaze v 1968. Tyhle věci docela hodili stín na jeho působení za 2. sv.

Odpovědět

|_Re: Hekři na Vltavě?, Kuba Turek, jakub.turek~horydoly.cz, 20.04.2020 11:48
Když už zabíháme takhle daleko do historie, tak Koněv byl také hlavní řezník v Budapešti roku 1956 a architekt Berlínské zdi 1961.

Před tím typický neschopný bolševický velitel, který se nahoru vyšvihl jenom proto, že Stalin nechal pozabíjet všechny své velitele ve třech čistkách těsně před 2. světovou válkou, které přežil jen největší bolševik Vlasov (později paradoxně osvobodil Prahu od nacistů v nacistické uniformě ještě před Koněvem).

Koněv měl zachránit Rusko, ale kvůli své neschopnosti kombinované s neschopností Stalina, ustupoval až k Moskvě, kde mu zadek zachránili až zmíněný Vlasov a také Žukov, kteří v podstatě za něj převzali velení obrany.

Českoslovenští vojáci byli pod jeho velením úplně zbytečně vybiti nejprve u Charkova a potom znovu na Dukle.

Tady je shrnutí jeho profesního života: www.horydoly.cz/slovnik/ivan-s...

Odpovědět

|_Re: Hekři na Vltavě?, Petr C., m.c.hammer~seznam.cz, 20.04.2020 1:11
Mstít se za odstranění Koněva a ostatní naschvály z poslední doby úplně jiným organizacím, včetně nemocnic, to je příliš hloupé a buranské i na Rusáky.
Proč, když lze zaútočit na systémy přímo zúčastněných institucí.
V souvislosti s tím mě zaujalo, že ministr zahraničí Mike Pompeo, prohlásil na adresu hackerů útočících na nemocnice, že je to ošklivé a aby toho hned nechali. To zní, jako by si myslel, že ho ti hackeři poslechnou. Těžko by chtěl sehrávat etudu na téma: Jak jsem já, sám velký ministr zahraničí Mike Pompeo, učinil velkohubé prohlášení a nikdo si z toho nic nedělal.
Máme tomu tedy rozumět tak, že ti hackeři mají nějaký důvod se podle jeho prohlášení řídit?

Když už jsme u toho Koněva.
Na místě starosty Koláře bych začal chodit kanálama. Ona to totiž přestala být legrace. Ruský ministr obrany údajně požádal úřad pro vyšetřování, aby tento zahájil trestní stíhání ve věci odstranění sochy a nechal si k tomu vytvořit i zákon podepsaný prezidentem. To vypadá, jako by ministra přestala situace bavit a rozhodl se ji řešit vlastními silami. Ale chce to mít právně pokryté alespoň z ruské strany. Prezident mu to posvětil a pokud bude na Koláře vydán v Rusku zatykač, případně i mezinárodní přes Interpol, tak doručení Ondřeje Koláře do sféry působnosti ruské jurisdikce už jeho podřízení zajistí. Nějaká otázka retroaktivity zákona je pro něj zřejmě podružná.
To je třeba si uvědomit a zařídit se podle toho.

Ale jinak je to dobrá ukázka poměrů v ruské státní správě, kdy každý orgán říká a koná něco jiného a často si neumí nebo nechtějí ověřit reálný stav věci.

Odpovědět

|_Re: Hekři na Vltavě?, kavol, 20.04.2020 21:28
mno, to prohlášení bylo trošinku jinak než jsem to četl v českých novinách:

www.state.gov/the-united-state...

tak naokraj ;-)

Odpovědět

|_Re: Hekři na Vltavě?, Ivis, 20.04.2020 23:31
uff, no to je mi článek, opět hodní "soudruzi" z USA, kteří to s námi se všema myslí dobře i s celým světem a chtějí nám všem jen pomáhat a chránit nás... Škoda jen, že je ted skoro sucho, kdyby byla voda aspon na hranici povodnového stavu dalo by se to brát jako mnohem vážnější ohrožení a víc a líp ukazovat na takové, co se jim hodí -)). Ale zas by mohli ti hodní hoši z USA, když chtějí tak pomáhat, aspon pomoci Povodí Vltavy ty jejich stránky zprovoznit, protože jim to očividně moc nejde, když už 10 dní to neumí zprovoznit.

Odpovědět

|_Re: Hekři na Vltavě?, Petr C., m.c.hammer~seznam.cz, 21.04.2020 7:14
Aha, tak daleko jsem nepátral. To je opravdu něco jiného.
Vidím, že jsem opět podcenil schopnost českých takynovinářů dezinterpretovat převzatou zprávu.
V originále to opravdu zní jako prohlášení ministra zahraničí. Stejně je ale zajímavé, že Pompeo dohlédl ze své výše až do toho, co se děje okolo nemocnic v ČR.

Že se hackeři v současné situaci zaměřili zrovna na nemocnice je zajímavé také. Teď musí čekat, že po nich celá část bezpečnostních složek zodpovědná za kybernetickou bezpečnost půjde jak po uzeném. Buď si z toho nic nedělají, protože si věří, v tom případě to asi nebudou žádní blbečci, anebo je to celé předem domluvená hra za nějakým účelem. No uvidíme, co se z toho vyvine. Ať je to jak chce, ať skapou do rána na ploché nohy.

Odpovědět

 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

07.08.2020 9:37 Na Jizeře probíhají stavební práce. V obci Loukov (67,7 ř.km) je stržen most a staví se nový a jez Loukovec (64,4 ř.km) se opravuje, průjezd je uzavřen!
05.08.2020 21:47 Pozor na Dyji. Z VD Nové Mlýny byl zvýšen průtok na 150 m3/s (1. SPA). Tento průtok poteče minimálně do pátku. Z VD Vranov je v současné době odtok 30 m3/s. Tento průtok bude po naplnění vyrovnávací VD Znojmo i pod touto nádrží a to pravděpodobně až do neděle. Začátečníci proto pozor, může to být nebezpečné!
03.08.2020 19:30 Srpnová akce na Moravici se neuskuteční. Povodí Odry nebude v tomto plánovaném termínu zajišťovat proplach potrubí.
23.07.2020 20:47 Na Vltavě opět špatně postavená propust na jezu Konopa, která je za zvýšeného stavu nebezpečná a musí se přenášet. Za AVTS jsme bohužel nebyli osloveni ve fázi projektu, ale už během stavby jsme upozorňovali, že bude nebezpečná.
10.07.2020 14:16 Poslanecká sněmovna se nakonec k hlasování o vodním zákonu do prázdnin nedostane. Novela bude zařazena na program nejdříve v září 2020.
07.07.2020 15:51 Dobré tipy na výlety po českých řekách nebo zajímavé informace pro začátečníky najdete zdarma v letošním speciálu Pádlera Na vodu.
02.07.2020 7:02 Jsou tu prázdniny a na vodu bude vyrážet mnoho nováčků nebo vodáků, kteří jezdí maximálně jednou ročně. Aby vaše plavba byla bezpečná, přečtěte si deset základních rad, tedy desatero vodáka začátečníka.
17.06.2020 10:57 Na darujme.cz byl vytvořen projekt Zachraňte vodáctví v ČR, kterým lze přispět na činnost AVTS.
09.08. Bazar prodám: Prodám neoprenovou špricku Hiko Crust 87, XL. Téměř nepoužitá, jako nová. Ústí, Děčín, Teplice, Most

08.08. Bazar koupím: Nabídněte prosím, laminátovou loď typu tučňák pro začínající vodáckou rodinu. S opravami zatím nemám

07.08. Bazar koupím: Ahoj, koupím pro sebe jetý, ale zachovalý slalomový kajak nebo kánoi (i debl). Mám 192 cm a 90 kg.

04.08. Volné místo: Hledám na občasné sjíždění řek člena posádky (člun Pálava) případně možné i jednotlivě na kajaku. C

04.08. Ztráta: Černá peněženka Jack Daniels s doklady.

03.08. Bazar prodám: Prodám kevlar-karbonový sjezdový kajak Essox, červený, opravovaný, plně funkční, váha asi 12,5 kg vč

02.08. Bazar prodám: prodám špičkovou helmu Sweet Rocker, nová, vel. M, barva bílá, karbonové proužky, cena 4390 kč ! (o

31.07. Bazar prodám: Prodám Palavu málo použitá, modrá, delší šrouby pro popruhy, cena dohodou

30.07. Nález: 25.7.pádlo

30.07. Ztráta: Zelene tricko s napisem Party v plnem proudu

Reklama
Vtip Karla Macase
08.08. Jihlava: Kousek pod jezem Mohelenský mlýn (to je ten první pod přehradou) jsou dva padlé stromy přes celou ře
29.07. Pilica: Potvrzuji dobré zkušenosti s necháním aut v Praczke. Odvezli nás na start do Maluszyna a přivezli ze
23.07. Sázava: Lesní jez upozornění pro kajakáře . Ve středu jsme jeli Sázavu z Týnce na kajacích vše bylo krásně
13.07. Ohře: Od 15.7.2020 do 31.8. 2020 se bude bourat a opravovat lávka v Sokolově. Místem je zakázáno proplutí,
21.06. Chrudimka: Pro úsek od křižanovický přehrady (odtok z nádrže 24 m3) - celkem bez stromů a všechno šlo projet. p
11.06. Cetina: Zjistili jsme, že chorvatské vodácké firmy moc nerozlišují statuty "Národní park" a "Chráněná krajin
28.04. Chrudimka: Jez Kalousov ř.km 16,4 je v rekonstrukci. Před jezem je panelový brod. Nad jezem chybí přistávac
27.04. Moravská Sázava: Jez v Lupěném vypadá jako pohodová skluzavka, 4.3. jsme jej jeli za víc než dostatečného vodního sta
27.04. Svratka: Mezi mosty na 46,6 (Pořící)a 46,0 (Renenská třída) je přes celou šíři koryta natažena norná stěna, s
12.04. Vltava: Ahoj, pozor na jezu pod Papouščí skalou, je tam rekonstrukce jezu, propust vpravo je nová a zúžená,

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama