Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Pravidla-chovani-na-rekach.aspx?ID_clanku=334 ID_P=22

Pravidla chování na řekách

Diskuse nad článkem
Kajak && mechurina, Honza Cejp, cejp~seznam.cz, 19.06.2003 9:42
Nicmene faktem zustava, ze na raft ci palavu se v CR sedne prakticky kdokoli a jezdi cokoli. Priklad: Pokud jede kajakar na Tanvaldskou Kamenici, musi uz mit nejake zkusenosti, pokud tam jede raft, velmi casto ma posatku velmi nezkusenou s danym typem vody.
Ze nekdo tvrdi ze raft je pomalejsia neobratny, raft je tak rychly a obratny jak rychla o zkusena je jeho posadka, kdyz se kouknete treba na raftove zavody, tak zastavit, otocit nebo uhnout raft v tekouci vode lze...
Samozrejme, kazdy neni zavodnik na raftu, ale ad kazdy jezdi jen to na co ma, kdyz nedokazu zatacet nemam na Hameraku ci Vavrinaku co delat, kdyz nedokazu zastavit, tak co pak hledam na Kamenici.

Jezdim celkem casto na vodu do zahranici, kde je komercni rafting mnohem vice popularnejsi a rozsirenejsi nez v CR, presto se mi tam ani jednou nestalo ze by me nejaky raft prevalcoval, nebo ze by se mi jenom tlacil na zada (a to je na raftu 8 podnikatelu a jenom jeden zkusenej vodak).

Dalsi problem s raftovanim v cechach, ze pokud se na raftu sejde posadka ktera sice na vode uz delsi dobu jezdi a s divokou vodou na celkem zkusenosti(ale jenom z kajaku ci deblovky), tak se kazdy snazi ridit cely raft, pokud se podivate jak jede komercni raft v zahranici, tak presto ze posadka je na vode poprve v zivote, tak vsichni padluji synchrone, kdyz vudce rekne leva tak leva hrabe. Kdyz se podivate v cechach na raft(ne komercni), tak si kazdej na rovne vode padluje jak chce, v proudu jeden pritahuje doprava, druhej odlamuje doleva, treti si prohlizi hlavicku na padle atd.

Tyto problemy tady jsou a bohuzel se nevyresi pouze uvedenim "pravidel chovani na rece", v zahranici napriklad museli pristoupit na povinost licence na raftu, velkou merou se o to zaslouzili nezodpovedni rafteri z cech :(

 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Odpovědět na reakci

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.