Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Pravidla-chovani-na-rekach.aspx?ID_clanku=334 ID_P=19

Pravidla chování na řekách

Diskuse nad článkem
Řád platí VŠUDE!, Petr, ptacek~raft.cz, 19.06.2003 7:48
Ještě jedno vysvětlení, pro jaké typy řek vlastně platí Plavební řád: "Každá povrchová voda v ČR, na které se provozuje jakýkoli plavební provoz, to je plavba na jakémkoliv plavidle, je ve smyslu zákona o vnitrozemské plavbě chápána jako vodní cesta." A na každou vodní cestu se vztahuje plavební řád. Takže se nejedná pouze o Vltavu a Labe, ale o jakýkoliv potok, přehradu, rybník, písák ... Prostě všude tam, kde se dá na vodu jakákoliv loď, tak platí plavební řád!!! Je to jako se silnicemi. Také máme dálnice a obyčejné silnice, kde na dálnicích platí trochu rozšířená pravidla. Taktéž je to s Labem a třeba Orlicí.
Musím ještě jednou upozornit, že pro malá plavidla nemusí být žádná poziční světla, že nemusí nic signalizovat (ať světlem nebo vlajkou) atd. To opět platí pro velké lodě, jak je v plavebním řádu jasně napsáno.
 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Odpovědět na reakci

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.