Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Pomnicky-u-jezu.aspx?ID_clanku=2116 ID_P=28

Pomníčky u jezů

Diskuse nad článkem
Re: Pomníčky u jezů, Vlada, 12.08.2019 13:06
Ono to chce umet poznat, kdy je vody malo a kdy az moc. Zrovna u Radosova to je dost zradne. Sam jsem ho jel na kanoi asi 20x, pokazde kdyz bylo malo nebo spise malo vody. Dost casto ho pri malem stavu vody i deti sjizdely po zadku, dole nebyl zadny velky valec, byla to jen takova prijemna bublinkova koupel, ja tam mel vody po pas a deti po hrudnik, ale nohy jim spodni proud nepodrazel, takze jen nevina koupacka. Pak bylo jednou vody tak nejak stredne a koupali jsme se pod nim s pritelkyni, ktera ma cca 160 cm a videl jsem, jaky ma problem se tam postavit na nohy. Ja (185 cm) jsem se tam postavil uplne v podhode, a vzdycky jsem ji v pohode vylovil a drzel v naruci... byla to spousta legrace. Ale uz jsem videl, ze ten jez je bezpecny pro mne ale uz ne pro ni. No a pak jsem jsem ho jednou jel a dole jsem podle vetsi nez obvykle sily zpetneho tahu valce poznal, ze to bylo uz na hrane. Nastesti jsem ho sjel, ale pak jsem si chtel nafackovat. Sice bych se i tak asi pod nim v postavil na nohy, ale... nahoda je blbec a to riziko bylo vlastne zbytecne. No a od te doby ho uz nejezdim. Jednak uz mi to nic nedava (asi proto, ze jsem ho jel tolikrat) ale hlavne protoze nechci davat blbej priklad ostatnim. Tento rok, kdy bylo opet extremne malo vody, kamaradi, kteri ho nikdy nejeli si ode mne vyzadali dobrozdani, ze to je uplne bezpecne a pak ho jeli... Nechtel jsem jim kazat, ale asi 10x jsem jim zduraznil, ze to plati jen pro ten maly stav vody, aby ho nikdy nejeli, kdyz te vody bude vic. Bohuzel nas z louky pozoroval malej kluk a bojim se, jestli treba za deset let nepojedou s kamosema a bude si pamatovat, ze ho chlapi tenkrat v pohode jeli, tak ze on to zvladne taky.
 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Odpovědět na reakci

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)



Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.