Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Pomnicky-u-jezu---III-dil.aspx?ID_clanku=2334 ID_P=17

Pomníčky u jezů - III. díl

Diskuse nad článkem
Re: Jojo, HoP, 24.09.2021 23:16
Zkušený si nepřipadám s narůstajícím věkem ve stále více oborech... Spíše mi šlo o to, že fotka pomníčku a to, že jsi ho našel a poskládal jich pár za sebou do článku, je takové (z mého pohledu!) povrchní... Jako z bulváru.
Za každým pomníčkem je osobní příběh, možná nešťastná náhoda a tragédie, možná něco jiného, vyústění do té doby osobního příběhu... Instalace záchranných prostředků je chvályhodná, pracná a mnohdy i marná a marná. Pár vět na závěr (nebo v textu) článku o nebezpečnosti toho konkrétního jezu a pochvale za budování záchranných prvků mi připadá plytké.
Jezy jsou součástí vodní cesty, stejně jako křižovatky, soubory pravidel pro leteckou dopravu apod.
Neber si, prosím, osobně, je to moderní trend...
Jen mi u formátu psavce typu Tebe nedalo a ozval jsem se. Bohatě by mi stačilo, kdyby k popisu pomníčku a uvedení jezu přibylo i stručné: Byl ožralý, měl aneurysma a nevěděl o něm, neuměl plavat, nechtěl, ale kamarádi ho ukecali, byl poprvé na vodě, skočil tam po rozchodu s první láskou, strčil ho tam jeho pes nebo ho tam stáhla dvoumetrová štika, protože neměl povolenou brzdu při vláčení a nečekal ji tam třeba... To by už mělo trochu jinou vypovídající hodnotu, než jen jednoduché schéma "křížek na břehu rovná se nebezpečný jez rovná se doplňte si podle vaší víry a vztahu k úřadům třeba".
Domnívám se, že respekt k životu má být vyvážený s respektem ke smrti. Tu rovnováhu dodávají v různé míře naše znalosti (nejen o dotyčném) a zkušenosti.
Ale opakuji, není to v osobní rovině. Napsal jsi tři články tak, jak jsi to cítil. Lepší než nic a děkuji Ti.
Největším darem, co nás odlišuje od zvířat, je náš mozek. Danajský dar na druhou stranu a nejen v případě jezu se zatím 48 mrtvými...
Osobně by mi nevadilo se o smrti na vodě bavit a psát více, jen by to muselo mít přidanou hodnotu ne-bulváru. Je to důležité a třeba by to pár lidem ve finále umožnilo umřít jinde a jinak, než na jezu a příliš brzo. Tam vidím potenciál prevence, které není nikdy dost...
No nic, tak zase někdy někde... Smajlík


 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Odpovědět na reakci

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.