Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Opava-a-Viktorka.aspx?ID_clanku=992 ID_P=60

Opava a Viktorka

Diskuse nad článkem
Re: statistika pro Honzu, Honza Hrubeš, 17.04.2009 17:56
No mám i jiné věci na práci než pořád diskutovat, ale ještě jednou napíšu - právě tato Tvoje reakce je totiž ukázkou toho, co považui za kontraproduktivní: Nejdřív vytrhneš z širšího kontextu jeden dílčí populární problém - perlorodku, pak se jen tak mimochodem zmíníš o kůrovci (co ten má s povolením splouvání Vltavy společného?), pak o Bursíkovi, biomase a odpadcích (ani to s tím, myslím nesouvisí). Všechno jsou to věci, ve kterých se naše názory nebudou zřejmě zas tak moc rozcházet, ale k dané problematice přímý vztah nemají. Jestliže chci vyřešit určitý problém (splouvání horní Vltavy, stavbu bezpečnějších jezů atd.), musím vyhmátnout to podstatné a na to se soustředit.
Mně z těch dvou posledních větších diskusí (horní Vltava, utonutí na Opavě) vyplynulo, že by bylo užitečné na některém z vodáckých serverů mít právní okénko (stačilo by mít odkazy na příslušné zákonné normy), kde bychom si ujasnili, jak je to s legislativou a našimi možnostmi, a okénko, kde bychom se informovali o chystaných zásazích (stavby jezů, MVE, regulace koryta atd.). To by nám snad pomohlo reagovat včas a koordinovaně, tedy také účinně. Tyto informace je příslušné povodí povinno poskytovat a jde tedy jen o to si je najít nebo o ně požádat. Meditovat co jsme měli udělat a neudělali je naprd, přemýšlejme co udělat propříště. Jinak si podobné diskuse ještě mnohokrát zopakujeme. Já se podívám jak je to v povodí Odry, snad se v dalších povodích taky někdo najde.
 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Odpovědět na reakci

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama