Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Opava-a-Viktorka.aspx?ID_clanku=992 ID_P=20

Opava a Viktorka

Diskuse nad článkem
Re: Byl jsem na Opave den poto, Klasik, 15.04.2009 15:29
To je přesně ten stav co popisoval Meloun. Úprava toku na prismatické koryto se stabilizačními stupni pro snížení podélného sklonu. Z hlediska zdržení vody v povodí a vývoje velkých vod naprosto kontraproduktivní stavba. Oblíbené z hlediska ochrany území (rychle s vodou pryč o kousek dál). Bohužel i pro urbanisty je čára podle pravítka a Bern. lemniskáty stále přijatelnější, než říční niva s meandry a přirozeným vývojem.

Chtělo by to nějak zaútočit na správce toku a investory (obvykle státní peníze nás všech). My vodní budeme vždy devátí, protože tam lezeme dobrovolně a řeknou nám, že tam nemáme co dělat. Ale pokud tam za zvýšeného průtoku někdo spadne, tak většinou taky nedopadne dobře. Zvláště pokud je opevněné i dno. Většinou vám proud podráží nohy i při malé hloubce a taková noha ve spáře rovnaniny z lomového kamene, také není to pravé.

Zaútočme na politiky. Na komunikacích taky již neexistuje nový úsek s dopravní závadou a tady se staví nebezpečné úseky naprosto záměrně na přirozených vodních cestách.


 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Odpovědět na reakci

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.