Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Neni-bokem-jako-bokem.aspx?ID_clanku=784 ID_P=38

Není bokem jako bokem

Diskuse nad článkem
Re: kde se to naucit, Franta, 12.06.2007 15:20
Takhle jak je to na té fotce je to podle mne dobře. Zadák na deblovce jede na levou ruku a v okamžiku kdy sklouze z vlny na spádovou desku propusti může ostrým záběrem odsadit příď od kozy propusti, natočit deblovku přídí po proudu a dole díky nevelkému rozdílu hladin vyjet z propusti přídí "rovně". Na rozdíl od fotky z Herbertova, kde měli na přepadu málo vody a už zadrhnutím o hranu klausury se deblovka dostala do nadměrného pravého náklonu, který po dopadu nevyrovnali.
Ostatně ve starých vodáckých příručkách se psávalo, že jezy nejsou divoká voda, ale jen technickou překážkou plavby. Což ale neubírá na síle argumentu, že sjíždění jezů bokem opravdu "frajeřina" je, a právě proto to tak láká začátečníky. Kdeže se to naučit???...většina otavských jezů, zvláště ten štěkenský, jsou pro nácvik těchto prvků docela vhodné.
 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Odpovědět na reakci

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Otava tour