Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Na-vodu-roku-1944---I-dil--ze-Stankova-na-Rozvodi.aspx?ID_clanku=2123 ID_P=17

Na vodu roku 1944 - I. díl: ze Staňkova na Rozvodí

Diskuse nad článkem
Re: Historie, Eki, 27.08.2019 14:45
Ahoj Zdeňku,
dík za doplnění dobové atmosféry. Já to nechtěl rozpatlávat tak do detailů, ale s většinou souhlas. Jak se ještě dozvíš, cesta trvala od 4. do 16. srpna 1944. Vtip byl v tom, že děda vlastnil továrnu na filtry k plynovým maskám. Plynová maska je vojenský materiál, ikdyž jí každý Němec tahal s sebou celou válku zbytečně. To umožnilo dědovi zaměstnat spoustu mladých lidí, takže mohli zůstat v Česku. A jako zaměstnavatel mohl ty kamarády přece poslat na služební cestu. Zásoby vozilo zřejmě firemní auto, které na to ale samozřejmě nemělo povolení, jak píšu. Doba samozřejmě hrozná, proto s vysvětlením, ale fotky krásný, nechtěl jsem o ně čtenářstvo připravit.
Loď Muška rozhodně laminátová nebyla, možná nějaký nátěr, nevím, na druhé fotce je možná zezhora a jsou vidět žebra Smajlík .
 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Odpovědět na reakci

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.