Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Na-vlnach-vypusteneho-Orliku.aspx?ID_clanku=2156 ID_P=13

Na vlnách vypuštěného Orlíku

Diskuse nad článkem
Re: Slavná Vltavská kaskáda, Petr, 17.12.2019 11:21
Za kaskádu komunisti nemůžou. Možná za konrétní provedení, ale myšlenka je mnohem starší a šla napříč režimy. Za Rakouska chtěli stavět desítky jezů s plavebními komorami. Ve dvacátých letech byla navrhována jako optimální řešení 70 metrů vysoká přehrada ve Štěchovicích. Naštěstí to nešlo postavit.

Hlavním argumentem byla myslím splavnost Praha - Budějovice - Dunaj (!) a splavnost Labe pod Mělníkem, kterému lze z kaskády nadlepšovat průtok.

Někoho to nepustilo dodnes (kanál Labe - Odra - Dunaj).
 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Odpovědět na reakci

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.