Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/forum-Re--POZOR-PONTONOVY-MLuzec-n.aspx?ID_prispevku=4808

Diskusní fórum !POZOR PONTONOVÝ M.Lužec n.Vlt


Diskuse nad tématem
!POZOR PONTONOVÝ M.Lužec n.Vlt, řeka: Vltava, Petr, 11.08.2021 16:58
Pod Lužcem n. Vltavou je téměř neviditelný pontonový most pro nákladní auta odvážející zeminu z koryta řeky na druhé straně. Je to v místě, kde ho nikdo nečeká a není vůbec vidět, je tam jen cedule, ale podle mně těžko v rychlosti proudu vyditelná,a už i tak dost pozdě postavená, takže těžko to stihne kdokoli dopádlovat ke břehu, kde se navíc nedá moc vystoupit, proud je všude.Nejsem aktivní vodák, ale dost mne to šokovalo.Viděl jsem nedávno jak tam sám jel z Lužce n. Vltavou samotný raftař, jestli tam most byl, tak to do něj napáli, pokud se převrhl musel být stržen proudem pod pontonový most a tam už může být cokoliv, co by ho přidrželo pod mostem a utopilo.Např. samotný raft.Se divám, že něco takového není lépe označeno např. nějakými lany každých pětset metrů před místem s barevnými vlajčkami, které by se už nedali lodí podjet, aby to bylo náležitě upozorněno. Někdo takhle může nasednout už v Lužci a za 500m nebo 1000m ho čeká takovýhle zátaras.Šlo by to vložit do mapy.cz a maps.cz?Já to neumím.Díky.Šťastnou plavbu, nevím zda tento úsek není navíc nebezpečný, patrně je i z jiného důvodu, končí asi jezem při soutoku s Labem, nevím, ale i tak se může chtít někdo projet pár kilometrů sám či s někým či dokonce s dětmi a toto...

Odpovědět

|_Re: !POZOR PONTONOVÝ M.Lužec n, řeka: Vltava, Chobotnice, 11.08.2021 23:48
Už to tam nějaký lidi protahlo spodem a Povodí o tom ví: www.facebook.com/6314726835861...

Psal jsem o tom i v článku co vyšel minulej tejden. Jsou tam plavební znaky Zákaz vplutí. Most je viditelnej na pohodu, pro člověka co kouká, aby viděl. Nicméně baner na Lávce v Lužci by mohl pomoct. Ale to je otázka na Povodí. Lidi, co aktivně čtou Raft, nebo si dělají předletovou přípravu na mapách se tomu pravděpodobně vyhnou. Zas až takovej proud tam neni, aby se nedalo dojet ke břehu. Jel jsem tam naposledy v červenci při docela vysokym průtoku. Nebezpečný to je pro bytosti co kecnou pod Vraňanskym jezem do lodě a nechaj se unášet. S blazeovanym, nevěřícnym, vytřeštěnym, bezmocnym (nehodící se škrtněte) pohledem se nechaj nacucnout i pod ten pontonovej most.
Lano s vlaječkama přes řeku umí bejt samo o sobě nebezpečný, jak se ukázalo před časem nad přívozem v Tróji.

Odpovědět

|_Re: !POZOR PONTONOVÝ M.Lužec n, řeka: Vltava, Dan, 12.08.2021 15:23
No, a potom na to existuje jeden gymnastickej cvik, který je hodno čas od času nacvičovat, aby ho člověk uměl dřív, než ho musí použít.
Když už teda dojde na přímý kontakt s příčnou nepodjetelnou překážkou a loď se dříve či později ocitne bokem k ní (na jedné straně) i silnému proudu (na druhé straně) a tedy akutně hrozí zalití lodi a nacucnutí dospod, tak se musím i s celou lodí přiklonit ku překážce, doslova ji vyklonit po proudu, aby proud šel pod loď a nenaléval se přes borty.
A pak už "jen" pracičkama rychle ručkovat na bezpečnější stranu, ale pořád vykloněnej po proudu.
Ikdyž potom proud loď spolkne dolů, je dost pravděpodobný, že padler zůstane na vrchu překážky zuby nehty a že ho proud nepřekonatelnou silou nepřitiskne pod vodu na věky věků.
Dobře se to trénuje na tenkých javorech nebo tlustších olších, špatně to jde na smrcích se záclonama větví. Právě takové hustě zavětvené smrky vypadlé z okraje lesa jsou na utopení ideální ... jak tvrdí tvrdí milovníci Belé.
Dan

Odpovědět

|_Re: !POZOR PONTONOVÝ M.Lužec n, řeka: Vltava, Petr, 13.08.2021 16:03
Už jsem se domluvil s Povodím Vltavy na ceduli na lávce, která bude osazena příští týden. Další úpravy (vytvoření vracáků u břehu ...) se musí projednat se zhotovitelem stavby.

Odpovědět

|_Re: !POZOR PONTONOVÝ M.Lužec n, řeka: Vltava, Sabina, 16.04.2022 2:02
Jó, na té lávce něco vlálo ve větru... Viděla jsem z toho jen lebku s hnátama, a tak jsem začala dost vyšilovat. Proud byl silný. Naštěstí se mi podařilo pochopit, co je třeba, když jsem uviděla ty pontony. Taky mě zarazilo, že o tom mapy.cz nic neví.
Nevíte, jak to tam má být dlouho? Nebo už je pryč? Ten úsek se mi jinak moc moc líbil. Končila jsem v Liběchově.

Odpovědět

|_Re: !POZOR PONTONOVÝ M.Lužec n, řeka: Vltava, Chobotnice, 20.05.2022 13:14
Povodí znovu varuje před pontonovym mostem. A taky před výhonama a hrázkama, což ale z pohledu vodáka znamená, že už tam budou nějaký vracáky, kde může líp zastavit ten, kdo neni uplná itrnice: www.facebook.com/povodivltavy/...

Odpovědět

|_Re: !POZOR PONTONOVÝ M.Lužec n, řeka: Vltava, Chobotnice, 20.05.2022 13:54
Text od PVL:
UPOZORNĚNÍ NA PŘEKÁŽKY VE VODNÍM TOKU V LUŽCI NAD VLTAVOU – PONTONOVÝ MOST A BALVANITÉ VÝHONY
Upozorňujeme vodáky splouvající Vltavu od Vraňan po soutok s Labem, že v rámci revitalizace tohoto úseku Vltavy pod Vraňany, došlo a dochází ke změnám na řece.
Do původního koryta zasahují balvanité výhony, které mohou být podle aktuálního vodního stavu nízko pod vodou, a v tom případě hrozí riziko nárazu dnem lodí.
Pod Lužcem nad Vltavou nyní spojuje břehy pontonový most, tedy dočasný plovoucí most, který se nedá podeplout! Je viditelně označený plavebními znaky se zákazem proplutí. Je třeba před plavebními znaky přistát, vystoupit a plavidlo přenést! Ten, kdo by zákaz nerespektoval a plul dál, riskuje život, protože proud po nárazu do mostu vtahuje plavidlo s posádkou pod pontonový most.
Upozorňujeme proto všechny vodáky na nutnost zvýšené pozornosti a sledování řeky při jejím splouvání v celém úseku od říčního km 10,2 po 5,6.
Na mapce je vyznačeno místo, kde se most nachází, a na fotografii je vidět, jak vypadá ve skutečnosti i s plavební značkou. Další fotografie názorně ukazují, jak vypadá úprava řeky a balvanitý výhon.
Přejeme bezpečnou plavbu!

Odpovědět

|_Re: !POZOR PONTONOVÝ M.Lužec n, řeka: Vltava, Jabberwocky, 20.05.2022 18:52
No to je bezva, že PVL pátrá, radí, informuje na šmírovacím FB, ale na svoje vlastní webovky prdí. Zrovna předevčírem jsem tam byl pro rozum na téma mostu u Lužce, a kde nic tu nic. A oni zatím ořou na Cukrberkovým...

(To samozřejmě není nic proti Tobě; Tobě patří naopak dík.)

Odpovědět

|_Re: !POZOR PONTONOVÝ M.Lužec n, řeka: Vltava, Chobotnice, 20.05.2022 18:55
No jak jsem psal, pro toho, a kdo kouká aspoň 100 metrů dopředu, není úplná itrnice a umí zatočit s lodí, tak tam nevidím problém. Loni jsem to absolvoval dvakrát.

Odpovědět

|_Re: !POZOR PONTONOVÝ M.Lužec n, řeka: Vltava, Jabberwocky, 20.05.2022 19:02
Ale jo, jo, to nerozporuju. Mně tu jde o princip, kdy státní organisace informuje veřejnost přes proprietární médium, ke kterému z podstaty věci nemá veřejnost neomezený přístup. Už jsem jim asertivně a ve vší slušnosti napsal.

Odpovědět

|_Re: !POZOR PONTONOVÝ M.Lužec n, řeka: Vltava, Chobotnice, 22.05.2022 12:21
No tak hru internetových systematiku, kdy všechno bylo pokud možno co nejlépe strukturované a aby to bylo k nalezení a dostupné už dávno nahradila Éra internetového chaosu. Navíc co si budeme povídat, tuhle informaci krom tebe reálně by hledalo asi hodně málo lidí.

Odpovědět

|_Re: !POZOR PONTONOVÝ M.Lužec n, řeka: Vltava, Jabberwocky, 24.05.2022 13:52
Internetový systematik dosáhl svého :-)
www.pvl.cz/pro-media-a-verejno...

Odpovědět

|_díkec!, řeka: Vltava, Dan, 24.05.2022 15:38
Systematik zaslouží poděkování! Že věci nejsou, jak by být měli by nás nemělo dohnat k apatii, protože správná informace na správném místě může zachránit život ... nebo zpříjemnit plavbu.
Ostatně to se mi na tomto webu líbí asi nejvíc, že se můžeme navzájem varovat, aby zbytečně nebyla JATKA*, takže díky i náchodskému konstruktérovi :-)

Díky Dan

* pozn. týden před hotline oznámením jsem z tramvaje zahlédl cosi napříč pražskou Vltavou a až ze Tvého vzkazu pochopil podstatu :-) JATKA

Odpovědět

|_Re: díkec!, řeka: Vltava, Jabberwocky, 24.05.2022 16:26
Díky za díky :-) Že je tam tržnice, jsem si od roku 1983 všimnul, ale u nás v rodině jsou to furt tradičně jatka. Ani jsem o tom nepřemýšlel. Máme doma gramodesku jménem Vodnická škola Josefa Dvořáka a tam školní inspektor v podání Petra Nárožného nebohému pedagogovi hrozí, že má „s sebou vodu z pražských jatek, je to voda infekční, na rozbor, ale pane učiteli, to si vypijete!“ :-)

Odpovědět


 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
Reklama
20.06.2022 17:03 Z důvodu nízkého vodního stavu VD Mohelno není bohužel možné zajistit pouštění vody pro plánované splutí Jihlavy dne 26.6.
16.06.2022 10:28 Na řekách bude letos v létě asi plno - ve vyhledávači Seznam.cz je vodáctví nejčastěji hledané téma. Více na novinky.cz.
07.06.2022 7:27 Organizátoři ČPV Blanice uveřejnili propozice k závodům. Pokud si řeku chcete splout, můžete se registrovat jako závodník, aniž byste museli být registrováni v nějakém oddíle, nebo počkat do cca 13:30, kdy bude startovat poslední soutěžní loď.
23.05.2022 10:02 O víkendu slavnostně otevřeli nové nástupní místo na Belé. Splutí v TANAPu ale má být určeno pouze pro členy vodáckých oddílů nebo svazů. Více na spravatanap.sk
19.05.2022 15:13 Na řece Una v Bosně se převrátil raft komerční agentury. Podařilo se zachránit dva Němce, Čecha, ale jeden Slovák utonul. Více na www.aktuality.sk.
29.03.2022 8:28 Do článku o Zlatém potoku jsme vložili video ze splutí. Můžete si ho prohlédnout také na youtube.com.
17.02.2022 8:44 Plánované zřízení národního parku Křivoklátsko se nelíbí mnoha lidem. Pokud jste mezi nimi, můžete podepsat petiční arch a zaslat ho na adresu petičního výboru.
27.06. Bazar prodám: ŽELEZNÝ Špunt

27.06. Ztráta: Ahoj, v sobotu při sjíždění Ohře jsme v kempu na špici ztratili dvě dětské vesty. Kdyby jste o nich

25.06. Bazar koupím: Baraka

22.06. Volné místo: Přátelé vodního živlu. Jedeme ze Zlína na turistický pobyt na Lipno a Šumavu. Máme několik míst voln

22.06. Volné místo: Našla by se tu nějaká odvážná vodačka, nebo i dvě, na posílení dámského kolektivu na spodní Jizeru o

22.06. Ztráta: Ahoj, v sobotu jsme ztratili na Vltavě u kempu Vltavan černý reproduktor JBL Charge 4, jestli ho něk

21.06. Bazar prodám: Dagger DYNAMO max výbava Action - limetka. Dětský kajakový set, kajak + nastavitelné pádlo + špricd

19.06. Bazar prodám: Vydra ?

17.06. Bazar prodám: Suchý oblek žlutý , vel. L, pánský – NOVÝ Vhodné pro kajak-divoká voda , pacraft , sea-kajak , a ji

16.06. Bazar prodám: Neoprénové ponožky vel.38 zn. HIKO. Minimálně používané.

Reklama
Vtip Karla Macase
07.06. Blanice vlašimská: Pozor, v Radonicích rekonstruují objekt limnigrafu a semafor tak pro Blanici vůbec neplatí. Během re
02.06. Vltava: Upozornění na další fázi opravy Staroměstského jezu. Na přelomu května a června se pracovní síly a
25.05. Bóbr: Pozor, za Kamiennou Gorou staví dálnici a pod stavbou svedli koryto reky do 4 uzkych zeleznych rour.
16.05. Čierny Váh: Upozorňuji, že Čierný Váh je zakázáno splouvat nad přehradou! Je to uvedeno v návštěvním řádu NP. Hl
15.05. Belá: Nebezpečný strom v té pravotočivé zatáčce dnes odstranili záchranáři, když hledali vodáka, který na
14.05. Blanice vlašimská: Louňovice-Polánka, vodočet 120 cm. Spousta padlých stromů. mělčiny, za tohoto stavu nedoporučuji. Je
04.05. Belá: Ahojte. Pod parkoviskom dva stromy pred kokavs.mostom na vode 60 cm prvý prenášať sprava druhý sme v
02.05. Vltava: V Praze naproti jatkám začala výstavba Štvanické lávky (Holešovice–Karlín: https://mapy.cz/s/lufuner
19.04. Svitava: V souvislosti s opravou železniční tratě je pro pěší i cyklisty uzavřen úsek cyklostezky podél řeky
16.04. Jizera: Pozor na horní Jizeře u Ostrova hrůzy - při nájezdu ze středu do levého ramene je pod vodou strom s

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Otava tour