Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Podrobnosti-k-akci-15-km-po-Divoke-Orlici.aspx?ID_clanku=2393

Podrobnosti k akci 15 km po Divoké Orlici

uveřejněno dne: 04.05.2022 | popisované řeky: Divoká Orlice

Po dvou zrušených ročnících je zde opět velmi oblíbený závod na Divoké Orlici s možností splutí krásného údolí pod Liticemi. První květnovou sobotu (7. května)  se bude konat již 51. ročník závodu 15 km po Divoké Orlici a to v několika kategoriích. Zároveň se závodu mohou zúčastnit i neregistrované posádky v kategoriích kánoe, kajak, či nafukovací R2 a za tuto účast dostanou malé občerstvení plus možnost výhry v tombole s vodáckým vybavením.

Reklama

Pouštění vody na Divoké Orlici je pro všechny druhy vodáků každoroční vítanou příležitostí ke splutí této řeky. Nicméně organizátor zajišťuje vodu především pro své závody – prosím tedy o ohleduplnost vůči závodníkům a respektování uzávěry tratě. Zároveň děkuje ukázněným návštěvníkům - vodákům, kteří umožní svým chováním na řece i mimo ni důstojný a regulérní průběh závodů.

Upozornění pro turisty sjíždějící řeku

Z bezpečnostních důvodů proto bude závodní trať během závodu Nekoř - Žamberk od 12,00 do 15,00 uzavřena pro všechny lodě, které se nezúčastní závodu. Prosíme turisty, aby využili možnosti sjet si Divokou Orlici v dopoledních hodinách a nenarušovali sportovní úroveň závodu!!! Za jejich pobyt na vodě a v okolí nenese pořadatel žádnou zodpovědnost. Zvýšený průtok bude od ranních hodin.

Louka v Nekoři
Louka v Nekoři

Parkování a stanování v Nekoři

Organizace dopravy bude probíhat stejně, jako se osvědčilo poslední roky - zákaz zastavení po celé Nekoři a záchytné parkoviště na louce u bývalé továrny cca 1 km po vodě (za jezem) - vše zajišťují (včetně občerstvení) místní hasiči. Na louce lze stanovat již od pátka. Poplatek za celodenní parkování je 20,- Kč ve prospěch místní organizace hasičů.

Podrobné pokyny k raftovým závodům a k závodům pramic včetně registrace posádek jsou na sportorlice.wz.cz.

Litičák s nízkým stavem při chodu elektrárny
Litičák s nízkým stavem při chodu elektrárny

Litický oblouk nebude průjezdný

Ani v letošním roce nikdo nepožádal o odstavení elektrárny v Liticích, proto bude úsek cca 2km litického oblouku neprůjezdný. Elektrárna má hltnost 6 kubíků, tedy v řece poteče jen též 6 kubíků a to neumožní balvanitou část splout. Možností je buď ukončení sjezdu v Liticích u elektrárny nebo lodě přenést po místní komunikaci k vyústění náhonu.

Petr
Diskuse nad článkem
Elektrárna Litice, aladin, 04.05.2022 12:21
| Re: Elektrárna Litice, kavol, 04.05.2022 13:27
Litíčák, Tonda, antonin.lustyk~seznam.cz, 04.05.2022 13:29
Elektrárna Litice, aladin, 09.05.2022 10:37
 
 


Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Otava tour