Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/Clanek-Dalsi-nehoda-v-sifonu-na-Soce.aspx?ID_clanku=1225 ID_P=49

Další nehoda v sifonu na Soče

Diskuse nad článkem
Re: material?, mira, 04.04.2011 14:07
No, do kajaku nevím, objemově v pohodě, ale přece jen ta hračka něco váží. Jak jsem psal, kurtna je u mě součástí záchranného materiálu pro větší skupinu.

Ten zhruba metr k potáhnutí by myslím mohl být i v průšvihu v případě zaseknuté osoby dostačující a pro její záchranu rozhodující. Fixaci v "popotažené poloze", odmotání a opakované použití si prakticky neumím představit. Napadá mě snad jen použití dvojice popruhů a ráčen. Příp. snad použít ještě pomocné lano s prusíkem či blokantem, nic takového, co by drželo přímo na plochém popruhu neznám.

Ještě přidám zkušenost s lany pro vodní záchranu. Stoprocentně se mi osvědčila lana kupovaná u "jachtařů" (v mém případě v Brně na Pekandě). Jsou měkká a lehká, umožňují uzlování i mokrá a dostupná v široké škále pevností a tlouštěk. Když si uvědomím, že celé roky jsem vozil různá těžká a neforemná speleolana, divím se, že jsem na tak jasnou a jednoduchou věc nepřišel dávno.
 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Odpovědět na reakci

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Jméno:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama Půjčovna lodí Otava tour