Akreditovaná Vodácká škola záchrany
Tisk z adresy http://www.raft.cz/skola/Default.aspx

Aktuálně

 • Kurzy na rok 2015 budou vypsány během ledna 2015!
 • Připravuje se nové vydání knihy Bezpečně na tekoucí vodě II. První vydání je již vyprodané a do nového chystáme doplnit aktuální změny a novinky v záchraně.
 • Uspořádali jsme unikátní akci Ukázky záchrany na tekoucí vodě a vrtulníkem.
 • Nové vydání knihy Záchrana z válce.
 • Jarní kurzy Záchrana z válce 2014 musely být zrušeny pro nedostatek vody v nádrži Rozkoš. Náhradní termín je 13.9.2014.
 • Rozšířili jsme nabídku kurzů a to o Krizové situace na divoké vodě. Kurz plný krizovek, vhodný pro skupiny vodáků na secvičení záchrany.
 • Dne 18.6. 2014 byla uspořádána tisková konference na téma nebezpečných jezů - výstupu si lze přečíst v sekci média
 • V roce 2014 jsme navrhli bezpečnostní opatření na nebezpečný jez v obci Sázava
 • Díky spolupráci s povodím Moravy se podařilo zabezpečit jez v Řepčíně. Jsou na něm naistalovány dvě trvale osazené lanovky a jez se tak stal nejlépe zabezpečeným jezem pro záchranu.
 • Knihu Cena adrenalinu můžete mít možností napsat věnování dle Vašeho přání od jednoho z autorů. Více na Cena adrenalinu.
 • Jako první v republice jsme navrhli a ve spolupráci s Povodím Vltavy i zrealizovali první záchranou lanovku na jezu ve Šternberku. Více na Předváděcí akce na nebezpečném jezu v Č. Šternberku dne 18.8.2011.
 • Zvyšujeme bezpečnost na řekách - připravili jsme ceduli, která se instaluje na našich nejnebezpečnějších jezech.
 • Trička naší školy si můžete zakoupit na raft.cz.
 • Errata z obou knih (I. i II. vydání) s doplněním aktuálních informací jsou zde.

Zachraň (se)

Zachrana z valce „Tak mu přece někdo pomozte! Vždyť se utopí!“ Na břehu řeky postává několik vodáků a sledují boj svého kamaráda. Zachytil ho silný válec pod jezem a již několikrát si ho přitáhl a potopil. Až po několika minutách válec propouští bezvládné tělo, které pak ostatní vytahují z řeky…… Tato situace se každoročně mnohokrát opakuje i na našich řekách. Pro tento úryvek není podstatné, jak příběh dopadl. Důležité se nám zdá, že okolo stojící vodáci pouze přihlíželi, a nebyli schopni záchranné akce.

Připomíná vám to něco? Zažili jste na vodě událost, která mohla dopadnout špatně, a vy jste si nevěděli rady? Nečekejte, až se to stane i vám, a buďte připraveni dopředu. Nikdy nevíte, co se vám ze záchrany na vodě může hodit i v běžném životě. Naučte se pomoci sami sobě a ostatním.

K tomuto účelu je tu Vodácká škola záchrany. Vodácká škola záchrany nabízejí ucelený systém vzdělávání pro běžnou vodní turistiku i pro sjezdy na divoké vodě. Vodácká škola záchrany si vytkla za svůj cíl vnést do současného stavu vzdělávání záchrany na tekoucích vodách určitý řád. Vznikla jako součást serveru www.raft.cz. Ve své široké nabídce má i akreditovaný rekvalifikační kurz Cvičitel vodní turistiky evidovaný pod č.j. 046/2014-50, akreditované kurzy Instruktor vodní turistiky a raftingu evidované pod čj. MSMT-9499/2014-1-401 a taktéž i Záchrana z válce evidovaný pod čj. MSMT-9499/2014-1-401.

Náplní je několik kurzů, které zahrnují vše, co vodák potřebuje znát pro svoji bezpečnost. Kurzy pokrývají základní znalosti a dovednosti potřebné pro nejširší vodáckou veřejnost i účastníky náročnějších sjezdů. Jak to na takovém kurzu vypadá se dočtete v článku na www.raft.cz. Externě spolupracujeme se Školou první pomoci v oblasti zdravovědy.

Jako jediná škola provádíme i speciální výuku záchrany z válce!

Pro skupiny vodáků nebo vodáckého oddílu uspořádáme i individuální kurz. Program kurzu bude přizpůsoben Vašim dovednostem a požadavkům. Budete tak mít příležitost procvičovat a učit se pouze to, co potřebujete.