Akreditovaná Vodácká škola záchrany
Tisk z adresy http://www.raft.cz/skola/default.aspx

Aktuálně

 • Termíny na rok 2017 jsou již vypsány u jednotlivých kurzů a je možné se na ně přihlásit.
 • Pro místní jednotku HZS jsme připravili výcvik na nebezpečném jezu Káraný na Jizeře. Více v ČT 24
 • Pokud máte zájem o dárkové certifikáty, lze si je objednat na našem emailu.
 • Druhé vydání knihy Bezpečně na tekoucí vodě je již hotové a je možné si ho zakoupit v našem eshopu nebo v některých prodejnách.
 • Uspořádali jsme unikátní akci Ukázky záchrany na tekoucí vodě a vrtulníkem.
 • Nové vydání knihy Záchrana z válce.
 • V roce 2014 jsme navrhli bezpečnostní opatření na nebezpečný jez v obci Sázava
 • Díky spolupráci s povodím Moravy se podařilo zabezpečit jez v Řepčíně. Jsou na něm naistalovány dvě trvale osazené lanovky a jez se tak stal nejlépe zabezpečeným jezem pro záchranu.
 • Knihu Cena adrenalinu můžete mít možností napsat věnování dle Vašeho přání od jednoho z autorů. Více na Cena adrenalinu.
 • Jako první v republice jsme navrhli a ve spolupráci s Povodím Vltavy i zrealizovali první záchranou lanovku na jezu ve Šternberku. Více na Předváděcí akce na nebezpečném jezu v Č. Šternberku dne 18.8.2011.
 • Zvyšujeme bezpečnost na řekách - připravili jsme ceduli, která se instaluje na našich nejnebezpečnějších jezech.
 • Trička naší školy si můžete zakoupit na raft.cz.
 • Errata z obou knih (I. i II. vydání) s doplněním aktuálních informací jsou zde.

Zachraň (se)

Zachrana z valce „Tak mu přece někdo pomozte! Vždyť se utopí!“ Na břehu řeky postává několik vodáků a sledují boj svého kamaráda. Zachytil ho silný válec pod jezem a již několikrát si ho přitáhl a potopil. Až po několika minutách válec propouští bezvládné tělo, které pak ostatní vytahují z řeky…… Tato situace se každoročně mnohokrát opakuje i na našich řekách. Pro tento úryvek není podstatné, jak příběh dopadl. Důležité se nám zdá, že okolo stojící vodáci pouze přihlíželi, a nebyli schopni záchranné akce.

Připomíná vám to něco? Zažili jste na vodě událost, která mohla dopadnout špatně, a vy jste si nevěděli rady? Nečekejte, až se to stane i vám, a buďte připraveni dopředu. Nikdy nevíte, co se vám ze záchrany na vodě může hodit i v běžném životě. Naučte se pomoci sami sobě a ostatním.

K tomuto účelu je tu Vodácká škola záchrany. Vodácká škola záchrany nabízejí ucelený systém vzdělávání pro běžnou vodní turistiku i pro sjezdy na divoké vodě. Vodácká škola záchrany si vytkla za svůj cíl vnést do současného stavu vzdělávání záchrany na tekoucích vodách určitý řád. Ve své široké nabídce má i akreditovaný rekvalifikační kurz Cvičitel vodní turistiky, akreditované kurzy Instruktor vodní turistiky a raftingu a taktéž i Záchrana z válce.

Náplní je několik kurzů, které zahrnují vše, co vodák potřebuje znát pro svoji bezpečnost. Kurzy pokrývají základní znalosti a dovednosti potřebné pro nejširší vodáckou veřejnost i účastníky náročnějších sjezdů. Jak to na takovém kurzu vypadá se dočtete v článku na www.raft.cz. Externě spolupracujeme se Školou první pomoci v oblasti zdravovědy.

Jako jediná škola provádíme i speciální výuku záchrany z válce!

Pro skupiny vodáků nebo vodáckého oddílu uspořádáme i individuální kurz. Program kurzu bude přizpůsoben Vašim dovednostem a požadavkům. Budete tak mít příležitost procvičovat a učit se pouze to, co potřebujete.