Výběr neoprenu - 3 nebo 4mmAhoj. Potřeboval bych poradit s výběrem neoprenového obleku, jakou tloušťku mám zvolit zda 3 nebo 4mm? Zkušenosti s neoprenem sice mám, ale můj starý neopren byl ještě z materiálu, který byl jen minimálně elastický, byla to vyloženě guma. Vím, že jsou teď novější materiály, proto bych potřeboval pomoct s výběrem tloušťky neoprenu. Jezdím jarní a podzimní vody, v létě se dostanu do Rakouska. Jezdím na singlu, takže bych byl i rád, aby mě moc neškrtil v kolenech. Je mi jasné, že by byl lepší slabší, ale zase mám strach, aby dost izoloval. Předem děkuji za vaše názory. Ahoj Radek
|
Re: Výběr neoprenu - 3 nebo 4mNo já radši mám silnější neopren a případné škrcení vyřeším dírou na zadní straně kolena . U nového neoprenu to s nůžkama chce dost odvahu . Další u mě osvědčený způsob je krátký neopren a dlouhý slabší přes něj .Také Fleece na vnitřní straně neoprenu je fajn .
|
Re: Výběr neoprenu - 3 nebo 4mAhoj, Máš už nějaký výběr? Já bych totiž řekl, že 3 mm postačuje. Je rozhodně pohyblivější a i funguje. Nohy kryjí neoprenové botky, které nejsou potřeba toliko ohebné a proto se dělají silnější a dají se vystlat ještě ponožkama a to ať už fleece (je slabší a funguje stejně) a nebo neoprenové.Jiná exponovaná místa, jako třeba ledviny, já osobně kryji ještě ledvinovým pásem, který se dá za pár šupů pořídit. Popřípadě na kolena neoprenové ortezy, některé se dají nastavit a tak ani tolik neškrtí. Taky bych rád poukázal na nově používaný materiál, Aquashell, ale nemám s ním vůbec žádné zkušenosti. Je sice dražší, ale třeba to za to stojí.
|
Re: Výběr neoprenu - 3 nebo 4mAhoj. Výběr zatím žádný nemám. Prvně jsem chtěl zjistit po jakém neoprenu (jaké tloušťce) se dívat. Mám za to že můj starý neopren byl 4 mm (pohyb v něm nebyl nic moc), takže bych kvůli tomu klečení v singlu zvolil i klidně slabší, akorát mám trochu strach, aby v něm nebyla zima. Ale jak jsi psal dalo by se to vyřešit dalšími vrstvami. Potřebuji hlavně abych neměl nějak moc sevřená kolena v tom neoprenu. Díky za odpověď Radek
|
Re: Výběr neoprenu - 3 nebo 4mAhoj, myslím, že 3 mm obecně stačí, dnešní neopreny jsou přece jen lepší než kdysi dávno "dřevopreny". Vybírat a zkopušet, flís vevnitř nebo tzv. termofložka je příjemná, protože hřeje i za sucha a chladu. U singla to vyříznutí pod kolenem je někdy třeba, závisí na tom jakej máš krevní oběh. Aquashell je sice stále novinka, ale na singla bych už nic jinýho nevzal. Hřeje za sucha i za mokra, neškrtí a rychleji schne. Jestli jsi z Prahy tak to obejdí a vyzkoušej co je na trhu a co ti nejvíc padne a bude příjemný. Ahoj vojta
|
Re: Výběr neoprenu - 3 nebo 4mAhoj, v tom případku bych se fakt obrátil na ten aquashell. Pokud to Vojta tak chválí, věřil mu. A když si vezmeš, že je to investice do dalších 10-ti let, tak se to vyplatí. ostatně o tolik dražší to není. Jestli někdy půjde cena dolů se dá jen těžko určit, protože to není elektronika a tak myslím, že se cena ještě chvilku udrží v této úrovni a třeba někdy časem aquashell nahradí neopren, i když asi nikdy ne zcela. Lacinější varianty jsou furt nasnadě. Já nemít už neopren ani bych neváhal investoval víc peněz do kvality.
|
Re: Výběr neoprenu - 3 nebo 4mAhoj. Díky za komentáře. Tak jsem si myslel, že se budu rozhodovat, jestli zvolit 3 nebo 4 mm neopren a teď se mi do toho přidá ještě ten aquashell No alespoň budu mít o čem přemýšlet. Je pravda, že to není krátkodobá investice. Navíc mě i láká ta vidina, že by mi to neškrtilo nohy. Protože občas jsem měl problém se ze singlu vysoukat. O tomhle materiálu jsem vůbec nevěděl, díky za tip. Ahoj Radek
|