ZáříJana01.05.2012 11:20 | řeka: Vltava, Ahoj, rozhodli jsme se zasvětit kamarády do kouzla vodáctví a vybrali jsme Vltavu. Přítel ji jel několikrát ještě jako malý (12-15 let zpět) v laminátový pramici, s rozvojem půjčoven už jí s partou vynechávali. Já měla křest v pramici na Sázavě, pak už jen jiné řeky po Čechách v kanoi, Litičák v raftu za SPA 1 😀 a teď zkouším kajak. Vltavu jsem nikdy nejela. Zajímá mě, jak jsou na tom kempy okolo Vltavy v první polovině září, jestli už ten nápor polevil a na vodě je méně lidí. Poraďte prosím nějaký úsek i pro pár začátečníků v kanoi (raft mají zákaz shánět). Zvládnu to jako začátečník v kajaku nebo se upádluju nudou? Přítel bere kajak, takže já jsem lichá :/ Rozhodně nejsme ty party, kteří se ožerou za bílého dne se sudem v lodi. Takové opravdu odsuzujeme. Zatím sháním informace, abych zapůsobila 😀 Jeli jste někdo Vltavu v září? Díky Jana
|
Re: Září01.05.2012 13:11 | řeka: Vltava, Vltava v polovině září - první rozumný termín kdy na ni vyrazit bez přítomnosti ožralých davů - schvaluji a možná se uvidíme. Co se kajaku týče nuda nebude jen v případě že si najdeš místečko kde finty za kamínkem nebo pod jezem zkusiš. Jinak je to relativní nuda - pro kajakáře, ale pokud se chceš jenom kochat krajinou tak není problém
|
Re: ZáříJana01.05.2012 13:35 | řeka: Vltava, Na kajaku zatim blbinky ve valci nedelam. Kdyz v nem jedu svym pimalym tempem,nikdo kolem me,s kym bych povidala. Navic jestli to je vetsinou ZW,tak to bude spis drina😢. Dekujem za pochvalu terminu,fakt nemam naladu nekoho prosit,aby mi kolik od jeho stanu nepichal do naseho. Muzu poprosit jeste o doporuceni nejakeho hezkeho useku,jestli tam vubec nejaky zbyl? Alespon na 5dni... Dekuju
|
Re: Září01.05.2012 14:09 | řeka: Vltava, Dobrá tak se nebudeš povalovat ve válci ale budeš trénovat přejezdy v proudu a ty podobný základní věci co si o nich všichni myslíme jak dokonale je máme zvládnutý a vono ne. A na pět dní trasa - holt rozdělit a nebo třetí den pobejt v Krumlově. Pro mě nejhezčí je ale kus z Koruny do Boršova. Holt su ten kochací typ
|
Re: ZáříKlasik01.05.2012 14:43 | řeka: Vltava, Pokusím se to přeložit do češtiny  . Bootsman zřejmě napsal, že z Vyššího Brodu do Boršova to tak vyjde, když si dáte třetí den pauzičku v Krumlově. Nahoře nad Lipnem asi v té době nebude voda. Je to škoda, protože pro první krůčky kajakáře je to asi malinko zajímavější. Ač jsem zatvrzelý kajakář, tak na Vltavu pod VB jedu jen se sjezďákem a jinak raději na otevřené deblovce. Jak píše Bootsman, když se budete bavit výjezdy za každým šutrem, tak to k něčemu bude. Ahoj Klasik
|
Re: ZáříJana01.05.2012 15:37 | řeka: Vltava, 😀 díky díky. Řeším to vše proto, že pak nechci, aby to bylo nad moje síly (jezy přenáším) a uprostřed týdne vymýšlet, kam s kajakem... Na druhou stranu si říkám, že když to jezdí i lidi, kteří jsou na vodě prvně v životě, tak to snad nemůže být tak těžké. Jinak se k někomu vecpu do 3 😀. Ale mám po dlouhé době možnost jet na víc dní vodu, tak toho chci využít. Ať nejsem za poserku 😀. A kochací typ jsem až moc, proto se pořád courám a čeká se na mě. Ale zatím jsem jela jen malé úseky na jeden den...
|
Re: ZáříVltavu jezdíme každoročně na čtyři dny Vyšák - Boršov,chcete-li na 5 dnů,dejte pauzu v Krumlově,to město za to fakt stojí,cestou též klášter Vyšák,Rožumberk,klášter Koruna...záleží na tom,zda chcete jen na vodu nebo i za kulturou kolem vody...jinak nejhorší je začínat o víkendu /so ve Vyšáku/,my většinou jezdíme od čtvrtka,tak se dá té vlně alespoň částečně ujet Jezy nejsou nijak zvlášť problematické,nejvíce lidi většinou potrápí 2.krumlovský na Lyře /nízký,ale zrádný/,4.krumlovský u Jelení lávky letos rozbagrovali,jak to tam bude vypadat, nevím...
|
Re: Září01.05.2012 17:34 | řeka: Vltava, Je to hnus,který mi nestál ani za vytažení foťáku. Při dvaceti kyblíkách se to dá projet přes korunu přesně středem. Ale i tak počítat se šutry. Vpravo i vlevo je to samej šutr pod spádovou deskou. Navíc proud je silný a velmi ochotně nahazuje na levou zeď. Přenášení je nepříjemné a dlouhé. Nad jezem vlevo u larzenů na břeh pak přes lávku a pod lávkou vpravo položit na vodu. Slíbená propust na léto nebude neb mají tři měsíce zpoždění. V průběhu léta ma zmizet na čas i lávka. Nakonec zůstane vakový jez z cca 60m dlouhou retarderkou. Kouzlo Jelení lávky je tak navždy pohřbeno. Byl jsem tam minulý týden v rámci školení instruktorů VT
|
Re: ZáříDík za info,já to tak nějak tušila,že loni jsme si Jelenku užili naposled
|
Re: ZáříJana01.05.2012 19:33 | řeka: Vltava, Taky děkujeme za informace. Zatím to vypadá, že pojedeme 2.9. a hned druhý den ráno (pondělí) dáme ne vodu. Pojedeme teda z Vyššího Brodu a v Krumlově uděláme denní pauzu. Plánujeme dopředu, aby na nás zbyly lodě. Zatím ahoj a díky
|
Re: ZáříMůžete mi někdo vysvětli proč drbou do jezu kterej je podle mne po všech stránkách bezproblémovej?
|
Re: Zářídůvodem rekonstrukce jsou protipovodňová opatření ( možnost jez snížit dolů při velké vodě )
|
Re: ZáříZdenek02.05.2012 8:15 | řeka: Vltava, To vám asi nikdo nevysvětlí. Jelenní lávka patřila s lyrou a papuščí skálou nejlepší jezy na vltavě. Celá úprava řeky v krumlově mi přijde určitě z půlky zbytečná a z druhé půlky necitlivá. Chápu, že hlavní záměr byl města zabránit povodním, ale udělali z toho řeku ala Vltava v Praze čili kamenobetonový náplavky... Holt už nebudou lidi na lávce tleskat vodákovi, který se neudělá, nevyvalím se na písčité pláži pod jezem.... A jez s pohyblivou deskou jezu a retardér bude jak pěst na voko. A už čekám, až přijdou s tim, že je třeba zretardovat Lyru, že je prý nebezpečná.... Kdyby radši něco PVL udělalo s jezem u boršovskýho mlejna... Zak AHOJ
|