Raft.cz

Tisk z adresy https://www.raft.cz/forum-Vybirani-poplatku-na-Moravici.aspx?ID_prispevku=2150
- Reklama -
Půjčovna lodí Otava tour

Diskusní fórum Vybírání poplatků na Moravici

Vybírání poplatků na Moravici
Plaváček
14.07.2011 18:27 |
Ahoj, chci se zeptat na Váš názor a to - vybírání poplatků na Moravici. Nemám problém platit poplatky na velmi dobře organizovaných a zabezpečených akcí typu Hamerák, Vavřinec aj. (za mě popř. skupinu), vidím v tom smysl a jsem pro, musí se pokrýt náklady se záchranou, organizačním zabezpečením atp. Akorát na Moravici v tom vidím trochu problém, a to - když se např. uprostřed akce záchrana na jezech zbalí a odejde domů (a lidi vesele sjíždějí dál), musím podotknout že to vše bylo v plánovaném čase splutí Moravice a mnoho dalšího. Vím, že v minulosti se už strhla jedna diskuze s nejednoznačným názorem... Zajímá mě Váš aktuální :o) názor. Děkuji. Plavajz Smajlík
Re: Vybírání poplatků na Morav

14.07.2011 18:47 |
No jediný co bych asi dělal je to že bych si to nějakým rozumným způsobem vyříkal s organizátorem (tím hlavním). Těch lidí co tam běhá kolem akce bude víc a tak mu diplomaticky sdělit že takto to asi není rozhodně dobré Smajlík . Věřím že si to pro příště ohlídá a nebo vymění chybující lidi. Nebo zvolí jinou variantu a to že označí dotyčné místo jako nesjízdné Smajlík a tudíš průjezd na vlastní nebezpečí,což je pro něj taky varianta Smajlík . Jinak s tím asi nejde dělat nic,už jenom vyřídit nadlepšení totiž není znejlacinějších záležitostí. Smajlík
Re: Vybírání poplatků na Morav
Honza Pok.
14.07.2011 19:57 |
Pokud se někdo sbalí uprostřed organizované akce (netýká se jen vodáckých akcí, ale obecně), tak to bývá obvykle proto, že nedostal tak dobře zaplaceno, aby tam byl do konce. Spousta lidí si myslí, že čas a námaha lítá lidem z vesmíru v množství, jaké je zrovna potřeba. Prdlajz Smajlík
Na Moravici to mám z ruky, ale toto pravidlo je dost univerzální.
Opravdu mne dojímá, jak se cyklicky řeší pár desetikorun za splutí a na druhou stranu se požadují služby v nejméně vysoké kvalitě. Rozseknout tento bludný kruh se podaří jen tehdy, až si to dají všichni na vlastní kůži. Tím myslím organizaci akcí a počítání zisků a ztrát po jejich skončení.
Dobrovolnické nadšení podle mne vymizelo s návalem vychcánků nejen na vodácké akce.
Není to, prosím, v osobní rovině k tazateli, jen dávám najevo svůj názor, protože nemám nic lepšího na práci... Smajlík
Re: Vybírání poplatků na Morav
kavol
14.07.2011 21:59 |
> už jenom vyřídit nadlepšení totiž není znejlacinějších
> záležitostí.

mohl bys toto konkrétně pro Moravici trošinku rozvést?
Re: Vybírání poplatků na Morav

14.07.2011 22:37 |
zkusím zdotazovat kluky z campanuly,snad dostanu odpověď
Re: Vybírání poplatků na Morav
kavol
21.07.2011 20:12 |
haló, byla by už ta odpověď?
Re: Vybírání poplatků na Morav

21.07.2011 20:22 |
O odpověď jsem požádal tak aby ji napsali přímo zde na disk.vláknu. Je to níž. K financovaní se nevyjádřili,ale to je konec konců jejich fung-fu Smajlík Víc to zatím nemám potřebu komentovat ani podrobné info dolovat. Pokud máš tu potřebu a touhu obrať se přímo na ně (mejl tam je) Smajlík
Re: Vybírání poplatků na Morav
kavol
22.07.2011 0:25 |
> O odpověď ... Je to níž.

ne, není, protože ... "K financovaní se nevyjádřili" - a o ničem jiném ta otázka nebyla

> Pokud máš tu potřebu a touhu

ani ne - jen mě zajímalo, jestli se po minulých sporech konečně už nedozvíme něco konkrétního

tvůj původní příspěvek mi vyzněl tak, že o tom něco víš ...
Re: Vybírání poplatků na Morav
wolejoffka
22.07.2011 17:28 |
A mě se chce něco říct ... jenže jsem si to zakázal ...
Re: Vybírání poplatků na Morav
kavol
22.07.2011 19:28 |
ha, ale teď jsi to porušil! :-p
Re: Vybírání poplatků na Morav
Kuba
15.07.2011 0:01 |
A není náhodou voda zajištěna ČSK pro mistrovství světa juniorů?
Re: Vybírání poplatků na Morav

15.07.2011 6:55 |
V době konání MSJ určitě vodu zajišťuje pořadatel MSJ a my ostatní se na těchto vlnách díky tomu máme šanci povozit, ale při jiných akcích to pokud se nemylím zajišťují právě kluci z campanuly Smajlík
Re: Vybírání poplatků na Morav
Kuba
15.07.2011 7:28 |
Aha ja myslel,že se tu vede diskuze právě o vypouštění kdy se MS juniorů koná. Smajlík
Re: Vybírání poplatků na Morav
F. Vyhňák
15.07.2011 11:10 |
Ahojte,

k diskusi sděluji. Po dohodě s Svazem kanoistů ČR jehož jsme jako přidružené o.s také členy, jsme souhlasili v roce 2009
aby se v našem termínu pravidelného sjezdu na Moravici konalo
MS juniorů. Byli jsme tomu rádi a spolupráci vítáme, protože nám pomůže dosáhnout dalšího rozšíření možností sjezdu řeky. Loňská generálka dopadla dobře včetně letošní květnové přípravy velmi dobře. Přestože jsou poměrně velké požadavky na vodu podařilo se v dostatečné míře zajistit její potřebu jak pro tréninky tak i závody, včetně dobrých časů pro turisty. Přitom je potřeba si uvědomit, že vlastní závody se konají v úseku Hradec - Jilešovice a na našem spolku je zajištění organizace na úseku řeky od Kružberku do Žimrovic, včetně zahrazení řeky pod Žimrovickým jezem po celý týden.
Podmínkou správce povodí pro vypouštění je právě zajištění
bezproblémového průběhu akce.
Od letošního roku jsme ukončili spolupráci s Vodní záchrannou službou a zajišťujeme ji sami. Z připomínky není zřejmé, kdy situace, že záchrana a zdravotní dohled od jezu odjel, stala. Letos osobně právě i po těchto zkušenostech
lidi rozvážím a stahuji.

Re: Vybírání poplatků na Morav

15.07.2011 13:04 |
Dík za bleskovou reakci Smajlík
Re: Vybírání poplatků na Morav
wolejoffka
15.07.2011 11:38 |
Jé to už tady dlouho nebylo.
Zakazuji si dále reagovat Smajlík
Re: Vybírání poplatků na Morav
Michal
15.07.2011 12:29 |
to: Wolejoffka Smajlík Smajlík
:naprostý souhlas
nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu
 
17.06.26
V rámci vyhlášené přírodní rezervace na Ploučnici je od Borečku po železniční most u zst. Vlčí Důl - Dobranov zakázáno splouvat Ploučnici v období od 1. dubna do 31. července v době mimo 8. až 19. hodinu.
15.06.26
Pozor v Turnově, kde budou probíhat povodňové opravy. Po dobu prací na VD Turnov II (MVE Shořalý mlýn) bude probíhat mimořádná manipulace na vakovém jezu se snížením hladiny v nadjezí maximálně o 30 cm; jezová zdrž nebude vypuštěna. Koridor pro přenášení lodí okolo stavby v podjezí bude vyznačen cedulemi. Práce na VD Turnov I (Dolánky) budou probíhat mimo vodáckou sezónu.
09.06.26
Na dolní Ohři pod Žatce se bude rekonstruovat železniční most, což bude znamenat omezování plavby a též i úplné zastavení plavby od 13. 7. 2026 do 13. 8. 2026 a od 30. 9. 2026 do 6. 10. 2026. Více na sps.cz.
27.05.26
Na řece Moravě bude letos nově fungovat shuttle bus, který bude svážet vodáky na nástupní i z výstupní místa. Rezervace jsou již teď možné na busmorava.cz.
26.05.26
Z důvodu nepříznivých hydrologických podmínek a vzhledem k nepříznivému výhledu počasí byl letošní závod ČPV 47. Letní Blanice zrušen.
21.05.26
Na Oravě se bude od 23.5.2026 manipulovat z přehrady Tvrdošín v běžném letním režimu, t.j. 3:00-10:00 odtok 15 m3/s. Jen 1. - 2. 6. dojde ke snížení na 12 m3/s.
18.05.26
Po téměř 20 letech jsme se pustili do celkového přeprogramování webu tak, aby vyhovoval moderním požadavkům. Snažili jsme se zachovat vizuální rozložení. Web by měl být rychlejší a zobrazování pohodlnější. Pokud byste narazili na nějaký problém, dejte vědět.
24.04.26
AVTS zjistila závažné skutečnosti. I bez platného povolení se odebírá veškerá voda z řeky Jizery a úřady místo okamžitého zákazu odběru do zajištění platného povolení jen požadují, aby majitel jezu podal žádost o povolení. Více na fb stránkách.
10.04.26
Díky spolupráci se Slovenské elektrárne, a.s. budou u řek Orava a Váh obvykle před víkendem zobrazovány plánované manipulace na přehradě Tvrdošín a VE Lipovec. Dle nich bude možné posoudit dopředu splavnost jednotlivých úseků.
22.06. Bazar prodám: Gronský kajak, délka 510cm, šířka 54cm, hmotnost 16,5kg, kostra smrk a jasan, potah polyamid 6.6 (ba
22.06. Volné místo: Chartplottery Garmin Echomap Ultra 2. Zcela nové s kompletním příslušenstvím. Garmin Echomap U
21.06. Bazar prodám: Ahoj, prodám nový bílý singl MOOD od německého výrobce Armerlite. Loď ještě nebyla na vodě a je bez
19.06. Bazar prodám: MAMBA 8.1 Ahoj, trochu jsem přibral a potřebuji novou loď, proto nabízím svou pět let starou Mambu
18.06. Práce: Dobrý večer! Potřebuji pomoci opravit dřevěnou kanoi "žebrovku" (tmelení, broušení, příp. napařování
12.06. Bazar prodám: Prodám kajak Tomahawk 375. Pohodová singlovka na klidnou vodu. Rychlý,téměř jak pevná loď. V ceně ve
11.06. Bazar prodám: Ahojte vodáci, rád by som posunul náš rodinný raft (zanovný 3 x na vode) je to Pulsar 420 podlepený
10.06. Volné místo: Pohodové řeky Provence 4.7. - 12.7.2026 https://www.povoda.cz/Zajezd/26Z006#FRANCIE---pohodove-reky
08.06. Bazar prodám: Prodám 2 ks plastových lodí Vydra. Barva zelená. Stáří lodí 5-7 let. Na všech lodích je dělaná nějak
07.06. Bazar prodám: Plastová kánoe Agara Prodám plastovou kánoi Agara (délka 405,šířka 88 cm) stabilní,točivá,kvalitní
Reklama Půjčovna lodí Metuje na polských řekách
Vtip Karla Macase
08.06.
Jihlava: Pozor mezi Medlovem a Smolínem - padlý strom přes celou řeku, za ním nachytáno několik metrů klacků,
08.06.
Tichá Orlice: 5.- 6. 6. 2026 sjezd na Sambách a Tydře z Újezda u Chocně do Týniště. Stav vody dle vodočtu v Čermné
30.04.
Crna reka: V kilometráži je značná chyba. Od kilometru 97 (most ve Skočiviru) začíná 16 km úsek 4-5, který konč
13.03.
Orlice: U Týniště je do 23.11.2026 omezen přístup k řece autem (uzavřená silnice Týniště-Albrechtice). Nejbl
09.03.
Úpa: 7.3. Havlovice - Česká Skalice. Jediný strom přes řeku - kousek před jezem ve Zliči.
01.03.
Zlatý potok: Na dolním toku Zlatého potoka (vodohospodářsky Dědina) nedoporučuji sjíždět úsek dlouhý 7 km od mo
05.02.
Úpa: Na poničeném Viktorčině splavu na Úpě mají letos začít stavební práce - viz https://konference.vrv.
04.02.
Dyje: Na rece Dyji, za Breclavi na hranicich s Rakouskem, se provadi stavebni prace za ucelem navraceni re
11.12.
Úpa: Ahoj, pozor na druhý jez v Úpici - km 32. Přenášení se zkomplikovalo - na pravém břehu řeky byla pos
18.11.
Tara: Podrobný popis splutí v NP je na http://oldskauti.cz/17-21-4-2025-kanon-reky-tary/