Re: Jiný pohledNebyl jsem tam od roku 1985, dokud jsem v Olomouci studoval, jezdil jsem tam proti proudu od loděnice 1-2x týdně. Dobře, nebudu se přít, že za dobu od mých studií se mohlo stát ladacos, nebudu se přít ani o to, jestli mě mohla paměť v něčem ošálit. Vy však stále nechápete jednu zásadní věc: Majitel MVE provozuje turbinu, ale jez mu nepatří. Za něj on zodpovědnost nenese. Nemůže ani o své vůli dávat výstražné tabule na pozemek, který není jeho, natožpak osazovat kozu jezu zábradlím. To je věcí vlastníka, tj.Povodí Moravy a je to úprava vyžadující stavební povolení. Z vás přímo kape neláska k panu podnikateli, tak se jako klíště držíte toho, že on je příčinou všeho zla. Že se tam nestrhnul šrumec hned po první události? No tak se podívejte, na kolika jezech se kdy kdo topil, a na kolika z nich ještě téhož roku začaly chystat místní orgány nějaká opatření. Na kolika z nich se provozovatel MVE ochotně přidal a snažil se zapojit. Nula nula prd? Z mého pohledu je spíš bílou vránou, kéž by se i další nechali přesvědčit ke spolupráci. Tak čím Vás zrovna tenhle majitel MVE tak sejří? Závidíte mu snad prachy, auto, barák, mladou ženu či co? Nebo je to třídní nenávist?
|