Raft.cz

Český pohár v eskymování - krajské kolo Praha

uveřejněno dne: 16.03.2017

V neděli 19. února 2017 uspořádala TJ Kotva Braník v bazénu Sokola Královské Vinohrady v Praze, za podpory Dronte, krajské kolo Českého poháru v eskymování pro Prahu.

Akce proběhla podle platných pravidel. Soutěžilo se ve dvou disciplínách, eskymování na čas, kdy závodník přejíždí bazén tam a zpět a při obou přejezdech musí udělat 3 eskymáky, a eskymování na počet, kde je cílem co největší počet eskymáků dokončených v časovém limitu 30 sekund. V kategoriích s více než čtyřmi závodníky se konají finálové rozjížďky podle výsledků kvalifikace. První tři v každé kategorii postupují do finále, které se koná v neděli 26. března 2017 v Brně.

Český pohár v eskymování

Ačkoli jsme pozvánky na závod rozesílali opakovaně na všechny pražské oddíly, soutěže se zúčastnili pouze vodáci z TJ Bohemians Praha, Kotvy Braník a Dronte. I přes malou účast pouhých 20 závodníků byly obsazeny všechny vypsané závodní kategorie. Vzhledem k účasti tradiční kanoistické velmoci Bohemky, byly nejtěžší boje svedeny v kategorii C1, kde ve finálových rozjížďkách potvrdil své vítězství Tomáš Matějka z Bohemky. Nejvíce eskymáků za půl minuty natočil Vojta Neumann z Kotvy Braník na kajaku. I přes poměrně malou účast byla atmosféra závodu pohodová, a v závěru velice bouřlivá, neboť bojovná nálada závodníků i diváků se naplno projevila právě ve finálové rozjížďce singlířů. Je škoda, že počet závodníků v ostatních kategoriích finálové jízdy neumožnil. Snad bude příští ročník obsazenější.

Zpestřením byla účast kanupolistů z Kotvy, kteří velmi čiperně zvedají s míčem v ruce, ale eskymování s pádlem je pro ně dost nezvyklé :-). Přesto šli do závodu srdnatě, bojovali a dokázali obsadit i medailová místa. První tři závodníci v každé kategorii obdrželi hodnotné věcné ceny od sponzorů, kterými byly firmy Hiko, HG sport a Vodák sport. Závodníkům patří gratulace a sponzorům velký dík za podporu akce.

Další fotografie pořízené Jitkou Hermanovou jsou k vidění zde.
Oficiální výsledky najdete na stránkách TJ Kotva Braník.